56. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

Champion ​– Bajnok (Legenda 3.) 485 csillagozás

Marie Lu: Champion – Bajnok

June és Day annyi mindent feláldozott a Köztársaságért, és egymásért, de az ország végre a megújulás küszöbén áll. June visszanyerte a Köztársaság megbecsülését, a kormányzat legfelsőbb köreiben dolgozik mint princepsjelölt, Day pedig a hadseregben emelkedett magas posztra. Arra azonban egyikük sem számított, hogy a körülmények alakulása ismét összehozza őket. Épp mikor már küszöbön áll a békeszerződés aláírása, egy járvány kitörése okoz pánikot a Kolóniákban, és ismét háború fenyegeti a Köztársaságot. A fertőzést egy minden eddiginél halálosabb vírus okozza, az ország sorsa pedig June kezében van. De hogy megmentse milliók életét, arra kell kérje, akit mindennél jobban szeret, hogy áldozza fel mindenét. Szívszorító dráma, akció és feszültség. Marie Lu nagysikerű trilógiájának elképesztő befejezése.

Eredeti mű: Marie Lu: Champion

Eredeti megjelenés éve: 2013

Tagok ajánlása: 15 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

372 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633739525 · Fordította: AncsaT
372 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633739532 · Fordította: AncsaT

Daniel Altan Wing (Day) · June Iparis · Metias Iparis · Tess · Anden Stavropoulos · Eden Bataar Wing · Natasha Jameson · Pascao · Thomas Alexander Bryant

Amerikai Köztársaság

vikcs P
Marie Lu: Champion – Bajnok

"A könyves világban nagyon sok sorozat van. Vannak trilógiák, hosszabb sorozatok, két részesek. Azonban mindegyikhez kell egy olyan nagyszerű történetvezetés, jó karakterek, izgalomfokozás, ami végig fenntartja az olvasó érdeklődését, hogy hűen kapjon a következő részekhez. Nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy Marie Lu fantasztikus tehetsége, June és Day története már az első kötetnél megfogott, és nem eresztett egészen a harmadik rész legutolsó betűjéig. Na jó, még azután sem, mert nem a szokványos happy end lett a vége, és ezt még egy kicsit emésztenem kell. Az írónő nyitva hagyta a végét, hogy kicsit az olvasók a saját fantáziájukra hagyatkozva lezárják magukban a történetet.
Az egyik szemem sír, a másik nevet, amiért elolvashattam ezt a nagyszerű sorozatot. Azt hinnéd, a bejegyzések elolvasása után felkészültél a könyvre, semmin nem fogsz meglepődni. Dehogynem! Amikor olvasod, megelevenedik előtted az egész történet, az érzelmek kavalkádja a lelkedben, és a vége… brutális. Egyszerre utálom és imádom az írónőt. Utálom, hogy így fejezte be, hogy ennyire kegyetlen volt, és imádom, amiért megírta a könyveket, amiért megalkotta nekünk a Legenda világát."

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/05/marie-lu-cham…

Reményt keltett bennem.
Pattanásig feszítette az idegeimet.
Hol simogatta, hol nyomorgatta a szívemet.
Lerombolt.
Felépített.
Darabokra tört össze.

A Champion méltó befejezése Day és June történetének. Köszönöm, Marie Lu! Minden nevetést, minden könnycseppet… és Dayt.

Evelena
Marie Lu: Champion – Bajnok

Egy év. Körülbelül ennyi telt el azóta, hogy az első két könyvet elolvastam. Azóta vártam a történet lezárására.
Kicsit érdekes is, hogy pont egy év, tekintve a könyv elejét.
Vannak olyan könyvek, amiket kicsit elfelejtek, ha hosszabb idő eltelt már, de ez a történet nagyon megfogott magának.
Végig izgalmas tudott maradni, tudtam örülni, szomorkodni, remélni ugyanúgy, mint a korábbiakban. A disztópia részének ötletgazdagsága még itt is teljesen a helyén volt.
Lenyűgözött a szereplőkben lakozó erő, bátorság és kitartás.
Nagyszerű lezárása egy nagyszerű történetnek.

Naiva P
Marie Lu: Champion – Bajnok

Elképesztő és szívszorító volt. Marie Lu adott is valamit, vett is el valamit, de talán ez a legérzelmesebb része a sorozatnak. A vége mindenképpen. Engem teljesen kikészített. Elmarad a szokásos és tipikus happy end, de nem is törte össze teljesen a szívem, csupán lelkileg most olyan üresnek érzem magam. Nagyon keserédes érzést hagyott maga után. Mégis úgy gondolom, hogy a lehető legjobb befejezéssel ért véget. June pedig óriási karakterfejlődésen ment keresztül. Le a kalappal előtte! Ő az egyik legerősebb, legbelevalóbb YA hősnő, aki hatalmas árat fizetett a „hibáiért”.
Összességében ez egy remek trilógia. Én nagyon szerettem. spoiler Viszont, van benne valami, ami sokkal erősebb annál; a remény. Reménykedem a legjobbakban, mert a két főhös nem érdemel kevesebbet.

Lanore P
Marie Lu: Champion – Bajnok

Végülis minek lenne a szívem, ha nem azért, hogy Marie Lu beszambázzon, kitépje, földbe tapossa, majd felvegye, leporolja, visszategye a helyére, újraélesszen, és kezdje elölről még vagy százszor ezt a folyamatot? Imádtam, kedvenc lett, de bizony könnyek is voltak, nem is kevés… pörgős, reménytelen, fájdalmas, de iszonyúan jó, és letehetetlen. Ilyen egy tökéletes utolsó rész és ilyen egy tökéletes pasi, Day!!

