60 ​Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak 38 csillagozás

Bababarát környezet, készségfejlesztés, önállóságra nevelés
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Amikor egy baba világra jön, természetes, hogy telve vagyunk várakozással — féltve óvjuk őt, és gondoskodunk róla. Ezek mellett fontos az is, hogy békés, nyugodt környezetet teremtsünk a számára, bátorítsuk felfedezőkedvét, fejlesszük figyelmét, és megtanítsuk koncentrálni.
A Maria Montessori pedagógiáján alapuló könyv ötleteket és gyakorlatokat ajánl a szülőknek a születéstől a baba 15 hónapos koráig.
Megtudhatjuk:
• hogyan alakítsuk ki az újszülött környezetét,
• hogyan készítsük el a baba különböző fejlődési szakaszaihoz illeszkedő, az érzékelést segítő eszközöket,
• hogyan segítsük a baba képességeinek fejlődését,
• hogyan neveljük önállóságra,
• hogyan teremthetünk a családban derűs légkört.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra családi iránytű Móra

Móra, Budapest, 2023
Móra, 2023
Móra, Budapest, 2018
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634158899 · Fordította: Kaló Krisztina · Illusztrálta: Ève Hermann

Any>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak Bababarát környezet, készségfejlesztés, önállóságra nevelés

Akadt egy-két jó ötlet benne, de igazából sokkal többet vártam ettől a könyvtől.
A Montessori nevelési módszer alapjáraton zseniális, de szerintem a legtöbb, életre nevelő szülő megtalálja a módszer nélkül is az ahhoz vezető utat. Mindenesetre nem bánom, hogy olvastam és hogy néhány pontját alkalmaztuk is, mert rontani biztos nem rontott a gyereken. :D

korneliar>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Könnyedén, minimális befektetéssel, odafigyeléssel megoldható praktikák, amik segítik a gyermek önállósodását, tiszteletre nevelését. A tisztelet fogalma többször is előkerül, érdekes, hogy az eddigi “babás” könyveimben egyáltalán nem esett erről szó, de örülök, mert fontosnak tartom én is. (A férjemmel még az a generáció vagyunk, akikbe belenevelték, hogy az idősebbet tisztelni kell és pont.)
Másik érdekesség, hogy a tudtomon kívül jó néhány dolgot a kezdetektől így csináltuk mi is, pl. hogy a kanalazásnál a mi picink is kapott a kezébe egy kanalat vagy hogy a játékai rotálódnak, stb.
Ajánlom a könyvet a Montessori elvek iránt érdeklődőknek.

Ancsúr>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Montessori pedagógiája koránt sem volt ismeretlen számomra, de eddig csak az óvodás korú gyerekek szempontjából olvastam ilyen könyveket. Most érdekes volt a babák szempontjából is rálesni erre a gondolkodásmódra. A legjobban azonban az tetszett, hogy konkrét ötletekkel állt elő a könyv, és ha kellett, akkor konkrét „összeszerelési útmutatóval" is kedveskedett az olvasóknak, mint pl. a körforgóknál. Az a rész az egyik kedvencem volt.
Nem gondolom, hogy minden betűjét 100%-ig be kéne tartani, mert minden gyerek más és más, és a gyakorlatban vétek lenne egy kalap alá venni mindegyiket, de ettől függetlenül én bátran ajánlom minden érdeklődőnek ezt a könyvet.

Books_of_Peter P>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Montessori rendszert lehet szeretni vagy nem, de az első ponttól az utolsóig követni szerintem agyament döntés.
Ebben a könyvecskében vannak hajmeresztő ötletek és kiváló megoldások, mindenki ki tudja választani, melyik illik gyermekéhez.
Jól felépített, követi a baba korát, könnyen kezelhető, érthető gyűjtés, nem is a küllemmel, hanem a tartalommal nem tudtam egyetérteni sokszor.

