Kocog 10 csillagozás

Egy skót terrier története
Marion Bullard: Kocog

"Ha ​valakinek éppen vele támadt játszhatnékja, ami persze ritkán fordult elő, csak annyit mondott: „Kocog, ide!” máris kocogott vékony, meg-megbicsakló lábain, nyelvét lógatva, kocogott egész lényével barátságra éhesen, ahelyett azonban rendszerint csak annyit ért el, hogy négy jól megtermett testvére rávetette magát és görgette kényére-kedvére szédülésig. Mikor végtére sikerült magához térnie, sietve menekült nagy, nyúlt fejét lógatva…" – így kezdődik a kis skót terrier megindítóan kedves története, melyet fellelhetően az író maga is megkönnyezett. Feltevésükkel könnyen azonosul az olvasó, ha eláruljuk, hogy a különös név – Marion Bullard – női írót takar. Neve a könyv megjelenésekor – ez nagyjából a harmincas évek elejére, a nagy gazdasági válság kezdetére esik – már igencsak vonzóan cseng az olvasók körében. Előző írásaival – Rablók a kertben, Sammie teknős utazása, A szaltózó nyúl, A bús béka és egyéb történetek – megalapozta népszerűségét. A kis skót terrier története azonban… (tovább)

Eredeti cím: James MacGregor From America

Eredeti megjelenés éve: 1934

Pallas, Budapest
118 oldal · ISBN: 9632721926 · Fordította: Oby Gyula · Illusztrálta: Marion Bullard

Lilla>!

Marion Bullard: Kocog Egy skót terrier története

Nagyon aranyos történet! Megható is volt meg izgalmas is!: )
Mindenkinek ajánlom, ha gyerek, ha felnőtt! ; )

UfoPapa>!

Marion Bullard: Kocog Egy skót terrier története

Nagyon kedves gyermekkönyv számomra. :)
Örülök hogy itt megtaláltam.

Boglárka_Gacs>!

Marion Bullard: Kocog Egy skót terrier története

Végtelenül megható történet egy nagyon kedves kiskutyáról, megkönnyeztem. Mindenkinek ajánlom

shadowhunter1975 P>!

Ha valakinek éppen vele támadt játszhatnékja, ami persze ritkán fordult elő, csak annyit mondott: „Kocog ide!”, máris kocogott, vékony, meg-megbicsakló lábain, nyelvét lógatva, kocogott egész lényével barátságra éhesen, ahelyett azonban csak annyit ért el, hogy négy jólmegtermett testvére rávetette magát és görgette kényére-kedvére szédülésig.