Robinson ​kisasszony 8 csillagozás

Marie Majerová: Robinson kisasszony

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek Móra

Móra, Budapest, 1959
218 oldal · keménytáblás · Fordította: Falvai Alfréd · Illusztrálta: Raszler Károly

cirbu>!
Marie Majerová: Robinson kisasszony

Kedves könyv, nosztalgikusnak érezhető, bár nem az én korszakomban játszódik. Valahogy furcsa volt, hogy az apuka ennyire engedte a kislányának, hogy egy évre kihagyja az iskolát, hogy megtanuljon rá főzni, meg takarítani. Tudom ez más világ volt akkor, mégis furcsa. Főhősnőnk annyira nagyon gyerek még benne sok mindenben és biztos emiatt még nehezebb volt neki átállni felnőni pillanatok alatt egy hatalmas trauma után (amit néha mintha fel sem fogott volna rendesen) a felnőttek világába. A vége persze szépen kikerekedett, de azért messze nem ez volt a legemlékezetesebb pöttyös könyvem.

Marie Majerová: Robinson kisasszony

Közvetlenül az Anne-sorozat után került kezembe ez a könyv. Őszintén szólva nehéz volt a gondolataimat kiszakítani a Négy Szél-öböl menti Glenből és áthelyezni őket Robinson kisasszony világába. Olykor-olykor meglepődtem, hogy taxi meg ilyesmi, aztán a fejemre csaptam, hogy igen, ez már egy másik kor és egy másik helyszín. Ennek ellenére, ha a saját kis „hülyeségemtől” elszakadok, akkor egy igazán kellemes, kicsit butácska, de boldog véggel záródó könyvecskéről szól. Jól is esett 200 oldal után a végére jutni, no nem azért mert nem tetszett volna a könyv, hanem azért mert az elmúlt években kizárólag sokrészes sorozatokat olvastam és több ezer oldalon keresztül izgulhattam végig a történetet. Ez a regény nem hozott annyira izgalomba, de a kíváncsiságomat felkeltette és jól eset munka után egy kis lélekmelengetőt olvasni.

Lahara IP>!

Mihelyt Blažena kinyitotta a szekrény ajtaját, néhány kis fehér pille röppent ki és ide-oda keringve hirtelen, nyomtalanul eltűnt valamerre.
– Moly, apu! Molyok! – kiáltotta rémülten és kapkodva elkezdte a szobában szerte kiakasztani apu vállfán függő öltönyeit.

Csillag93>!

Ősidők óta ilyen szabályok szerint játszanak a gyerekek. Külön világ a világban, gömb a kockában.

Csillag93>!

Amikor visszafordult a halotthamvasztó kapuja felé, úgy érezte, hogy neki üres ez a hely. Nem, az én anyukám nincs itt, itt csak hideg van és idegenség. Az én anyukám bennem van, itt a szívemben érzem, egész valómban.