MFKata
Marie Lu: Champion – Bajnok

Ha azt hiszed a sorozat első két része a kedvenced lett, az csak azért van, mert nem olvastad az utolsó részt. Ez visz mindent az én szívemet is…!!! Imádtam!!!

AniTiger MP
Marie Lu: Champion – Bajnok

Az utolsó rész eleje elég unalmas, túl sok volt nekem a rengeteg megbeszélés és a szenvedés az új Elsővel… és mégis imádtam, mert megdöbbentően király a vége! Nem mondom, hogy nem voltak benne alig hihető – vagy egyenesen hihetetlen – elemek, de ütős lett. Összességében érdekes lezárást kapott a trilógia és ennek és személy szerint nagyon örülök!

Mindenképpen megér egy olvasást Day és June története – bár én az egész újraolvasását fontolgatom éppen –, ha meg tudunk birkózni ezzel a rengeteg katonáskodással. (Sorry, nekem sok volt.)

Jó lenne még valamit olvasni az írónőtől, mondjuk a Warcross-t.

KEDVENCEK: Day és June, ez nem is kérdés! De szerettem azt a részt is az Antraktiszon, amikor felvették a szuper szemüvegeket. Azt az életet imádnám! (Ld.: https://moly.hu/idezetek/811127)

Enyhe spoilerekkel a blogon:

372 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633739525 · Fordította: AncsaT
K_A_Hikari
Marie Lu: Champion – Bajnok

Nem túlzok, ha gondolkodás nélkül rávágom: kiemelkedő kötet. Nem csak a trilógián belül, hanem a zárókötetek hosszú sorában is.
(…)
Rég volt ilyen üresség bennem könyv olvasása után.
Annyit izgultam a karakterekért, azért, hogy mi lesz velük.
Annyit izgultam, hogy miként alakul a cselekmény, a végső kimenetel.
Furcsa, hogy ez a trilógia is lezárult.
Annyira de annyira olvastam volna még.
Éljen a Köztársaság! Éljen Day&Jude! Éljen Marie Lu!

Cortez
Marie Lu: Champion – Bajnok

Te jó ég. Nem jutok szóhoz. Nem térek magamhoz. Úristen.

catilde
Marie Lu: Champion – Bajnok

Egy fantasztikus befejező részt olvashattam el.Egy percig sem unatkoztam. Nagyon megszerettem a szereplőket és a történet is 5*.
Vége meg nem sablonos lett. Nagyon tetszett de a szívem szakadt meg a befejező fejezet és azért is mert vége van. Én nagyon ajánlom mindenkinek.

MFKata

Emberek milliárdjai jönnek majd erre a világra, de soha senki nem lesz hozzád fogható.

Zsó917

Minden nap azt jelenti, hogy újabb huszonnégy órányi lehetőséged van.

Sheila_7

– Ez micsoda? – kérdi súgva, és felemeli az egyik evőeszközt.
– Vajkés.
Day gyanakodva nézegeti, végighúzza az ujját a lekerekített, tompa élen.
– Ez itt – dörmögi – nem kés.
A mellette ülő Serge is észreveszi a bizonytalanságát.
– Jól sejtem, hogy ahonnan jön, ott nem használnak ennyiféle kést és villát? – jegyzi meg hűvösen.
Day megmerevedik, de a szeme sem rebben. Felkapja a legnagyobb szeletelőkést, szándékosan megbolygatva a precízen eligazgatott terítéket, és nemtörődöm mozdulattal, a többiek felé int vele. Serge és Mariana is hátrahőköl, és távolabb húzódnak az asztaltól.
– Ahonnan én jövök, ott sokkal fontosabb a hatékonyság – feleli. – Egy ilyen késsel, mint ez, egyaránt fel lehet szúrni a falatot, elkenni a vajat, vagy elvágni valakinek a torkát.

Sheila_7

Érzések nélkül mi marad az emberből?

Sheila_7

– Mit is szokott anya mondani rólunk? – kérdi. Megpróbálja elterelni a figyelmemet a fájdalomról.
Mosolyt erőltetek az arcomra.
– Mindig azt mondta, hogy akinek három fia van, annak mintha egy apró tornádó volna a házában, ami ráadásul még vissza is beszél.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Altan Wing (Day) · Eden Bataar Wing
molly_

Mondd, hogy maradt még valami jó a világon! Mondd, hogy maradt még remény számunkra!

Kapcsolódó szócikkek: June Iparis
Sheila_7

De hát, így megy ez. Elmúlik egy hét, nem keressük egymást, aztán még egy hónap, és hamarosan már túl sok idő telt el, és ha hívnám, az kínos volna.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Altan Wing (Day)
Sheila_7

– Day, ezúttal ne szúrj ki velem! Megértetted, szépfiú? Ha hirtelen rád jönne, hogy valami disznóságot művelj, előtte szólj nekem. Legalább annyi időm legyen, hogy alaposan orrba vágjalak.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Altan Wing (Day) · Pascao
Sheila_7

Tényleg tönkreteheti egyetlen hiba az egész életünket?

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Altan Wing (Day)
molly_

Talán mégis létezik olyasmi, hogy sors.

Kapcsolódó szócikkek: June Iparis