Kérdezz ​másként, élj másként! 1 csillagozás

Marilee Adams: Kérdezz másként, élj másként!

"Tudd ​meg, hogyan formálhatják át az életedet a helyes kérdések! A Kérdezz másként, élj másként! első kiadását kézről kézre adták az olvasók igazi sikerkönyv lett belőle. Számtalan ember tapasztalta meg személyesen, mennyire más lehet az élete, ha megtanul helyesen kérdezni (vagyis olyan kérdéseket feltenni, amelyek nem gátolnak, hanem előrevisznek minket). Ez a felismerés vezeti el a kötet hősét is az áttöréshez, amely nem csak a karrierjét, hanem a házasságát is megmenti. Az egy szuszra végigolvasható könyv eme jelentősen átdolgozott második kiadását a szerző még több gondolatébresztő, hasznos tanáccsal, új fejezetekkel, valamint három új, hatékonyan alkalmazható módszerrel bővítette ki. Marilee Adams szórakoztató, tanulságos, lépésről lépésre vezető útikalauza megmutatja, hogyan érhetsz el nagy horderejű változásokat mind a szakmai, mind a magánéletedben egyszerű kérdések segítségével. Ez a kötet kötelező olvasmány minden vezető számára, aki kiemelkedő eredményt szeretne… (tovább)

Casparus, Budapest, 2014

esővíz>!

A Tanuló kérdések nem arra irányulnak, hogy kiderítsük, kinek van igaza, hanem arra, hogy megértsük a másik embert.

120. oldal, 8. fejezet - Tanuló csapatok és Ítélkező csapatok (Casparus, 2014)

Marilee Adams: Kérdezz másként, élj másként! Fedezd fel a kérdező gondolkodás erejét – 10 hatékony módszer az élethez és a munkához

esővíz>!

Mit akarok? Milyen választási lehetőségeim vannak? Hogyan érthetném meg a másikat?
Rájöttem, hogy ezt az utolsó kérdést soha nem szoktam feltenni magamnak.

141. oldal, 9. fejezet - Amikor a varázslat működik (Casparus, 2014)

esővíz>!

Minél több kérdést teszünk fel, annál jobban kiszélesednek a lehetőségeink. Ha jól emlékszem, egészen pontosan így fogalmazott: „Minden ki nem mondott kérdés egy ki nem nyitott ajtó.”

149. oldal, 10. fejezet - Kérdésbörze: a felmentő sereg (Casparus, 2014)

esővíz>!

A váltás képessége az, ami az ember kezébe adja a változtatás lehetőségét. Az, amikor képes ítélkezéstől mentesen észlelni a saját Ítélkező Énjét, majd feltenni egy Váltó Kérdést…

106. oldal, 6. fejezet - Váltó kérdések (Casparus, 2014)

esővíz>!

[…] az eredmény a kérdésektől függ – felelte Joseph. – Lényegében a kérdések programozzák be a viselkedésünket és azt, hogy egy adott helyzetnek milyen kimenetelei lehetségesek.

41. oldal, 2. fejezet - Felveszem a kesztyűt (Casparus, 2014)

esővíz>!

[…] egy nap, amikor Joseph-fel beszélgettem, új kérdéseket kezdtem megfogalmazni. Azt hiszem, az első ez volt: Hogyan kerülhetnénk el, hogy ilyen sok hibát kövessünk el? Joseph úgy gondolta, hogy ez kezdetnek jó, de az volt a véleménye, hogy ennél még jobbal is elő tudok rukkolni.
– Úgy érted, hogy még inkább Tanuló jellegű kérdéssel?
Pontosan – bólintott Alexa. – Ezt találtam ki: Hogyan építhetnénk az erősségeinkre és a sikereinkre? Nagyon komolyan vettem ezt a kérdést, és az értekezleteken újra és újra feltettem. Ezzel sikerült mindenkit a helyes vágányra terelnem.

138. oldal, 9. fejezet - Amikor a varázslat múködik (Casparus, 2014)