A ​Natural History of Dragons (The Memoirs of Lady Trent 1.) 14 csillagozás

Marie Brennan: A Natural History of Dragons Marie Brennan: A Natural History of Dragons Marie Brennan: A Natural History of Dragons

You, ​dear reader, continue at your own risk. It is not for the faint of heart—no more so than the study of dragons itself. But such study offers rewards beyond compare: to stand in a dragon’s presence, even for the briefest of moments—even at the risk of one’s life—is a delight that, once experienced, can never be forgotten. . . .

All the world, from Scirland to the farthest reaches of Eriga, know Isabella, Lady Trent, to be the world’s preeminent dragon naturalist. She is the remarkable woman who brought the study of dragons out of the misty shadows of myth and misunderstanding into the clear light of modern science. But before she became the illustrious figure we know today, there was a bookish young woman whose passion for learning, natural history, and, yes, dragons defied the stifling conventions of her day.

Here at last, in her own words, is the true story of a pioneering spirit who risked her reputation, her prospects, and her fragile flesh and bone to… (tovább)

Tom Doherty Associates, New York, 2014
Titan Books, London, 2014
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781783292394 · Illusztrálta: Todd Lockwood
Tor Books, New York, 2013
336 oldal · ASIN: B00AEC8P2Y

Nikolett0907 P>!

OMG!

Először is hatalmas köszönetemet szeretném kifejezni szeretett barátnőm, @Demise molyocskának, ugyanis ha ő nem lep meg a sorozat utolsó két kötetével, valószínű sose kerül a kezeimbe ez a történet.
Igaz ezt már én rendeltem utána, hogy teljes legyen a négy kötet és olvasásra kerülhessen.
Tehát, köszönöm neked, hogy ennyire jók felém a megérzéseid. ♥

Hatalmas sárkány rajongással rendelkezem.
Tőlem lehet gonosz, jó, vagy csak egy nagy mamlasz, ami róluk szól gyűjtöm.
Különlegesek, egyediek, nincs még egy ilyen misztikus lény, mint ők.

Bár a legjobban a nem idealizált, vad és „szabad” egyedeket kedvelem, eddig úgy gondoltam barát vagy ellenségként ábrázolva, a fantázia határtalan irántuk.

Ez a kötet egy teljesen más oldalról közelíti meg a témát és teszi ezt úgy, hogy nem csak szórakoztat, de tanít is.
Rendkívül élvezetes szövegkörnyezetben, fantasztikus karakterekkel ellátott kötet.

A legjobban annak örülök, hogy megvan az összes rész és csak le kell emelnem a polcomról.

Nagyon boldog vagyok, mikor ilyen remek könyveket olvashatok.

Hatalmas kedvenc!♥

worsi P>!
Marie Brennan: A Natural History of Dragons

Nem volt ez rossz, miután belerázódtam a fogalmazásba. A kerettörténet szerint ez egy idős arisztokrata hölgy visszaemlékezése, ennek megfelelően igen választékosan fejezte ki magát. Alapvetően tetszett a világ, a falusi hiedelmek, babonák, és persze az, amit a sárkányokról megtudtunk. Annyira viszont nem fogott meg a történet, hogy rohanjak a folytatásért, így könnyen lehet, hogy ez nekem ennyiben marad.

Lobo P>!
Marie Brennan: A Natural History of Dragons

Marie Brennan könyvével kapcsolatban valahogy másra számítottam. Azt hittem, valami olyasmi lesz, mint Naomi Novik Temeraire sorozata: alternatív történelem sárkányokkal. Csakhogy itt egy teljes alternatív világot kaptam, ahol ugyan sok minden hasonló a 19-20. század Angliájához (mondjuk a társadalmi osztályok, etikett stb.), viszont egész más nevei vannak az országoknak, ráadásul itt a sárkányok létező állatok, akikről azonban keveset tudunk. Elbeszélőnket, akinek a memoárjait olvashatjuk, gyerekkorától bűvöletben tartják ezek a titokzatos állatok és olyan szerencsés helyzetbe kerül, hogy férjével részt vehet egy expedíción, ahol sárkányokat fognak tanulmányozni. Úgyhogy előkelő úrhölgy létére tudományos munkát végezhet. Hiába volt jópofa azonban az alapötlet, igazán nem sikerült beleélnem magam ebbe a világba, nem szippantott be, nem érdekeltek Lady Trent kalandjai, túlságosan modoros volt. Ilyen alternatív történelmi mágikus dolgokból jobban bejött Mary Robinette Kowal: Bűbájoló történetei, úgyhogy elbúcsúzok az első könyv után Brennantól, nem fogom folytatni a sorozatot.

Hanon13>!
Marie Brennan: A Natural History of Dragons

A legtöbb sárkányokkal foglalkozó fantasy kötetet két csoportra lehet bontani; az első, amikor a sárkányok békében, együtt élnek az emberekkel, legtöbb esetben akár szoros kapcsolat is kialakul közöttük mint például Anne McCaffrey: Sárkányröpte avagy Cressida Cowell: Így neveld a sárkányodat. A második csoport pont az ellentetje, ahol a sárkányokra a legtöbb esetben vadásznak, nincs semmiféle kapcsolat ember-sárkány között, maximum annyi hogy az egyik megeszi a másikat vice versa.
Ez a kötet pedig egy szinte teljesen más szemszögből mutatja be a sárkány-ember kapcsolatát. Tudományosan.
Egy viktoriánus korabeli úri hölgynek a memoirját olvassuk, az első kötet élete első 20 évéről szól. Ebben az alternatív világban, ami mindenben nagyon hasonlít az 1900-as évekre, viszont léteznek sárkányok. Magukról a lényekről nagyon kevés tudományos információ létezik. Isabella pedig már kiskorában is rajong a sárkányokért, azonban a kor amelyben él nem engedi hogy szabadon tanuljon, esetleg egyetemre járjon. A nemesi származású lányt arra nevelik hogy egyszer majd férjhez megy, gyerekeket szül és vezetni fogja otthon a háztartást, teapartikat szervez, stb…azonban Isabella nem erre vágyik, Ő világot szeretne látni, expedíciókon részt venni, sárkányokat felboncolni, tanulmányozni őket. Mivel egy memoirt olvasunk, ezért tudjuk hogy ez már mind sikerült is neki, azonban végigkövethetjük rögös útját. Miként sikerül neki kitörnie a kor megszokott szerepéből, könyvet publikálnia, és eközben milyen veszteségek érik.

