Vigyázz, ​Kész, Elmebaj! (Totál Titkos Naplóm 3.) 11 csillagozás

Marie Desplechin: Vigyázz, Kész, Elmebaj!

Areski kitalálta, mi legyen a banda neve: Hófehérke és a hét törpe. Nem mintha nem tetszene Hófehérke szerepe, de a fiúk mindössze öten vannak, úgyhogy véleményem szerint ezt kár is tovább ragozni. Csakhogy Areski szerint ez pont olyan, mint a három testőr esete. Pont ez benne a poén. A poén?
– Gőzöm sincs, miről beszélsz.
– Hát a három testőrről.
– Mi van velük?
– Csak az, hogy igaziból négyen voltak.
– Honnan tudod?
– Te nem olvastad a könyvet?
– Miféle könyvet?
– Hát A három testőr-t?
– Ez a címe?
– Igen, ez a címe. Mi más lenne?
– Nem is tudom… mondjuk a szerzők neve?
Tele van már a púpom a sok könyvvel, amit nem ismerek.
Areski fetrengett a röhögéstől. A többi törpének is elmesélte a történteket, szép sorjában, ahogy megérkeztek a bányából, és persze az összes remekül szórakozott rajta.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bíbor pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633992173 · Fordította: Nagy Abonyi Melinda

Aurore · Tom

Marie Desplechin: Vigyázz, Kész, Elmebaj!

Pár aprócska negativitástól eltérve – a könyv részéről –, erre az utolsó, befejező részére, mégis megadtam azt az 5 csillagot, amit az első két résznél nem tettem meg.
Terjedelmesebb volt az egész könyv/napló maga, az első kettőhöz mérve. Aurora többet írt le a naplójába most ebben a könyvben. Több olyan részről, jelenetről adott leírást, amely által teljes más megvilágításba kerültek a körülötte lévők. Jó érzés volt végre, a szülők olyan érzékeny, s figyelmes oldalát is látni, amit az első két részből hiányoltam. Örültem, hogy valamelyest bár nem teljesen, de mégis most odafigyeltek Aurora-ra. S, hogy annak, hogy szeretik, s fontos nekik, a jelét is adták… bár fura módon… De mégis, jó volt arról olvasni, hogy nem csak a család legokosabb és a legtöbb dologban jól teljesítő lánykája van mindig a központban, hanem most itt azért Aurora-nak is kijutott végre az a szerep, hogy rá is felfigyeltek a szülők.
Aurora nővérét, ebben a kötetben most jobban bírtam. Ami erősen annak tudható be, hogy anya lett. Nem hiába szokták azt mondani, hogy az anyaság a legtöbb esetben, a pozitív oldalára tudja változtatni egyes embereket, s hogy komolyabbá is tegye. :)

Hát a barátnőkről… nos… bár hiába többször bukkant fel most ebben a kötetben Lola… továbbra se lopta be magát a szívembe… Legtöbbször, az volt róla a véleményem, hogy kicsit inkább rossz hatással van Aurora-ra… s őszintén szólva, párszor idegesített is a karaktere… Ez utóbbit, hasonlóan éreztem Samira-nál is… :(

S a barátokról röviden… ugyanis Areskinak köszönhetően, meg az új osztálynak köszönhetően, sikerült további barátokra is szert tennie, akiket már sokkal inkább sikerült megkedvelnem.
De leginkább David-et és Tom-ot, akivel Aurora egy együttesbe került, Areski-val és még két másik sráccal.
Őszintén, Areski-t hol szerettem, hol utáltam ebben a részben… :)

S végül Aurora-ról is pár szót… A harmadik és egyben befejező részre, sikerült elérnie azt, hogy ne csak megkedveljem, de meg is szeressem a karakterét. Jobban élveztem a humorát, s a kedveskedésekre való reagálását, és azt, ahogyan a keresztlányával, a kis Rosette-el bánt. :)
Megvallom, hogy sokáig azt hittem, spoiler De végül elfogadtam ezt, mert TOTÁL aranyos párost alkottak a végére. :)

Tizenéveseknek ajánlom nagyon, azzal a hozzáfűzéssel, hogy bár nem egy SzJG, s nem is egy Hűvösvölgyi suli, de mégis a második könyvtől, a harmadik kötetig egyáltalán nem fogja megbánni, ha elolvassa ezt a sorozatot.
De ugyanígy mindenki másnak is ajánlom. Ugyanis más nem, egy kis nosztalgia kedvéért. :)

Solya24>!
Marie Desplechin: Vigyázz, Kész, Elmebaj!

Van aki birja auroret,van aki nem …en az elobbi vagyok :) valamiert azonosulni tudtam vele pedig nem ilyen vagyok mint o…:)) jo kis soroza volt igaz ennek a resznek az elejen a foszereplo nevere sem emlekeztem de lassan eszembe jutott es jol elszorakoztam rajta :)))

Noriella >!
Marie Desplechin: Vigyázz, Kész, Elmebaj!

Tökéletes lezárása volt ez a kötet a történetnek. :)

vampiregf I>!
Marie Desplechin: Vigyázz, Kész, Elmebaj!

Sokkal jobban tetszett, mint az előző két rész. Végre kaptunk valami történetet is. Bár a szereplőkkel még mindig nem tudok mit kezdeni. Ja és a stílus még jobb lett: kedvenceim a könyvértékelések.

Dalma01>!
Marie Desplechin: Vigyázz, Kész, Elmebaj!

Imádtam, mint az összes többit. Nagyon sajnálom, hogy ez volt az utólsó kötet.

Dora_Sullivan>!

– Kedvesem, ismét szólít egy küldetés.
– Csak a Kriptonról hazafelé a kenyérrel, el ne késs!
– Ki vigyáz majd a gyerekekre, míg én távol leszek?
– Elegem van, hogy esténként a bébiszitter mindig én legyek.
– Supermannek lenni komoly munka, nem móka.
– A te munkád, te választottad, ügy lezárva.
– Segítség, azt hiszem, el akarok válni!
– Túl késő, kedvesem, kár volt elvenni.

Kapcsolódó szócikkek: Aurore · Tom
Dora_Sullivan>!

A legjobb barátnőm egy szeszkazán. Szó se lehet róla, hogy megdajkálja a kicsit. A papot esetleg, ha akarja, de a kisbabát tuti nem!