Robinson ​kisasszony 5 csillagozás

Marie Majerová: Robinson kisasszony

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek

Móra, Budapest, 1959
218 oldal · Fordította: Falvai Alfréd · Illusztrálta: Raszler Károly

Marie Majerová: Robinson kisasszony

Közvetlenül az Anne-sorozat után került kezembe ez a könyv. Őszintén szólva nehéz volt a gondolataimat kiszakítani a Négy Szél-öböl menti Glenből és áthelyezni őket Robinson kisasszony világába. Olykor-olykor meglepődtem, hogy taxi meg ilyesmi, aztán a fejemre csaptam, hogy igen, ez már egy másik kor és egy másik helyszín. Ennek ellenére, ha a saját kis „hülyeségemtől” elszakadok, akkor egy igazán kellemes, kicsit butácska, de boldog véggel záródó könyvecskéről szól. Jól is esett 200 oldal után a végére jutni, no nem azért mert nem tetszett volna a könyv, hanem azért mert az elmúlt években kizárólag sokrészes sorozatokat olvastam és több ezer oldalon keresztül izgulhattam végig a történetet. Ez a regény nem hozott annyira izgalomba, de a kíváncsiságomat felkeltette és jól eset munka után egy kis lélekmelengetőt olvasni.

Lahara ISP

Mihelyt Blažena kinyitotta a szekrény ajtaját, néhány kis fehér pille röppent ki és ide-oda keringve hirtelen, nyomtalanul eltűnt valamerre.
– Moly, apu! Molyok! – kiáltotta rémülten és kapkodva elkezdte a szobában szerte kiakasztani apu vállfán függő öltönyeit.

Csillag93

Ősidők óta ilyen szabályok szerint játszanak a gyerekek. Külön világ a világban, gömb a kockában.

Csillag93

Amikor visszafordult a halotthamvasztó kapuja felé, úgy érezte, hogy neki üres ez a hely. Nem, az én anyukám nincs itt, itt csak hideg van és idegenség. Az én anyukám bennem van, itt a szívemben érzem, egész valómban.