Karcok 8

Zene a könyvben

„Ő meg talán énekelni kezdett volna: a What'll I do when you are far awayt, vagy a Love letters from your heartot, vagy a Cottage for sale-t, vagy az Irene-t. Ezek voltak a kedvenc dalai.”

Zene a könyvben

" – Most már mindegy. Ismered a Sparrow in the Treetopot?
– Nincs kedvem énekelni."

Zene a könyvben

„Egy darabig a Mockingbird Hillt énekelte, majd leült mellém a szétrombolt erődítményünkben, egy pillanatra se maradt nyugton, egy pillanatra se fogadta el, hogy minden emberi határunkat áthágták.”

Vers a könyvben

Képaláírás: Az Emily Dickinsonról készült egyetlen hiteles dagerrotípia 1846–47 között

„Egyszer fel kellett állnom és elszavalnom a Halódva hallom, légy donog kezdetű verset.”

A teljes vers

Emily Dickinson: Halódva hallom, légy donog

Halódva hallom, légy donog.
A szobában a csend,

S nem láttam látni már.

(Károlyi Amy fordítása)

Feltöltő P. T.
Az idézet forrása http://irc.sunchat.hu/vers/
Kép forrása. Készítette: Ismeretlen – Yale University Manuscripts & Archives Digital Images Database [1], Közkincs, https://commons.wikimedia.org/w/index.php…

Nikolett_Kapocsi P>!
Olvasmányban (f)eltűnt szavak

„Volt egy fakó viaszangyal, aminek fenyérmirtusz illata volt, és egy szív alakú, fekete bársony tűpárna egy dobozban, amelyben egy San Franciscó-i ékszerész neve állt.”

fenyérmirtusz: lápokon és nedves mezőkön él, főként az északi területeken mind Nagy-Britanniában, mind Európában. Lombhullató cserje, 0 ,5-1 méter magas lehet. Levelei szürkészöldek, keskenyek és fogazottak, és fényes, pirosas színű ágacskákon helyezkednek el. Virága vörös és narancs színű (porzós, bibés) barkák különálló egyedeken. Áprilisban vagy májusban virágzik a levelei megjelenése előtt.

Kapcsolódó alkotók: Marilynne Robinson

Könyves_Magazin U>!

A BOLDOGTALANSÁG NEMZEDÉKRŐL NEMZEDÉKRE ÖRÖKLŐDIK

Augusztus óta végre magyarul is olvasható a Gilead-trilógia szerzőjének első regénye, a Háztartás, mely 1980-as megjelenésekor elnyerte a legjobb első kötetnek járó Hemingway-díjat, a Guardian pedig minden idők száz legjobb regénye közé sorolta. A könyvet olvasva jól látható, hogy a Pulitzer-díjas amerikai író már pályája elején is azt a lassú folyású, lírai hangú, kontemplatív elbeszélésmódot alkalmazta, mely későbbi, jól ismert trilógiájában (Gilead, Itthon, Lila) is meghatározó. A Háztartás a hét könyve.
A TELJES CIKK ITT OLVASHATÓ: https://konyvesmagazin.hu/kritika/marilynne_robinson_ha…

Könyves_Magazin U>!
Friss olvasnivaló

Marilynne Robinson: Háztartás (Részlet)

A nagyanyámnak volt egy gyűjteménye a komód alsó fiókjában, régi emlékek, egy köteg spárga, karácsonyi gyertyák, fél pár zoknik. Lucille-lal sokat kotorásztunk ebben a fiókban. A tartalma annyira véletlenszerű volt, de olyan gondosan volt elrendezve, hogy nagy jelentőséget tulajdonítottunk neki. Észrevettük például, hogy a zoknik vadonatújak voltak. Volt egy felespohár, benne két rézgombbal, és ez rendben is volt. Volt egy fakó viaszangyal, amelynek fenyérmirtuszillata volt, és egy szív alakú, fekete bársony tűpárna egy dobozban, amelyen egy San Franciscó-i ékszerész neve állt. Volt egy cipősdoboz, tele régi fényképekkel, mindegyik hátulján négy fakó, fekete papírdarab. Láthatóan egy fényképalbumból vették ki őket, vagy mert különösen fontosak voltak, vagy mert nem voltak azok.
A TELJES RÉSZLET ITT OLVASHATÓ: https://konyvesmagazin.hu/beleolvaso/marilynne_robinson…

Kapcsolódó alkotók: Marilynne Robinson