3 ​lépés a termékenységért 0 csillagozás

Marina Nicholas: 3 lépés a termékenységért

Amikor valaki már régóta küzd hiába egy kisbabáért, minden olyan sötétnek és nehéznek tűnik – nem tudja, hol kezdje; ha már elkezdte, hogyan tovább. A meddőségről szóló eddigi összes könyvet orvosok és termékenységi szakértők írták, kizárólag annak egészségügyi vonatkozásaira összpontosítva. Ez az első könyv a témában, amely egy olyan nő – most már anyuka – tollából született, aki maga is végigjárta a meddőségi vizsgálatok útvesztőit, aki a saját bőrén tapasztalta, mit jelentenek a kezelések. Tanácsait és a megértést segítő információkat három didaktikai fejezetbe foglalta.

Eredeti cím: 3 steps to fertility

Hajja & Fiai, Debrecen, 2008
160 oldal · ISBN: 9789637054594 · Fordította: Szakszon Katalin

Cicu>!

A B12-vitamin a termékenység fenntartásának nélkülözhetetlen vegyülete. Egy tanulmány szerint a 2-13 hónap időtartamra 1500 mikrogramm fölötti B12-mennyiségeket fogyasztó férfiak spermiumszáma 60%-kal emelkedik.

Kapcsolódó szócikkek: B12-vitamin
Cicu>!

A cink fontos szerepet játszik a spermiumok képzésében, mozgékonyságuk biztosításában. A cinkhiány nem csupán csökkent spermiumszámot, hanem a spermiumok csökkent mozgékonyságát eredményezheti.

Cicu>!

A spermiumoknak nyolc-tíz cm-t kell megtenniük ahhoz, hogy elérjék a petét. Emberi mércékben és méretekben számolva ez 42 km-rel – egy maratoni távval! – egyenértékű.

Cicu>!

Az emberi test iránti érdeklődésem már igen fiatal koromban meghatározta az életem, így kerültem a Loughborough Egyetem humánbiológia szakára. Még ma is pontosan emlékszem a felvételi vizsgámra – az egyik vizsgáztató azt kérdezte tőlem, miért akarok humánbiológus lenni, mire én habozás nélkül azt válaszoltam: „Mert az emberi test fantasztikus. Magában hordozza a létezés összes csodáját.”

Előszó 6. oldal

Cicu>!

[…] nem szabad az anyagi biztonság és a karrier mögé sorolni a gyerekvállalást. Ha minden pár addig várna, amíg biztos a jövője, aligha születnének gyerekek a Földön.
Tudomásul kell venni, hogy egy ember életében nehézségek mindig vannak és lesznek, ezzel együtt pedig igyekezni kell a terhességet a racionális határokon belülre, nem a nő harmincas éveinek végére időzíteni, hogy ha később mégis orvosi segítség kell, ne fusson ki az időből.

Cicu>!

Az életkor előrehaladtával a megtermékenyíthető petesejtek száma fokozatosan csökken.

Cicu>!

Az időben vállalt terhesség másik indikációja, hogy az életkor előrehaladtával a menstruációs ciklus rövidül – akinek korábban 27-28 napos szabályos ciklusai voltak, az 35 év fölött számíthat 23-24 napos ciklusokra. A jelenség oka, hogy a tüszők egyre érzéketlenebbé válnak az agyalapi mirigy hormonjaira, így az utóbbi – hogy a tüszőket érésre bírja – a ciklus mind korábbi fázisaiban kezd szignálokat küldeni.
Amennyiben tehát a ciklusai rövidülését észleli, az a petefészek csökkenő tartalékainak megbízható jele.

Cicu>!

Napjainkban sajnos egyre kevesebb a normális testsúlyú nők száma – a nők többsége vagy retteg az elhízástól, és a szélsőségekig éhezteti magát, vagy nincs tisztában az elhízással kapcsolatos egészségügyi kockázattal, és mérték nélkül szedi magára a kilókat.

Cicu>!

72 nap szükséges ahhoz, hogy a korábban esetleg dohányzás, kávé- és/vagy alkoholfogyasztás toxinjai által terhelt, sérült vagy kevéssé életképes spermiumok helyét átvegyék az életmód-változás előnyeivel bíró, egészséges, ép hímivarsejtek.

Kapcsolódó szócikkek: dohányzás
Cicu>!

Mivel a stressz a szervezet önvédelmi mechanizmusait mozgósítva természetes fogamzásgátlóként hat, a görcsös gyereket akarás paradox módon rontja a teherbe esés esélyeit.