Összekapcsolt ​sorsok különböző végzetek 10 csillagozás

Szabaduljunk meg a megörökölt traumáktól a családállítás segítségével
Marine Sélénée: Összekapcsolt sorsok különböző végzetek

„Őseink ​fájdalmának felismerése, a család elutasított tagjainak elismerése, elfogadása, láthatóvá tétele szabadságunk kulcsa.”

A családállítás alapköve: nem velem kezdődött. Sokan belegabalyodunk elődeink boldogtalanságába, és öntudatlanul átvesszük fájdalmukat, a szorongás, a depresszió, a kudarc, sőt a betegség és a függőség destruktív családi mintáit, miközben megpróbáljuk újrajátszani a múltat és megjavítani a családunkat.

Mégis, miként bogozhatjuk ki mélyen belénk ivódott családi történeteink összekuszálódott szálait? Hogyan szakadhatunk el a múlttól, a generációkon átívelő traumáktól, és élhetjük igazán a saját életünket?

Marine Sélénée Összekapcsolt sorsok, különböző végzetek című könyve térképként segít eligazodni származási történeteink kusza hálójában. Könyvében a családállítás alapelveit tárja elénk, rendelkezésre bocsátva azon eszközöket, megerősítéseket és gyakorlatokat, amelyek segítségével aktív részesei lehetünk a családállítás csodájának,… (tovább)

Édesvíz, 2022
Édesvíz, Budapest, 2022

Marine Sélénée: Összekapcsolt sorsok különböző végzetek

Marine Sélénée: Összekapcsolt sorsok különböző végzetek Szabaduljunk meg a megörökölt traumáktól a családállítás segítségével

A másik cetlihalmazos könyvem idén. Annyi jó gondolatot találtam benne.
Az ára miatt nem vettem meg. Még a családállításról nem olvastam könyvet, lehet azért tetszett nagyon. Akartam olvasni Bert Hellinger könyvet, de nem jutottam el még addig.
A családállítás, mint módszer ismerem és nagyon szeretem , gondolom ezért is kedveltem meg Marine könyvét.

puporka_bianka>!
Marine Sélénée: Összekapcsolt sorsok különböző végzetek

Manapság egyre gyakrabban találkozunk a transzgenerációs trauma témakörével, amely azt mondja, hogy a mentális problémáinkat családtagjaink által örököltük. A negatív viselkedésmintákat különböző módszerekkel próbáljuk megtörni. Az egyik ilyen a családállítás, amiről lehet, hogy sokan még csak nem is hallottak. Ez a könyv nem csak abban segít, hogy megismerjük az elméletét hanem általa a saját mintázatainkat is megvizsgálhatjuk, átláthatjuk a családi rendszereinket és miközben megnevezzük a problémáinkat egyúttal célokat is kitűzünk, hogy egy boldogabb, teljesebb életet éljünk. A családállítás maga nem csak enyhíti a panaszokat, hanem képes gyógyítani is, hiszen amikor rájövünk a generációs mintákra, képesek leszünk örökre szakítani is velük. És bár maga a könyv nem ér fel a terápiával, azért elindít egy úton ami csak pozitívan befolyásolhatja a jövőnket.
Olvasmányosan megírt könyv és bár van bőven szakmai anyag benne, én egy percig nem éreztem száraznak. Ezen az is segített, hogy nagyon sok esetet mesél el, amiket akár saját magam szempontjából is tanulmányozni tudtam. Ezek a részek tetszettek a legjobban és nagyon érdekesnek találtam őket. Majd jöttek a gyakorlatok, amelyekben semmi bonyolult dolog nem volt, mégis megdolgoztat és változásra késztet. Nagyon szimpatikus az írónő, átsüt az egész könyvön a tudása és a tapasztalata és olyan egyszerűen és világosan van megfogalmazva minden, hogy teljesen megkönnyítette a befogadást. Nemcsak azoknak ajánlom akik megismerkednének a családállítással, hanem azoknak is, akik a jövőben is többször használni szeretnék a módszert.

A_J_Crowley>!
Marine Sélénée: Összekapcsolt sorsok különböző végzetek

Szerintem nagyon borzasztóan van megírva. Nyögvenyelős olvasni, pedig érdekel a téma, de valahogy csak ontotta a szavakat az agyamba, és sehogy sem akart összeállni az egész.

rencsi0325 >!
Marine Sélénée: Összekapcsolt sorsok különböző végzetek

“A jövőnk megíratlan. Mi vagyunk életünk forgatókönyvének szerzői. Amikor élet-halál harcba kezdünk a múlttal, kizárjuk a jövő lehetőségét. A családállítás azáltal, hogy elfogadja a valóságot olyannak, amilyen, segít tompítani a múltunk jelenünkre gyakorolt hatását.”