LadyM>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Nem mondom, hogy minden szavával egyetértek, és azt sem, hogy kimerítené a témát. Persze, vannak benne jó ötletek, de olyanokat is ír, amiket én csípőből máshogy csináltam (és csinálni fogok). Szerintem minden hasonló könyv csak arra jó, hogy tájékozódjunk a különböző módszerekről, de ezek nem kőbe vésett törvények. Minden édesanya a maga intuíciójára hallgatva fejlessze/nevelje a gyermekét, mert minden gyerek más (még az ikrek is, én már csak tudom), és ami egyiknél működik, nem feltétlenül működik a másiknál is. Szóval, látókör bővítésnek megfelel, de nem egy varázskönyv.

pepita_ofelia>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

A sorozat másik két része is megvan, és azok alapján (bár az ovisba csak belelapoztam) azt hiszem, kicsit többre számítottam. Bár lehet, ha elsőgyerekesként találkozom ezzel a könyvvel, hasznosabbnak tartom. Vagy montessoris eszközöket ajánl, vagy olyan dolgokat, amik szerintem ösztönösen jönnek. A „gondolkodó párna” ötlete kifejezetten taszított (babákról szól a könyv), de más javaslatoknál is éreztem úgy, mintha bizonyos életkori sajátosságokat figyelmen kívül hagyna. Pl. kezdetektől üveg poharat, porcelán tányért használjunk etetésnél, mert akkor tanulja meg a gyerek, hogy ha nem vigyáz, akkor eltörik. Oké, értem az alapgondolatot, de a) veszélyes, b) az megvan, ugye, hogy a kisgyerek a fizika törvényeit is többször tesztelgeti. „Hé, múltkor leesett a tányér, és széttört. Vajon ez a tányér is széttörik, ha ledobom?” Nem rosszalkodik, hanem próbálgat. Az én kisfiam notórius dobáló volt. És később, mikor azt hittük minden oké, és már üvegpohara volt, kb. egy év nyugi után megint dobálni kezdte. Mondjuk, akkor meg minket tesztelgetett, szerintem. Na, mindegy. :)
Első gyerekkel, ha nincs kedved kutakodni, jó lehet egy ilyen könyvecske, de egyébként beírod pinterestre, hogy „montessori activity ideas for x months old”, és megspóroltál párezer forintot.

bessy85>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Vannak benne jó ötletek a játékokhoz, tanácsok a babaszoba berendezéséhez, és egyéb felszerelésekhez. Bevallom én egy kicsit többet vártam tőle.
Persze vannak olyan ötletek is benne amik kifejezetten ellenszenvesek, de mindenki más és más. Nem vagyunk egyformák. :)

Bretus_Réka>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Szerintem akit érdekel ez a módszer kaphat egy kisebb képet róla. De akit komolyabban is érdekel a Montessori nevelés annak ennél átfogóbb könyvet ajánlanék. De összességében jól tagolt és illusztrált könyv.

Méá>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Érdekes, ötletes kötet, ami törekszik az egyszerűségre. Hamar át lehet lapozni, olvasni.

R_Macus>!
Marie-Hélène Place: 60 Montessori fejlesztő gyakorlat kisbabáknak

Rövid, képekkel teli könyvecske. Tetszettek a részletes leírások a házilag is elkészíthető játékokhoz.
Ideális gondolatébresztőnek a Montessori módszerrel még csak most ismerkedő szülőknek.

pepita_ofelia>!

A kisgyermeknek nyugodt és békés családi környezetre van szüksége ahhoz, hogy megfelelően fejlődjön. A szeretet- és tiszteletteljes légkört a kicsik tudat alatt magukba szívják, mint a család alapszabályát. A harmonikus otthon olyan meghatározó tényező, ami hozzájárul a gyermek önállóságának kialakulásához, figyelme, koncentrációja növeléséhez.

150. oldal - Derűs és pozitív légkör kialakítása

Thebridgethe P>!

Fontos felkészíteni a babát a társas életre, és ez otthon kezdődik.