62. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

A ​sehány éves kislány 579 csillagozás

Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Ez nem tündérmese, hanem igaz történet, de szebb minden tündérmesénél, mert egy igazi kislány igaz története. Marie-Claude Monchaux legkisebbeknek írt felvilágosító könyvén már nemzedékek ismerték meg születésük történetét.

Eredeti cím: Bébé année zéro

Eredeti megjelenés éve: 1971

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Móra, Budapest, 2020
Móra, Budapest, 2019
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157915 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux
Móra, Budapest, 2016
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634154020 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Marie-Claude Monchaux

K_Kata99 P>!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Ha egy könyvet kellene mondani, ami a gyermekkorom egyik meghatározó képeskönyve volt, akkor ez lenne az. Rengetegszer forgattam már, a különlegessége pedig az, hogy anyukám a mamámtól kapta, és majd egyszer én is továbbadom a lányomnak! ♥

Kiss_Julianna>!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Amikor annak idején kezembe került ez a könyvecske, már akkor elbűvölt gyönyörű rajzaival, és egyszerű, gyerekek számára is könnyen érthető szövegével. Bemutatja hogyan születik meg egy gyermek. Nem csak egyszer olvasós.

gabiica P>!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Nagyon tetszett. Aranyos mese volt, a végén egy hatalmas nagy tanulsággal a toleranciáról. Emellett tényleg nagyon jó volt, és élvezhető, főleg mondjuk egy gyereknek, akinek hamarosan kistestvére születik.

Chris_Land I>!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Ezen nőttem fel és újra olvastam… Az egyik legtündéribb alkotás, az egyik legfelemelőbb mű a világon! Bárki, akinek a gyermeke elérte a 3 éves kort, bátran ajánlom.
Gyönyörű, tüneményes, esztétikus és mutatós! Az illusztrációk bűbájosak, a szöveg szívet melengetően megkapó, a könyv pedig méltó arra, hogy a szülők elkápráztassák vele az aprócska utódot.

Porcsinrózsa>!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Nagyon aranyos könyv, a születés története. Nem kerít nagy feneket a szerző ennek a témának. Egyszerű, érthető szavakkal meséli el, hogyan születünk. Talán ez az egyszerűség az oka a könyv népszerűségének. Egy kicsi gyerek is könnyen megértheti, anélkül, hogy különösebben gondolkodnia kéne rajta, vagy kíváncsi kérdésekkel nyaggatná a szülőket.
A történet minden apró nemzedék számára aktuális. Az illusztrációk pedig csodaszépek.

csillagka P>!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Kilenc évesen a húgom születése előtt, kaptam anyukámtól, emlékszem mekkora kerek szemekkel néztem a csodálatos képeket és rajongásig boldog voltam hogy nekem bizony húgom születik:) vagyis született, a világ legboldogabb embere voltam azon a napon mikor megérkezett, rohangáltam az utcán és mindenkinek elmondtam akivel találkoztam.
Szerintem kevés gyerek várta akkor szeretettel a hugicáját mint én :)
A könyv gyönyörű mesés tudományos képeskönyv.

Minden lánynak leendő anyának és minden fiúnak, hogy tudja miről marad le kötelező olvasmány.
Egyszerűen csodálatosak ezek a rajzok, annyira de annyira szeretnék még egy csöppséget a kezembe fogni, sajnos már ez csak unoka lehet és arra meg még nagyon ráérünk :)
Imádom akárhányszor is veszem kézbe, babaszaga van :)

Csoszi >!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Már nem is tudom, hányszor olvastam el ezt a fantasztikus könyvet, amely a születés csodájával ismerteti meg az apróságokat. Kisgyerekként szívesen forgattam a lapokat, és nézegettem a gyönyörű rajzokat. Felnőtt fejjel olvasva is el tudott varázsolni.

Mariann_Czenema P>!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Milyen érdekes, hogy felnőttként tudtam meg azt, hogy létezik ez a képeskönyv, holott briliáns összhangban van a szöveg a rajzokkal.
Nincs túlmagyarázva a mondanivaló, velős, tömör, egyszerű, az illusztráció viszont felfoghatatlanul részletgazdag és szépséges.

Röfipingvin P>!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Nagyon kedvesen megírt “teremtéstörténet”. És azok a rajzok! Az érzékenyítés! Kell saját példány!

Orsi_olvas>!
Marie-Claude Monchaux: A sehány éves kislány

Emlékszem mikor még kislányként olvastam, lapozgattam ezt a könyvet. Nem is olyan sokára az én kislányom fogja lapozgatni.
Elbűvölően szépek a rajzok, finom érzékenységgel, a realitástól mégsem elszakadva mutatja be egy apró új élet keletkezésének a történetét. Amellett, hogy gyönyörű a könyv kivitelezése és még felnőtt fejjel is szívesen vettem kézbe, szerintem nagyon hasznos kötet, aminek minden kisgyerekes szülő polcán ott lenne a helye. Azt gondolom, hogy az élet nagy kérdéseiről is – például a „Hogy születnek a kisbabák?” – lehet hazugságok és feszengés nélkül, a gyerek életkorának megfelelően beszélni. Ehhez jelenthet nagy segítséget Monchaux tündéri könyve.
Jó szívvel ajánlom mindenkinek!

Nilla IP>!

K_Maria>!

Ők azonban ezerszer szebbnek láttak, és nem győztek betelni a nézésemmel.

BoneB P>!

Mikor az orgona nyílni kezdett, én még mindig nagyon aprócska voltam. Olyan apró, hogy ha valakinek eszébe jutott volna, hogy ruhácskát varrjon nekem, a kertünkben egy nárcisz öt szirma bőven elég lett volna hozzá.

BoneB P>!

Ahhoz, hogy egy baba megszülessék, három évszaknyi idő kell. Engem őszre vártak. „Milyen messze van még az!” – mondta magában a mamám. Közben szépen lassan nőni kezdett a hasacskája.

MissFortune>!

Nos, amióta megszülettem, a rengeteg fiú közt én vagyok a ház királynője!

csillagka P>!

Második születésnapomra nagynéném, Magdus rajzolt nekem egy képeskönyvet.