A ​falfirkálók bandája 18 csillagozás

Marie-Aude Murail: A falfirkálók bandája

Minden tiltás ellenére, az iskola rejtett zugaiban és a környező utcák falán nap mint nap újabb titokzatos feliratok jelennek meg. Mire szolgál mindez? És talán csak nem tagja a titokzatos bandának Kristóf bátyja is? A rejtély nyomozása során gyengéd barátság szövődik Kristóf és Kata között, és a két testvér is egymásra talál.

Eredeti megjelenés éve: 1993

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Betűfaló Passage

Passage, Budapest, 1994
74 oldal · ISBN: 9637756566 · Fordította: Szalontai Ágnes · Illusztrálta: Philippe Dupuy, Charles Berberian

Sippancs P>!
Marie-Aude Murail: A falfirkálók bandája

A 3,5 csillagot betudom annak, hogy nem én vagyok az a korosztály, akinek íródott, ráadásul még lány is vagyok.
Viszont úgy tűnik, hogy másnak nagyon tetszett, mert egy lelkes kölcsönző beleírta a könyv végébe tollal: „Vélemények: P. A. Tök állat ez a könyv!”.

Molymacska>!
Marie-Aude Murail: A falfirkálók bandája

Cuki történet kevésbé cuki dolgokról.
Az egyik kevésbé cuki dolog a felnőtté válás (vagy először inkább kamasszá válás) és ezzel együtt a testvéri kötelék megváltoztatása. Mintha eltávolodnának egymástól, de valójában mégsem, csak máshogy viszonyulnak a kapcsolathoz.
A másik kérdéskör a graffiti volt, ebben hullámzó a színvonal. Egyrészről jól leírja a kockázatokat (és főszereplőnk mindig megmenekül) másrészről viszont nincs az az igazi elrettentés, hogy figyu, ezt nem kellene. Sőt, igazából én is szívesen mennék graffitizni :D
A fordítás érdekesre sikerült: nekem a szignó kicsit elborzasztó volt (tag helyett) és az is, hogy néhány jellegzetesen graffitis dolgot valahogy a fordításban félreértelmeztek (vagy én nem értelmeztem jól a szöveget).
Nem volt rossz, kis aranyos kötet.

kitti_th P>!
Marie-Aude Murail: A falfirkálók bandája

Még általános iskolás koromban olvastam, akkor annyira tetszett, hogy többször is kivettem a könyvtárból. Aranyos kis könyv, nyilván gyerekeknek szól tanulsággal, de attól még élvezhető.

MóroczMárk>!
Marie-Aude Murail: A falfirkálók bandája

@kitti_th említette még egy naplementés séta közben, régen mennyire szerette ezt. Jó ötletnek tűnt hozzácsapni a karácsonyi pakkhoz :D

A történet egy iskolás testvérpárról szól, szóval nem éppen az én korosztályomnak.
Ráadásul elég régi a könyvecske off, mindazonáltal a mondandóján ez nem változtat.
Aranyos sztori, tessék a tesókkal okosba lenni ;)

yumechan>!
Marie-Aude Murail: A falfirkálók bandája

Nagyon könnyű kis történet egy forrófejű gyerekről, és a testvéri kapcsolatról. Akármennyire is nyúzzuk egymást, egy tesó akkor is tesó marad.