Anna, ​Hanna és Johanna 13 csillagozás

Marianne Fredriksson: Anna, Hanna és Johanna

Hagyomány és modernség, lemondás és büszke önmegvalósítás – mindez három nagyszerű nő: Hanna, a nagymama, Johanna, az anya és Anna, az unoka életének tükrében. A nő és a XX. század. Európa egyik legnagyobb könyvsikere!

Eredeti cím: Anna, Hanna och Johanna

Eredeti megjelenés éve: 1994

Magyar Könyvklub, Budapest, 1998
340 oldal · ISBN: 9635487959 · Fordította: Szöllősi Adrienne

Marianne Fredriksson: Anna, Hanna és Johanna

Lassúan gyors, könnyedén nehéz, nagyon más, mint amit manapság habzsolok. Imádtam.

lyra>!
Marianne Fredriksson: Anna, Hanna és Johanna

Szeretem azokat a könyveket,amik a nők életéről szólnak.Azoknak a nőknek az életéről,akik nem voltak híresek,gazdagok,vagy hősök,csak élték az életüket,vívták a maguk kis mindennapi harcait,vezették a háztartást,szolgálták a férjüket…Érdekes volt,ahogy a történetből kiderült,Svédországban is pont úgy éltek a nők mint nálunk.Éppen úgy küzdöttek,szerették a gyereküket,birkóztak a feladataikkal.3 generáció asszonya meséli el az életét,egy család 3 generációja.Szép történet,megindító,és ahogy az írónő írja:"…e történetet elolvasván eltűnődsz azon,ki is volt a nagymamád,és hogy a te „magatartásmintáid” miként formálták az életedet."

yendayi>!

Mindig arra törekedtem, hogy megtaláljam az igazságot, gyermeki hittel reménykedtem létezésében és abban, hogy oszthatatlan. De aztán egyre nehezebbé vált számomra az átgondolás, amikor száz különféle formában zúdult rám az igazság.

yendayi>!

Most, hogy megöregedtem, végre megértettem, hogy a vágyakozás nem is olyan rossz alapja az együttélésnek. Nagyobb biztonságot nyújthat, mint a valóság, melyre fiatalkoromban áhítoztam. Ma már nem hiszek abban, hogy létezik a valóság, és tudom, hogy az örökös valósághajszában mindent elpusztíthatunk.

Delena>!

Az ember idővel rájön, hogy mindenkinek megvannak a maga különös szokásai. Szerintem a barlanggal az a legveszélyesebb, hogy aki oda bemenekül, nem tanul meg küzdeni.

184

Delena>!

Agya tiszta volt, mint téli napokon a minden zajt és homályt megszüntető, frissen hullott hó.

Delena>!

Selma Lagerlöftől tanultam meg, hogy a szerelem hatalmas erő, ellenállhatatlan, fájdalmasabb és csodálatosabb érzés, mint hinné az ember. Később aztán kiderült, hogy Lagerlöf kisasszony könyvei mit tettek velünk, fiatal lányokkal, akik tele voltunk vággyal, és olyan körülmények közé születtünk, mely nem adott tág teret annak, hogy vágyaik kibontakozhassanak.

212