Spuri ​Gyuri, a postás egér (Spuri Gyuri 1.) 31 csillagozás

Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Spuri Gyurinak ma rengeteg küldeményt kell kézbesítenie.
Kísérjük el útján, és kukkantsunk be az állatok otthonaiba!
Milyen belül Ugrifülesék házikója? Mit rejt a Hangya kisasszonyok csomagja? Kivel tölti Spuri Gyuri az ebédszünetet? Mihez kezd Teknőc Trudi a két pár görkorcsolyával?

Megannyi böngésznivaló teszi megunhatatlanná ezt a kedves és humoros képeskönyvet!

Eredeti cím: La tournée de Facteur Souris

Tessloff és Babilon, Budapest, 2016
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943824 · Fordította: Fenyvesi Orsolya · Illusztrálta: Marianne Dubuc

Uzsonna >!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Első kinézetre nem látszik, mennyi mindent rejt ez a könyv, illetve inkább a különféle lakhelyek, ahova Spuri Gyuri kézbesíti a postai küldeményeket! Nemcsak szórakozhatunk a szellemesen megrajzolt állatok és lakásaik böngészésekor, hanem ismereteket is szerezhetünk róluk. Kedvencem a farkastanya volt spoiler, csakúgy, mint a pingvinek jégkockával teli fürdőkádja, a denevérek plafonon lógó ágyai, a többoldalonátnyúló óriáskígyó és még sorolhatnám!
Kicsik és nagyok is jól szórakozhatnak a képek böngészésével!

csgabi P>!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Nagyon kis cukker volt ez a meseszerű történet. Oldalanként egy, max. két mondatban meséli el a szerző Gyuri, a postás kisegér egynapi munkáját. Spuri Gyuri rendkívül elhivatott postai dolgozó – még a fára is felmászik, hogy kézbesíthessen egy küldeményt.
De nem lepődtem meg, amiért megkönnyebbült, hogy a történet elbeszélésének napján nem kellett bekopogtatnia a kígyóhoz. :-)
Kicsi gyerekeknek, szülői mesélésre, és közben beszélgetni a képekről tökéletes.

Trudiz >!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Nagyon tetszetős, kedves, egyszerű és nagyszerű könyv ez! :)
Miért? Szemtanúi lehetünk Spuri Gyuri, a postás cincogi kalandos és lehet kissé kimerítő foglalkozása állomáspontjainak, melyek bizony mindenfelé (földön, föld alatt, vízben, levegőben, hegytetőre…) elkalauzolnak.
Rövid, találó, ötletes szöveg, kedves rajzok, finom színek teszik teljessé a képet.
Lehet egy-egy oldalon sok információra rákérdezni, gyermekünk megfigyelőképességét megmozgatni. Olvassátok! :)

Chöpp >!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Nagyon tetszett mindkettőnknek. Leginkább a klassz illusztrációk! Remélem a másik Spuri Gyuri is elérhető lesz egyszer a számunkra!

Juca P>!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Böngészőkönyv egy kevés szöveggel és kedves illusztrációkkal. Nyomon követhetjük a postás egér napját és útvonalát. Spuri Gyurinak rengeteg csomagot kell kiszállítania, a tó mélyétől kezdve a havas hegyeken át semmi sem állhatja útját. Aranyos könyvecske, sokszor vicces, bár többszöri fellapozás után döbbentünk rá, hogy a Zümmögi család (legyek) háza egy spoilerkupac, és a tányérjukon is gőzölög egy kevés belőle.

dianna76 P>!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Egyszer már olvastam könyvesboltban, de ott képtelenség volt az illusztrációkat átböngészni. Pedig a lényeg bennük van, már ami a szórakoztatást illeti. Spuri egér csomagkézbesítési történeteinek a második kötetét már olvastam itthon, nyugodt körülmények között. Az a meggyőződésem, hogy kinek-kinek az a rész tetszetősebb, amit elsőként fog kézbe. Ugyanis nagyon hasonszőrű a két könyv. Mindegyikben csomagokat hord ki a világ különböző tájain élő állatoknak Spuri, az egér. Csak az illusztrációkban van különbség. Nem tudok dönteni, melyik kötet jobb, így legyen egyforma a csillagozás. Persze nem kell, hogy feltétlenül bármelyik is jobb, vagy gyengébb legyen a másiknál.

Caledonia_Valley P>!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Igaz, a sorozat második részével kezdtem az olvasást, míg az elsőre csak most került sor, azonban továbbra is nagyon jópofa kis történetet kaptam, cuki és részletgazdag képekkel, amikkel jó sokáig el lehet mazsolázgatni olvasás közben. Szuper gyerekkönyv. :)

Izolda P>!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

A rajzok kinézete nem jön be annyira, de a tartalma nagyon. Pl: nyúléknál 2 db hetes emeleteságy van. Van mit böngészni minden oldalon. :)

Szávitrí>!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Jó kis böngésző vicces részletekkel. A szöveg szinte felesleges volt.

Röfipingvin P>!
Marianne Dubuc: Spuri Gyuri, a postás egér

Szövegileg nem egy nagy megfejtés, de böngészni jó szórakozás :)(:

Trudiz >!

Hoppá, ebédidő van! Spuri Gyurit jó barátja, Sárkány Zuzu látja vendégül egy kis grillezésre.

Manna2017>!

Spuri Gyuri a fára is felmászik, ha ott lakik a címzett. Még szerencse, hogy egér létére nincs tériszonya.

Manna2017>!

A szomszédban a Krokó família lakik. Juj, az egész ház vízben ázik!

Manna2017>!

Fickó, a jeti egy csomag lepényt kapott. Isteni finom, de ki küldte vajon? “Szeretettel gondol rád öreganyád, Brünhilda.”

Spuri Gyuri sorozat · Összehasonlítás