Talán eddig ez a legjobb könyv, amit transzgeneráció témában olvastam. Marine a családállítás eszközét használva segít a mindennapjaiban, és ebben a könyvben tételesen veszi sorra az ehhez kapcsolódó gyakorlatokat, kérdéseket, megerősítéseket, amivel közelebb kerülhetünk ahhoz, hogy elfogadjuk a múltunkat és megértsük, hogy az őseink, és eddigi életünk mind hozzátartoznak ahhoz, amik most vagyunk. Nem a megbocsátásról szól, hanem arról, hogy elfogadjuk, és igent mondunk az életünkre, a gyökereinkre.

dorka_93>!
Marine Sélénée: Összekapcsolt sorsok különböző végzetek

Nyilván nem fog pótolni egy családállítás-terápiát, de nagyon jól leírja a módszer alapelveit, történetekkel együtt. Elgondolkodtató, hiszen az ember nem is gondolná, hogy ennyi minden (vagyis tulajdonképpen minden) a családunkból fakad, generációink életéből. Néhány helyen kicsit sok volt a közhelyes gondolat, de értékes felismerésekből szerencsére több volt belőle.

NikoLetti P>!

A látó szeretet kulcsa a határok kijelölése. Amikor határokat állítasz fel, hallgatólagosan elismered, hogy az egyetlen személy, akit irányíthatsz, az te magad vagy. A határaid kijelölésével átveheted az életed feletti irányítást.
…….
Ha nincsenek határaid, akkor megengeded másoknak, hogy meghatározzák, hogyan gondolkodj, cselekedj és érezz. A saját identitásod gyenge lehet és függhet mások igényeitől és szükségleteitől. …..

Amikor határokat állítasz fel, teret teremtesz magadnak, egy olyan teret, amely sérthetetlen, és amelyben szabadságod van felmérni, hogy ki vagy és milyen akarsz lenni, különösen a más emberekkel való kapcsolódásaidban. Úgy tűnhet, hogy a határok felállítása elválaszt a többi embertől, de az egészséges határok tiszteletet váltanak ki, és valójában javítják a kapcsolatokat – inkább közelebb, mint távolabb kerültök egymástól.

NikoLetti P>!

Senki nem tudja meggyógyítani a szüleit. Az egyetlen személy, akit meggyógyíthatunk, mi magunk vagyunk.

NikoLetti P>!

Ne küzdj a negatív érzések ellen: a kulcsszó a küzdelem. Az ellenállás küzdelem. Engedd, hogy átjárjon egy rossz érzés: szégyen, düh, félelem, bűntudat – ahelyett, hogy elkerülnéd, vagy megpróbálnád semlegesíteni. ….. Az érzés nem te vagy; nem vagy vele azonos. Ez egy pillanatra adott válaszreakció, nem egy életre szóló ítélet. Ne fokozd a szenvedésedet azzal, hogy küzdesz ellene.

NikoLetti P>!

Női minőség például a kifejezőkészség, az érzelmek, az intuíció és befogadókészség.

NikoLetti P>!

Az elfogadás, mint mindig, a leggyorsabb módja a továbblépésnek, hogy teljes szívvel éljük az életünket.

NikoLetti P>!

…. az idealizálás az elutasítás egy formája is. Amikor idealizálunk egy szülőt, akkor megtagadjuk tőle a valóságot, hogy ki is ő igazából, azzal a jóval és rosszal együtt, ami összetett emberként vele jár.

NikoLetti P>!

Ha kivonjuk a szégyent a családi történeteinkből, akkor könnyebben visszafogadhatjuk a hiányzó tagokat; rendet tehetünk.

NikoLetti P>!

A családállítás arra sarkall, hogy ítélkezés helyett nézzünk szembe a múltunkkal. Más szóval: ne akarjuk meghatározni, hogy mi volt a helyes és mi a helytelen, ki cselekedett helyesen és ki nem.

NikoLetti P>!

A családállítás kapcsán azt jelenti, hogy elismerjük családtagjainkat, és tiszteletben tartjuk sorsukat. Ez nem jelenti azt, hogy csodáljuk tetteiket. Azt jelenti, hogy kellő tiszteletet tanúsítunk a családtag iránt, megfelelő figyelmet szentelünk neki. Amikor tiszteljük őseink sorsát, kellő tekintettel vagyunk arra, hogy az ő sorsuk nem a mi sorsunk; nem avatkozunk bele, elismerjük ezeket a határokat.

NikoLetti P>!

Nem lehet összehasonlítni a gyerekeket, ha megértjük, hogy mindegyikük azon a helyen van, ahová való. Azok a szülők , akik összehasonlítják a gyermekekiket, rendetlenséget teremtenek. A kivételezés szinte mindig az elsőbbség rendezetlenségének az eredménye.