Kulti 62 csillagozás

Mariana Zapata: Kulti Mariana Zapata: Kulti Mariana Zapata: Kulti

“Trust me, I’ve wanted to punch you in the face a time or five.”

When the man you worshipped as a kid becomes your coach, it’s supposed to be the greatest thing in the world. Keywords: supposed to.

It didn’t take a week for twenty-seven-year-old Sal Casillas to wonder what she’d seen in the international soccer icon—why she’d ever had his posters on her wall, or ever envisioned marrying him and having super-playing soccer babies.

Sal had long ago gotten over the worst non-break-up in the history of imaginary relationships with a man that hadn’t known she’d existed. So she isn’t prepared for this version of Reiner Kulti who shows up to her team’s season: a quiet, reclusive, shadow of the explosive, passionate man he’d once been.

Nothing could have prepared her for the man she got to know.

Or the murderous urges he brought out in her.

“Sal, please don’t make me visit you in jail. Orange isn’t your color.”

This was going to be the longest season of her lif

Eredeti megjelenés éve: 2015

552 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781953262035

Reiner Kulti · Salomé Casillas

pveronika>!
Mariana Zapata: Kulti

A 2017-es bakancslistámat rögtön Mariana Zapata ezen 570 oldalas „kis szösszenetével” kezdtem. :) Őszintén szólva, mikor megláttam, hogy hány oldalas ez a könyv, egy 'köhintés-nyögés-sóhaj'-szerű nem túl nőies hang jött ki a torkomon, mert most komolyan, mi olyan lehet egy kis sima sportrománcban, amit nem lehet 300 oldalban megírni? De jó volt, imádtam, végig lekötötte a figyelmem, sőt annyira tetszett, hogy hiába hangoskönyvben hallgattam, este mikor hazamentem kikerestem a részt ahol tartottam, és könyvben is továbbolvastam (amire eddig még nem volt példa), és mindezt anélkül, hogy az írónő bármilyen béna klisét, sérült lelkű szereplőket, vagy nagy fordulatokat tett volna a történetbe, és enélkül is 5 csillagos könyvet tudott írni a maga kategóriájában.

A történet főszereplője Sal Casillas, aki egy profi női futballista. Kislány korában a legnagyobb példaképe a már azóta nemrégiben visszavonult német Reiner Kulti volt, miatta kezdett el a foci iránt érdeklődni, és a rajongása és plátói érzései a férfi iránt egészen a tinédzser éveinek végéig kitartottak. Most 27 évesen a Houston Pipers profi csapatában játszik, és nem is lehetne nagyobb a döbbenete, mikor kiderül, hogy az új segédedző nem más, mint maga Kulti. Azonban minden, amit fiatal korában a férfiról elképzelt, egy pillanat alatt romba dől, mikor a fent említett német először beteszi a lábát az edzésre, és kiderül, hogy egy igazi „bratwurst”. :)

Imádtam Sal karakterét, és ő pont a kedvenc típusú női karakterem, aki nem hagyja magát, kiáll az elveiért, és még egy olyan rideg németet is képes mosolyra fakasztani, mint Kulti. (a big girl socks-os és poop-os részeket, mondjuk én is kihagytam volna :)) Ez nem egy szigorúan vehető „tiltott románc” történet, így senki ne is azt várja tőle. Ez inkább egy nagyon jól megformált enigma karakter lassú kibontakozásának története, egy nem szokványos barátságon keresztül bemutatva. És bár Kulti keveset beszél, és az idő nagy részében akkor is goromba, mégis megkedveltem őt is, és nagyon tetszettek a Sal és közte lévő évődések is. Sal családja pedig szintén telitalálat volt.

Az írónő stílusa nagyon-nagyon tetszett, és bár valóban hosszú volt ez a könyv, mégsem untam. Összességében sportrománc kategóriában ez valóban egy 5 csillagos könyv. Örülök, hogy végre valahára olvashattam valamit Mariana Zapata-tól, és biztos vagyok benne, hogy nem ez lesz az utolsó könyvem az írónőtől.

