Oly ​kedves és érzéki… 3 csillagozás

Marie Cordonnier: Oly kedves és érzéki…

Marisát felháborítja, hogy életvidám nagynénje túl merevnek és puritánnak tartja; szerinte így sohasem fog magának férjet. Tűrhetetlen! Épp ezért kapóra jön: a vonzó és jóképű Joffrey, akinek egyáltalán nincs ellenére, hogy bebizonyítsa, hogy Marisa tud igazán érzéki és szenvedélyes is lenni…

Téka, Budapest, 1991
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637393501 · Fordította: Dancsecs Zsuzsanna

Ács_Milán>!
Marie Cordonnier: Oly kedves és érzéki…

Meglepően összeszedett, kerek egész történet volt. Volt benne cselekmény, volt mondanivalója ennek a kis romantikus könyvecskének.
Szimpatikus főszereplők, főleg Marisa nagynénje volt egy belevaló nőszemély.
Az ilyen kis rövid történetekkel csupán az a baj, hogy minden túl hamar megtörténik. De egy estés kikapcsolódásra tökéletesek ezek a könyvecskék.

Szelén>!

Mit szólna például ehhez a burgundivörös nadrágkosztümhöz, amit ma vett fel?

Szelén>!

A férfi hirtelen elkomorodott, így idősebbnek, keményebbnek látszott, de ha lehet, még vonzóbbnak.

Szelén>!

Nem túl nagy a bika, amely előtt a vörös rongyot lobogtatja?

Szelén>!

Mondta már neked valaki, hogy te vagy a legutálatosabb, legkiállhatatlanabb, legundorítóbb kétlábú ezen a földön?

Szelén>!

Ökölbe szorította a kezét, körme belevájt a tenyerébe, és a fájdalom megkönnyítette, hogy megőrizze tiszta fejét.

Szelén>!

Aki csak megengedhette magának, a híres szálloda teraszán itta meg ebéd utáni kávéját, vagy fogyasztott el egy fagylaltot.

Szelén>!

Gyalog tette meg a jó egy órás utat a lakásáig. Így könnyebben tudott gondolkodni, a pici meg már bizonyára megszokta a New York-i levegőt.

Szelén>!

Hogy Joffrey a legfelső emeleten lakott, Marisa ezen nem csodálkozott! Sokkal inkább a lakás berendezésén. Marisa hűvös acélt, plexiüveget és modem művészi alkotásokat várt. Ehelyett majdnem belesüppedt a keleti szőnyegekbe, a bútor pedig, amivel a hatalmas méretű lakószoba be volt rendezve, a múlt századot idézte. Szép volt és látszott rajta, hogy már több generáció használta. Ez a berendezés sokkal inkább illett volna egy Boston környéki vidéki házba vagy egy állatkereskedő farmjára. Mindez otthonosság és harmonikus béke érzetét keltette.

Szelén>!

A szerelemről azt hittem, hogy csak filmen és regényekben létezik. Amikor engem is elkapott, gyomorpanaszok, heves szívdobogás, depresszió és ideges rángások idegenszerű keverékének tartottam csupán.

Szelén>!

Mégis újra elpirult, amikor az ismeretlen barátságosan búcsút intett, mielőtt bőröndjeivel elhagyta a repülőtér váróját.