Engem teljesen levelett a lábamról. Világ életemben nem gondoltam volna, hogy egy memoir tud ennyire lenyűgöző is lenni. Nem csak azért mert fantasy köntösbe lett bebugyolálva. Mivel itt, bár tényleg a sárkányokat tanulmányozza Isabella, nem ezen van a hangsúly. Miként kap szárnyra Ő maga, hogyan kezeli a nehézségeket, és hogy minden lehetséges hogyha valaki igazán elhivatott és intelligens.

Ettől függetlenül, voltak kisebb hibái is a kötetnek. Maga a…fordulat hogy úgy mondjam engem nem győzött meg. Természetesen minden a helyére kerül, de néhol úgy éreztem hogy ezeket a konfliktusokat csak az írónő szerette volna beleírni. Különben elmaradt volna a kötet vége felé megjelenő nagyobb feszültség. Mondhatnám azt hogy jobban örültem volna hogyha egy kicsivel többet tudunk meg arról, hogyan és miként tanulmányozták a sárkányokat. De őszinte leszek, ez könyvsorozat 4 részes és csak a végén jutunk el Isabella azaz addigra már Lady Trent életének végéhez. Ez az egyetlen egy kötet pedig még csak élete feléig sem kalauzolt el minket. Meglátjuk milyenek lesznek a későbbi kötetek.

Foxykahh>!
Marie Brennan: A Natural History of Dragons

Másra számítottam, de nem volt rossz egyáltalán. Egyértelműen nem én vagyok a célközönség. Szerintem a fiatal lányok/nők jobban értékelik majd ezt a kis kalandregényt, mert inkább kalandregénynek nevezném, mint fantasynak. Igen kitalált világ, és igen vannak benne sárkányok, de az első könyv alapján kis tulzással akár oroszlánokról is szólhatna a könyv (bár ez a végén már nem igaz), és csak ennyi fantasy elem van benne (legalábbis egyelőre). Aki egy könnyed történetre vágyik ami meg van hintve egy kis fantasy háttérrel, valamint nem ül le nagy elvárásokkal a könyv elé, az jól fog szerintem szórakozni :)

A cselekmény nem túl gyors, cserébe elég sok minden történik a végén 15-20 oldalon, ami miatt érdekel a folytatás is, viszont a főszereplőn kívül sajnos nem sok mindnekinek van igazi „karaktere”. A könyv amúgy nagyon szép és sok illusztráció van benne, ami arra ösztönöz, hogy be kellene szereznem a többit is, annak ellenére, hogy a történet alapján inkább csak e-book formában folytatnám :D

Végezetül köszönöm megint @eenca-nak a könyvet :)

Shayola>!
Marie Brennan: A Natural History of Dragons

A főszereplő Lady Trent visszaemlékezéseit olvashatjuk, aki idős korára elismert sárkánykutató lett. Azonban fiatalkorában nem volt egyszerű boldogulnia – hiszen nőnek született és a nőket nem érdekelheti a tudomány, no meg a sárkányok.

Többször próbálkoztam angol könyvekkel (Harry Potter, Eragon, stb.) de valahogy sosem sikerült befejeznem őket, így ez lett az első angol könyv, amit tényleg sikerült végigolvasnom. :D És ennek nagyon örülök, mert 100%-ig én voltam a célközönsége ennek a történetnek. :D

Szerintem zseniális a koncepció, hogy a sárkányokat tudományos megközelítésből mutatja be a regény, már csak ezért is jár tőlem az 5 csillag. Nem mondom, hogy ez a könyv mindenkinek tetszeni fog, de aki Lady Trenthez és hozzám hasonlóan sárkánybolond, annak csak ajánlani tudom! :) Alig várom, hogy elolvashassam a folytatásokat is, és ez csak a saját teóriám, de van egy olyan érzésem, hogy Lady Trent később még badassebb lesz :D

Lecsós_Kivi>!
Marie Brennan: A Natural History of Dragons

A kosztümös filmeket és Gail Carrigert idéző, lassabb vérmérsékletű kalandregény.
A vonaton, kis erőfeszítéssel, ráérősen utazva olvasni kiváló.

CrazyTeddy>!

He regarded me with a bemused expression. „You want me for my library.”
Put so baldly, it sounded ridiculous."Oh dear – I don't mean to insult you-"
This time his laugh was more full-bodied. „It's the strangest insult I've ever suffered, if indeed I would give it that name…”

Chapter Three

worsi P>!

People often say kind and utterly misguided things about my “talent” for art. The truth is, I have no talent, and never did. If any of my youthful sketches survived, I would show them as proof; they were as clumsy as any beginner’s. But drawing was a suitable accomplishment for a young lady—one of the few I enjoyed—and I am nothing if not stubborn. So, through determined practice, I learned the rules of perspective and shadow, and how to render what I saw with charcoal or pen.

41. oldal, Three (Titan Books, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: tehetség

The Memoirs of Lady Trent sorozat · Összehasonlítás