33. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
39. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

A ​sehány éves kislány 416 csillagozás

Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Ez nem tündérmese, hanem igaz történet, de szebb minden tündérmesénél, mert egy igazi kislány igaz története. Marie-Claude Monchaux legkisebbeknek írt felvilágosító könyvén már nemzedékek ismerték meg születésük történetét.

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Móra, Budapest, 2020
keménytáblás · ISBN: 9789634157915
Móra, Budapest, 2019
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157915 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux
Móra, Budapest, 2016
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634154020 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux

gabiica P
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Nagyon tetszett. Aranyos mese volt, a végén egy hatalmas nagy tanulsággal a toleranciáról. Emellett tényleg nagyon jó volt, és élvezhető, főleg mondjuk egy gyereknek, akinek hamarosan kistestvére születik.

csillagka P
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Kilenc évesen a húgom születése előtt, kaptam anyukámtól, emlékszem mekkora kerek szemekkel néztem a csodálatos képeket és rajongásig boldog voltam hogy nekem bizony húgom születik:) vagyis született, a világ legboldogabb embere voltam azon a napon mikor megérkezett, rohangáltam az utcán és mindenkinek elmondtam akivel találkoztam.
Szerintem kevés gyerek várta akkor szeretettel a hugicáját mint én :)
A könyv gyönyörű mesés tudományos képeskönyv.

Minden lánynak leendő anyának és minden fiúnak, hogy tudja miről marad le kötelező olvasmány.
Egyszerűen csodálatosak ezek a rajzok, annyira de annyira szeretnék még egy csöppséget a kezembe fogni, sajnos már ez csak unoka lehet és arra meg még nagyon ráérünk :)
Imádom akárhányszor is veszem kézbe, babaszaga van :)

Röfipingvin MP
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Nagyon kedvesen megírt “teremtéstörténet”. És azok a rajzok! Az érzékenyítés! Kell saját példány!

KönyvParfé
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Aranyos kis könyv, tényleg olyan, mint egy tündérmese. Főszerepben Marika, a két éves kislány, aki elmeséli, hogyan találtak egymásra a szülei, és mennyire várták, hogy megszülessen. Nagyon szépek a rajzok, szinte életre kelnek a lapokon. Egy problémám van vele. Úúúgy olvastam volna még… :)

joopsy
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Hát bevallom őszintén én ettől a 95%-tól valami hihetetlen cuki vagy megható sztorit vártam, mert a születés történetét hihetetlen csodának tartom. Hát ezt a csodát nekem nem hozta. Viszont el tudom képzelni, hogy egy 4-5 éves kisgyerekkel elindítsa a szülő-gyerek közti beszélgetést a könyv, amivel a gyerek is megérti, hogy ő hogyan lett (persze virágnyelven). :)

Orsi_olvas
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Emlékszem mikor még kislányként olvastam, lapozgattam ezt a könyvet. Nem is olyan sokára az én kislányom fogja lapozgatni.
Elbűvölően szépek a rajzok, finom érzékenységgel, a realitástól mégsem elszakadva mutatja be egy apró új élet keletkezésének a történetét. Amellett, hogy gyönyörű a könyv kivitelezése és még felnőtt fejjel is szívesen vettem kézbe, szerintem nagyon hasznos kötet, aminek minden kisgyerekes szülő polcán ott lenne a helye. Azt gondolom, hogy az élet nagy kérdéseiről is – például a „Hogy születnek a kisbabák?” – lehet hazugságok és feszengés nélkül, a gyerek életkorának megfelelően beszélni. Ehhez jelenthet nagy segítséget Monchaux tündéri könyve.
Jó szívvel ajánlom mindenkinek!

gab001 P
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Amikor sikerül a valóságot úgy leírni, hogy abból igazi tündérmese lesz. Lépésről lépésre láthatjuk, hogyan fejlődik egy kisbaba. Egy igazi csoda. A könyv pedig képes visszaadni ennek a csodának a nagyszerűségét. Imádtam a rajzokat, egyszerűen gyönyörűek. Teljesen elvarázsolt.

Móra, Budapest, 1979
38 oldal · ISBN: 9631116050 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux
Garbai_Ildikó P
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Az ember fogantatása és születése története csoda szép köntösben és hozzá illő szép rajzokkal. Úgy,hogy a gyermekek megértsék. Nagyon szerettem annak idején és most közel 40 év után is újra forgatva. :)

Bajnoczianna
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Egyszerű kis szösszenet volt. Magába foglalja azt az időszakot mikor egy kisbaba az édesanyja pocakjában növekszik. Mind ezt úgy teszi hogy a gyerekek számára is érthető legyen. Szerintem ez a könyv olyan családoknak jó akiknél hamarosan kisbaba születik és szeretnék a nagyobb testvért felkészíteni az érkezésére.

Dinah
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Kisgyerekként nagyon szerettem, sokat forgattam.
Az illusztrációk már akkor is elvarázsoltak, valami gyönyörűek ezek a rajzok. :)

Nilla I

K_Maria P

Ők azonban ezerszer szebbnek láttak, és nem győztek betelni a nézésemmel.

Saoirse

Mikor az orgona nyílni kezdett, én még mindig nagyon aprócska voltam. Olyan apró, hogy ha valakinek eszébe jutott volna, hogy ruhácskát varrjon nekem, a kertünkben egy nárcisz öt szirma bőven elég lett volna hozzá.

csillagka P

Második születésnapomra nagynéném, Magdus rajzolt nekem egy képeskönyvet.

Saoirse

Ahhoz, hogy egy baba megszülessék, három évszaknyi idő kell. Engem őszre vártak. „Milyen messze van még az!” – mondta magában a mamám. Közben szépen lassan nőni kezdett a hasacskája.

MissFortune

Nos, amióta megszülettem, a rengeteg fiú közt én vagyok a ház királynője!