Tantor Media, Old Saybrook, Connecticut, USA, 2015
ASIN: B011LXW9D0 · Felolvasta: Callie Dalton
Naiva P>!
Mariana Zapata: Kulti

Mariana Zapata + lassú égésű romantikus + sportromantikus = Jöhet!
A fülszöveget olvasva kevésbé volt érdekes, mint a többi Mariana Zapata könyv, amivel eddig találkoztam. Több mint 500 oldalas könyv és lassú égésű romantikus, ebből azt gondolhatnánk, hogy az üteme is lassú, de nem. Jól lehet vele haladni és végig fent tartotta az érdeklődésemet.
Kulti egy német származású foci legenda, aki éppen egy amerikai focicsapat edzője. Sal gyerekkora óta rajong Kultiért, de most, hogy élőben is látja és lehetősége van őt ismerni, csalódott benne.
Sal és Kulti teljesen egymás ellentétei egymásnak. Sal vidám és kiegyensúlyozott, Kulti pedig hangulatember, de inkább goromba. Együtt mégis szerethetőek. Kellett hozzá idő, hogy összecsiszolódjanak. Tetszett, ahogyan barátokká, majd valami sokkal többé váltak egymás számára.

„Freaking pumpernickel!"
Behaltam! Imádom Mariana Zapata-t!

Aprólékos könyv, némi türelmet és időt igényel, mégis minden oldala indokolt és semmi felesleges nincs benne.
Van egy üzenetem azoknak, akik elkezdik: KITARTÁS!
Reiner Kulti első, három szónál hosszabb, összetett mondatára úgy vártam, mint a Messiásra. Annyira megérte!!! Salomé sport iránti elihivatottsága, családja iránti szeretete, humora és úgy egész személyisége, nagyon-nagyon tetszett. Így viselkedik egy 27 éves sportolónő! Egyedül a Big Girl Socks szövegéből vehetett volna vissza.
Gyerekkori bálványa először csak hallgatag és morcos edzője volt, majd jóóó sok idővel barátjává és támaszává vált. Imádtam Sal éles nyelvét, a csipkelődéseket és a gúnyneveket beceneveket, melyekkel nagy nehezen mosolyra késztette Kulti-t. A könyv 96 százalékában minimális romantikát, a vonzalomnak csak halvány jeleit lehetett felfedezni. A vége viszont mindenért kárpótolt!

Enikő_Darai_Enii>!
Mariana Zapata: Kulti

Igen, igen, igen! Pont erre volt szükségem a sok instant szerelem után. Valami extra slow-burn-re és Mariana Zapatában nem csalódva, ezt meg is kaptam. Amikor azt mondom slow-burn, akkor tényleg arra gondolok. Csak egy kis ízelítő: a mi drága Reiner-ünk három szavasnál hosszabb megszólalására közel 180 oldalt kellett várni. Az első ölelésre nagyjából 440-et. Szóval kitartást mindenkinek, aki elkezdi, bár biztos vagyok benne, hogy aki odáig van az ilyesfajta történetekért, az imádni fogja, csakúgy mint én!♥️
Sal belső kommentrárjai, kitalált becenevei egyszerűen zseniálisak voltak. Nem egyszer nevettem fel rajtuk hangosan is. Éppen ezért kijelenthetem, hogy a csaj már önmagában is egyedi jelenség. Nagyon megszerettem (és nem csak azért, mert igencsak hasonlított egy kedves barátnőmre).
Rey… hát, Isten adjon hozzá elég türelmet az olvasónak. De ha ez megvan, akkor biztosan új szerelem lesz mindenki számára. Nem lehet nem beleesni, ebbe a csupaszív, mindenre elhivatott, kedves, édes férfiba! Igazi husband material. Nem is ragoznám tovább, én csak ajánlani tudom azoknak, akik szeretik Mariana Zapata stílusát és a már annyit emlegetett slow-burn történeteket.

_Eriii>!
Mariana Zapata: Kulti

Kedves írónő megkérdezhetem honnan merít ihletet ilyen pasikról? Ez a történet is Mariana Zapatatól egy igazi gyöngyszem. Lassú de tele minden jóval amit el tudsz képzelni. Nem tagadom, imádom a morcos durva pasikat és Kulti arany érmes ebben. A történet nagyon szuper minden egyes percét imádtam. Őszintén mondom nincs egyetlen egy dolog a szereplőkben vagy a történetben amit nem szerettem volna. Jöhet minden könyv Mariana Zapatatól, mert mind elolvasom. Nagyon ajánlom.

