Jó ​éjt jóga 6 csillagozás

Elalvást segítő esti mese pózról pózra
Mariam Gates: Jó éjt jóga

A gyönyörű illusztrációkkal ellátott mesekönyv játékos formában vezeti be a gyerekeket a jóga világába. Az esti rituálé részeként elvégzett egyszerű, mesébe ágyazott gyakorlatsor megnyugtat, ellazít, és segít mély, pihentető álomba merülni. Gyakorlásával megalapozhatjuk gyermekünkben a jóga szeretetét, és egy olyan eszközt adhatunk a kezébe, amely egész életében hasznára lesz a belső egyensúly megteremtésében és helyre állításában.

A kötetet Jon Kabat-Zinn, a mindfulness módszerének világhírű kidolgozója és dr. Kádár Annamária, a népszerű Mesepszichológia könyvek szerzője is jó szívvel ajánlja.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Kulcslyuk, Budapest, 2016
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155281396 · Fordította: Károlyi Juli · Illusztrálta: Sarah Jane Hinder

Chöpp

Mariam Gates: Jó éjt jóga Elalvást segítő esti mese pózról pózra

Szép. Hasznos. Fantáziadús. Mindegy milyen sorrendben.

Pillangu

Mariam Gates: Jó éjt jóga Elalvást segítő esti mese pózról pózra

Jó ötlet, jógázzon a gyerek lefekvés előtt. A kivitelezés, nálunk legalábbis kicsit, bonyolultabb. mert a kicsiknek meg is kéne mutatni. közben meg olvasni, a gyerek meg inkább a képet nézné… Lehet, hogy túl kicsikkel próbálkoztam. aztán persze csak addig érdekes, ameddig a mutatványok tartanak, az elpihenés már nem volt ínyükre. De sz illusztrációk meseszépek, és az egész könyv nagyon igényes. Remélem, hogy más családokban nagyobb sikere lesz :)

senhorita

Mariam Gates: Jó éjt jóga Elalvást segítő esti mese pózról pózra

Ez nem mese, hanem alvás előtti jógagyakorlatokat illusztráló kis szösszenet. Nem szoktam jógázni, de igazán kedvet kaptam a könyvtől, hogy jóga gyakorlatokat végezzünk együtt az esti rituálénk bővítéseként.

mini_moly

Mariam Gates: Jó éjt jóga Elalvást segítő esti mese pózról pózra

Kezdésnek egy vallomással tartozom: nagyon akartam szeretni ezt a könyvet, de nem jött össze. Úgy látszik, ahogy a Tornamesék esetében, nekem valahogy nem passzol a mozás és a mesélés kombinációja. És bármilyen jó pózokat választott is Mariam Gates, a kísérő szöveg kicsit gyengécske, sőt, a néhol egyetlen mondatra szűkített kommentárt nem is nagyon csúfolnám mesének – bár tény, hogy a gyerek mellett épp babapózban kucorgó anyukák így odasandítva is könnyebben el tudják olvasni… (folytatás a blogon):

Meryl

Mariam Gates: Jó éjt jóga Elalvást segítő esti mese pózról pózra

Nagyon igényes és egyszerű mesekönyv apróságoknak a jógáról, amiket ők is könnyen eltudnak végezni. Ráadásul mivel mindig valamihez hasonlítva vannak a pózok könnyebben összetudják őket kötni. Érdemes 4-5 éves gyerekekkel kezdeni mert ők már könnyedén kivitelezik ezt a fajta mozgást. :) Természetesen nagy nevetések közepette.
Az illusztrációk pedig gyönyörűek!