21. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

A ​sehány éves kislány 372 csillagozás

Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Ez nem tündérmese, hanem igaz történet, de szebb minden tündérmesénél, mert egy igazi kislány igaz története. Marie-Claude Monchaux legkisebbeknek írt felvilágosító könyvén már nemzedékek ismerték meg születésük történetét.

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Móra, Budapest, 2016
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634154020 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux
Móra, Budapest, 2014
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631196443 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux
Móra, Budapest, 2012
38 oldal · ISBN: 9789631191660 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux

gabiica P
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Nagyon tetszett. Aranyos mese volt, a végén egy hatalmas nagy tanulsággal a toleranciáról. Emellett tényleg nagyon jó volt, és élvezhető, főleg mondjuk egy gyereknek, akinek hamarosan kistestvére születik.

csillagka P
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Kilenc évesen a húgom születése előtt, kaptam anyukámtól, emlékszem mekkora kerek szemekkel néztem a csodálatos képeket és rajongásig boldog voltam hogy nekem bizony húgom születik:) vagyis született, a világ legboldogabb embere voltam azon a napon mikor megérkezett, rohangáltam az utcán és mindenkinek elmondtam akivel találkoztam.
Szerintem kevés gyerek várta akkor szeretettel a hugicáját mint én :)
A könyv gyönyörű mesés tudományos képeskönyv.

Minden lánynak leendő anyának és minden fiúnak, hogy tudja miről marad le kötelező olvasmány.
Egyszerűen csodálatosak ezek a rajzok, annyira de annyira szeretnék még egy csöppséget a kezembe fogni, sajnos már ez csak unoka lehet és arra meg még nagyon ráérünk :)
Imádom akárhányszor is veszem kézbe, babaszaga van :)

KönyvParfé P
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Aranyos kis könyv, tényleg olyan, mint egy tündérmese. Főszerepben Marika, a két éves kislány, aki elmeséli, hogyan találtak egymásra a szülei, és mennyire várták, hogy megszülessen. Nagyon szépek a rajzok, szinte életre kelnek a lapokon. Egy problémám van vele. Úúúgy olvastam volna még… :)

Orsi_olvas
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Emlékszem mikor még kislányként olvastam, lapozgattam ezt a könyvet. Nem is olyan sokára az én kislányom fogja lapozgatni.
Elbűvölően szépek a rajzok, finom érzékenységgel, a realitástól mégsem elszakadva mutatja be egy apró új élet keletkezésének a történetét. Amellett, hogy gyönyörű a könyv kivitelezése és még felnőtt fejjel is szívesen vettem kézbe, szerintem nagyon hasznos kötet, aminek minden kisgyerekes szülő polcán ott lenne a helye. Azt gondolom, hogy az élet nagy kérdéseiről is – például a „Hogy születnek a kisbabák?” – lehet hazugságok és feszengés nélkül, a gyerek életkorának megfelelően beszélni. Ehhez jelenthet nagy segítséget Monchaux tündéri könyve.
Jó szívvel ajánlom mindenkinek!

gab001 P
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Amikor sikerül a valóságot úgy leírni, hogy abból igazi tündérmese lesz. Lépésről lépésre láthatjuk, hogyan fejlődik egy kisbaba. Egy igazi csoda. A könyv pedig képes visszaadni ennek a csodának a nagyszerűségét. Imádtam a rajzokat, egyszerűen gyönyörűek. Teljesen elvarázsolt.

Móra, Budapest, 1979
38 oldal · ISBN: 9631116050 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux
Dinah I
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Kisgyerekként nagyon szerettem, sokat forgattam.
Az illusztrációk már akkor is elvarázsoltak, valami gyönyörűek ezek a rajzok. :)

Bajnoczianna
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Egyszerű kis szösszenet volt. Magába foglalja azt az időszakot mikor egy kisbaba az édesanyja pocakjában növekszik. Mind ezt úgy teszi hogy a gyerekek számára is érthető legyen. Szerintem ez a könyv olyan családoknak jó akiknél hamarosan kisbaba születik és szeretnék a nagyobb testvért felkészíteni az érkezésére.

norka
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Az első saját könyvem. Kétszer is megkaptam, mert az elsőt megettem.
A második még megvan, összefirkálva és szanaszétlapozva.

Gyöngyörű, varázslatos, nyugodt könyv gyerekeknek, arról, hogy hogyan lesznek a gyerekek.

tmezo P
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Megvolt ez a könyv nekünk a nővéremmel. A szüleimnél talán még ma is.
Rengeteget olvastuk, nézegettük együtt.
Nemrég eszembe jutott és egészen tegnapig gondolkodtam a címén, mert nem emlékeztem rá. Végül ráakadtam, és gyorsan be is szereztem.
Olyan jó volt újra látni a gyönyörű rajzokat, és olvasni ezt a kis tündérmesét.

Móra, Budapest, 1994
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631171507 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux
Moon93
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Annyira aranyos kis könyvecske! Olyan egyszerű szöveggel és szép rajzokkal van bemutatva a kislány története, hogy szinte minden gyerek megértheti és élvezheti. Allig várom, hogy egy nap a gyermekeimnek olvassam. :-) Tanulságos és érdekes! A világ összes szülőjének ajánlom, akiknek pici gyermekük van és nem csak szörnyekkel meg alaktalan, beszélő valamikkel akarjár tömni a gyermekeik fejét, hanem fel akarják világosítani őket arról a dologról, mely a legjobban érdekli a piciket. ❤

Nilla I

Maria_pillowbook P

Ők azonban ezerszer szebbnek láttak, és nem győztek betelni a nézésemmel.

Saoirse

Mikor az orgona nyílni kezdett, én még mindig nagyon aprócska voltam. Olyan apró, hogy ha valakinek eszébe jutott volna, hogy ruhácskát varrjon nekem, a kertünkben egy nárcisz öt szirma bőven elég lett volna hozzá.

csillagka P

Második születésnapomra nagynéném, Magdus rajzolt nekem egy képeskönyvet.

Saoirse

Ahhoz, hogy egy baba megszülessék, három évszaknyi idő kell. Engem őszre vártak. „Milyen messze van még az!” – mondta magában a mamám. Közben szépen lassan nőni kezdett a hasacskája.

MissFortune

Nos, amióta megszülettem, a rengeteg fiú közt én vagyok a ház királynője!