Vive ​la République ! 1 csillagozás

Marie-Aude Murail: Vive la République ! Marie-Aude Murail: Vive la République !

A 22 ans, Cécile va réaliser son rêve : devenir maîtresse d'école! La voilà qui affronte, le coeur tremblant, sa première rentrée des classes. Fce à elle, dix-huit CP : Baptiste jamais assis sur sa chaise, Audrey qui aime déjà sa maîtresse, Steven au QI „ limite ”, Louis si zentil, Toussaint et Démor Baoulé, fraîchement arrivés de Côte-d'Ivoire… Cécile doit tout simplement leur apprendre à lire. Mais ce n'est pas si simple que ça, quand votre directeur vous impressionne et que l'inspecteur vous terrorise, quand vous n'avez aucune autorité sur les enfants, quand rôdent des gens inquiétants autour de l'école, et qu'en plus vous tombez amoureuse du serveur de Tchip Burger !

Eredeti megjelenés éve: 2006

Pocket Jeunesse, Párizs, 2019
Pocket Jeunesse, Párizs, 2010
336 oldal · ASIN: B00CC3IZZU
Pocket Jeunesse, Párizs, 2006

worsi P>!
Marie-Aude Murail: Vive la République !

Ez is egy olyan könyv, amiért csak rajongani tudok.
Ez is egy olyan könyv, ami gyakorlatilag rámtámadt – megláttam a könyvesboltban, lebeszéltem magam róla, aztán napokig nem hagyott nyugodni, így mégiscsak megvettem.
A fülszöveg alapján egy kis könnyed semmiségre számítottam, de hol van ez attól? Azt hittem, csak a fiatal Cécile Barrois küzdelmeiről szól majd az elsősökkel és az első szerelemmel. Hogy én mekkorát tévedtem! Van ebben minden más is ezen kívül, vicces sokszor, meg nagyon szerethető az egész. Többszörolvasós, a Baoulé családot és az összes többi szereplőt is a szívembe zártam (persze nem mindet, véletlenül se jár tisztelet a kivételnek, ők mocskok voltak).
Ha tudtok franciául, olvassátok, ha nem, akkor meg bízzunk benne, hogy lesz magyarul.