Kézikönyv ​a boldogsághoz 2 csillagozás

A megrekedtségtől a teljes élet felé
Marietta Student: Kézikönyv a boldogsághoz

Évekkel ​ezelőtt, egyik éjjel arra riadtam fel, hogy egy elefánt ül a mellkasomon és a szívem ki akar ugrani a helyéről, úgy kalapál. Ekkor az egyik piacvezető logisztikai cég kereskedelmi vezetőjeként dolgoztam és sejtelmem sem volt arról, mit kezdjek azzal a hatalmas vas-marokkal, mely úgy összeszorítja a mellkasomat, hogy levegőt is alig kapok. A szürke hétköznapok sodrásában észre sem vettem, hogy kiégtem. A pánikrohamok megbénítottak, a rettegés úrrá lett az életemen, már autóba sem mertem ülni egyedül.
Mindez mára csak egy rossz emlék.
Az életem azóta gyökeresen megváltozott. Erősebb vagyok, mint valaha, azt csinálom, ami boldoggá tesz. Valódi kapcsolatba kerültem önmagammal, egóm helyett érzelmeim, megérzéseim vezetnek. A szorongás és egyéb borzalmas tünetek már régóta a múltéi, ezeket – így visszatekintve – egy csodálatos utazás első lépéseinek tartom, melyre nélkülük talán soha nem szántam volna el magam.
Könyvemben az én tapasztalataimat osztom meg… (tovább)

Málnika P>!
Marietta Student: Kézikönyv a boldogsághoz

Marietta Student: Kézikönyv a boldogsághoz A megrekedtségtől a teljes élet felé

Valójában nem rossz könyv, de csak ennyi csillagot tudtam rá adni, mivel nagyon hiányoltam belőle az eredetiséget. Louise L. Hay, Rhonda Byrne, Shannon Kaiser stb. tanításait, gondolatait adja vissza a teremtésről, az egyensúlyról, a gondolatok sorsformáló erejéről, picikét átfogalmazva. Aki nem olvasott még tőlük, annak akár még újat is mondhat.
Pozitívuma, hogy a szívet és az agyat egyaránt fontosnak tartja, az egyensúly megteremtését nevezi meg az önszeretet mellett a boldog élet fő kulcsaként. Azonban én egyáltalán nem vallom a nézetét, miszerint az élet dzsinn Aladdin csodalámpásaként működik. Egyértelmű, hogy a pozitív hozzáállás sokat segíthet, de nem hiszem, hogy bárki mondjuk 2 évesen rákot vonzana be magának, vagy az Ariana Grande rajongó tinik a tavalyi manchesteri koncerten terroráldozattá akartak válni. Pszichológusok pedig sorra bizonyítják, hogy a fejben dől el- elv inkább káros, mint hasznos.

Málnika P>!

Sose helyezd magad mások fölé, de az ég szerelmére, mások alá se!

50. oldal, 2. rész

Marietta Student: Kézikönyv a boldogsághoz A megrekedtségtől a teljes élet felé