shreklover>!
Mariana Zapata: Kulti

najo, eloszor is azt szeretnem leszogezni hogy nagyon probalom visszafogni a kifejezo kepessegem, mivel ha most ide mindent leirnek, amit ebben a pillanatban gondolok… en eskuszom hogy a zartosztalyra kerulok.

mi a pi***
MI A F**
AZ ANYAD URISTENIT ZAPATA, HOL BUJKALTAL IDAIG ELOLEM, ES MIERT VAN ILYEN KEVES KONYVED MAGYARRA LEFORDITVA, HUH? IMADTAM, IMADTAM, IMADTAM. Lehet Nemetorszagba ezutan egy kiterot is teszek, es meg nemetul is megtanulok… de kitudja;)

ez volt az elso rendes konyvem angolul, es na, be kell vallanom, hogy egy kicsit feltem. nyilvan mas, ha az ember a sajat anyanyelveben olvas, mivel ott van otthon, de basszus nem kellett csalodnom, mivel ugyanugy hozta az elmenyt bar eladnam a csaladom szerveit, ha kiadatnak magyarul ezt a bibliat ha valamilyen oknal fogva elhalaloznek, a ravatalomnal ebbol olvassatok fel…

a szereploket egyesevel lesmarolnam, elvennem, es nehol fel is pofoznam, de na, senki sem tokeletes, es inkabb az elso ketto tulajdonsagokra hivatkoznek veluk kapcsolatban!

emlitettem mar hogy kb. slow-burn romance imadokent sz*rt ki edesanyam? mert ha nem, akkor tessek, ez kerem szepen, BETEGESEN AZ VOLT, ES ISTENRE ESKUSZOM, AZ IRONONEK MEGFOGOM KERNI A KEZET, mert vegre nem egy irritalo ferfiallatrol olvashattam voltak pillanatok, mikor ratamadtam volna egy pillangoval Kultikam, kerlek, hadd legyek a wc-d! vagy a takaritod, BARMI AMIHEZ KOZOD VAN najo kezdek megijedni magamtol

anyway— a foszereplo csajunkat kedveltem, belevalo volt, kitarto, ugyes, de nehol sokat pofazott, es arcoskodott (ami amugy nehol irritalo volt, de na, valamikor en is ugyanezt csinalom)

mondanam, hogy meg olvastam volna roluk, de igy hogy elso angol konyvemkent bevallaltam igy is majdnem 600 oldalt, lehet kihagynam, de az biztosan allithatom hogy az irononel muszaj meg korul neznem.

JudithH>!
Mariana Zapata: Kulti

Mariana Zapata könyvei közül ehhez kellett számomra a legtöbb türelem, mivel ha azt mondom, hogy nagyon nagyon nagyon lassan indult be akkor egyáltalán nem túlzok. Ráadásul az első 30-35% Sal fociedzésein játszódik, ami kimondottan szenvedés volt számomra mivel utálom a focit, illetve maga Kulti sem könnyítette meg számomra az indulást mivel nála nagyobb bunkóval ritkán találkozik az ember. Minden tiszteletem a tiéd Sal, hogy nem ütötted le!
Miután beindult a történet képtelen voltam letenni, szokás szerint berántott a történet és imádtam.
Sal egy imádnivaló, kőkemény csaj aki nem sír, nem picsog csak teszi a dolgát és csinálja amit szeret. A belső monológjai néha elég idegesítőek voltak, de nem volt vészes.
Kulti…nehéz rá szavakat találnom mert szerettem volna megrugdosni sokszor, de szépen lassan őt is megszerettem és amikor a végén kiderült, hogy spoiler
Nem lett kedvenc, de egy olvasást mindenképp megért.

Demise P>!
Mariana Zapata: Kulti

Be kell vallanom, ez annyira nem jött be. Eleve voltak fenntartásaim a foci ellen, de emellett is valahogy inkább csak pofánvágtam volna egy péklapáttal a hapsit, mint szóba álljak vele.
Hozta a szokásos slow burnt, élvezhető volt a könyv, de nem lesz kedvenc, szerintem újraolvasós se.

cirbu>!
Mariana Zapata: Kulti

Ezer éve nem olvastam angolul és valamiért pont Zapata volt az, aki miatt újra kedvet kaptam hozzá. Persze én sem vagyok százas, hogy egy közel 600 oldalasba fogtam bele, pláne focis könyvbe, de Zapata slow-burn románcai már csak ilyen behúzósak. Sajnos a magyar megjelenések nagyon lassúak és ami pont most fog megjelenni, az sem az, amire igazán kíváncsi vagyok, ezért maradt ez a lehetőség. És abszolút nem bántam meg. Sal nagyon szimpatikus nő, ahogy az írónő többi női karaktere is volt eddig, A Német meg hozza a mogorva, antiszociális formáját. Eddig Kulti volt a 3 srác közül a leghidegebb, hiszen Aaron és Aiden max mogorva volt és kemény, de nem voltak annyira bunkók, mint ez a germán bőrrúgó. :D De Sal egyszerűen levette a lábáról, ahogy szerintem minden olvasót képes lett volna. Céltudatos, fegyelmezett, kedves, őszinte ember, imádtam az édesapjával való szoros barátságát, a sport iránti elkötelezettségét. Először csak barátok lettek Kultival, aztán szépen lassan… lassan… mondom LASSAN (igen lassan) több lett ebből. Szórakoztatóak a monológok, amikből van bőven, mivel a párbeszédek zöme többnyire vagy Sal fejében zajlik, vagy egydalúan, mivel Kulti, valljuk be, nem a szavak ember. Imádtam a német becézéseket (pl. Schnecke, amit meg kellett néznem szótárban, mert igencsak megkopott a némettudásom) gúnyszavakat (bratwurst. :D), mikor Kulti spanyolul beszélt, amitől persze az egész család odáig volt.
De a legimádnivalóbb Sal apukája volt, akit olyan mértékben sokkolt Kulti jelenléte, hogy egy szót sem bírt kinyögni. :D
Ha netán lefordítják, akkor tuti magyarul is elolvasom. Bár úgy lenne… :)

Szinna>!
Mariana Zapata: Kulti

Hm bajban vagyok, mert jó is volt meg nem is. A stílus borzasztó. Ahogy állandóan megkérdőjelezi magát a hősnő az nagyon idegesítő. Másfél oldalon keresztül tart, hogy bemenjen a pálya széléről a közepére, mert közben folyamatosan köröznek a gondolatai a körül, hogy milyen jóképű a pasi, vagy hogyan higgassza le magát valami dühítő szituációban. Az ő is csak embert helyettesítő „poop”-ról már ne is beszéljünk. A főhős eleinte óriási bunkó, később meg… azt hiszem akkor is.
Ugyan akkor az alapötlet remek. A szereplők három dimenziósak, és amit kevés író tud megugrani az itt sikerül: az egyik szereplő szemén át nézve megérted a másik motivációját úgy, hogy az az eredeti szemlélőnek nem esik le.
Úgy, hogy bekezdéseket ugrottam kihagyva a felesleges gondolati köröket egészen szórakoztató olvasmány volt.

Szilvi00 P>!

You are the most honest, good thing I’ve ever had. I won’t deny it to anyone.

Szilvi00 P>!

You are my equal, my partner, my teammate, my best friend.

Szilvi00 P>!

You don’t get to live your dreams by waiting around for someone to hand them to you.

pveronika>!

Every single thing that has ever happened in my life has led me here, Sal. Destiny is a ladder, a series of steps that takes you where you're supposed to go. I am the man that I am, and I have done the things that I've done, to get me to you.

lalaslibrary >!

Sixteen words that I hadn’t been braced to hear. Sixteen words that I had no clue were about to change my life.
“We just got confirmation that Reiner Kulti is taking the team’s assistant coach position this season.”

Szilvi00 P>!

I dedicated my life, my time and my body to the sport all because of the player I would grow to follow and support and love with all my little heart, my patron saint of soccer—Reiner Kulti.

Szilvi00 P>!

How the hell I fit in the same room as his ego, I had no idea.

lalaslibrary >!

I closed my eyes and thought of the first thing that could get me out of my holyshitit’sKultistandingrightthere.
Poop.
He poops
He poops.
Right. That was all I needed to snap out of it.

lalaslibrary >!

Plus, it had been ten years since I’d torn down the posters in a fit of rage, when the man who had grown to become known as Reiner ‘The King’ Kulti by his fans for being on of the most explosive and creative players in the sport, got married.
I mean, hadn’t he know we were supposed to get married and have soccer-playing-super-babies together?