Egészség ​Isten patikájából 71 csillagozás

Tapasztalatok gyógynövényekről és tanácsok felhasználásukhoz
Maria Treben: Egészség Isten patikájából Maria Treben: Egészség Isten patikájából Maria Treben: Egészség Isten patikájából Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Tisztelt ​Olvasó! Az elmúlt hónapok során egyre nagyobb számban jelentek meg azok a könyvek és kiadványok, amelyek közvetlenül vagy közvetve a természetgyógyászattal foglalkoztak és mondanivalójuk lényegét a természetből merítették. Ezek a könyvek egyfajta rejtett tiltakozást fejeznek ki az egyre vadabbul rohanó társadalmi környezetünk iránt: amely veszélyes fenyegetést tartalmaz minden individuumra nézve. Bizonyított tény, hogy egyre fokozódó mértékben romlik egészségi állapotunk, növekszik a káros idegi megterhelésünk. Sajnálatos tény, hogy a mind nagyobb menyiségű gyógyszerfogyasztást még a drogok drasztikusan emelkedő árai sem tudták, illetve tudják lényegesen csökkenteni, befolyásolni. Vélhetően, többek között ezek lehetnek az alepvető indítékai annak, hogy még a szakemberek érdeklődése is a méltánytalanul háttérbe szorított és hovatovább elfelejtett természetes gyógymódok felé fordult, ismét felfedezve az erdők, mezők virágaiban, a füvekben és a fákban rejlő ősi gyógyító… (tovább)

Eredeti cím: Gesuntheit aus der Apotheke Gottes

Hunga-Print, Budapest, 1990
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 963027602X · Fordította: Csokonai Attila · Illusztrálta: Varga Emma
Hunga-Print, Budapest, 1990
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637458255 · Fordította: Csokonai Attila · Illusztrálta: Varga Emma
puhatáblás

bambali>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Maria Treben: Egészség Isten patikájából Tapasztalatok gyógynövényekről és tanácsok felhasználásukhoz

Emlékszem, annak idején anyukám polcán ott volt ez a könyv, ő gyakran forgatta. Persze, sose akartuk meginni se a csalánteát, se a hagymahéj teát…

Most az én polcomon is itt egy példány belőle, és most végre volt is időm elolvasni.

Nagyon hitelesnek tartom: nyilván annak idején gyógyultak valahogy az emberek, amikor nem voltak gyógyszerek. És az is biztos, hogy mindenhez szükség van a hitre.

Kedvenc gyógynövényem a körömvirág.

Boglinc P>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Annyit forgattam már, mióta ajándékba megkaptam @Milli88-tól, hogy azt hiszem, jelölhetem végre olvasottnak.
Lehet humbugnak tartani a gyógynövények erejét, de sok mindenen tudnak segíteni, amikre nem is gondolnánk. Nekem, és a családnomnak is jól jött belőle néhány növény.

ppeva P>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Nagy várakozással olvastam. Sok hasznos információ volt benne, nagyon sok esetben hívtam segítségül.
De a sztorijai (csodálatos és még csodálatosabb gyógyulásokról) egy idő után idegesítőek voltak, és mikor már a huszadik növénynél olvastam, hogy az író ebből IS megiszik napi 5-6 csészével, akkor kezdett kicsit hiteltelenné válni előttem.

vigili>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Ez a második Bibliám. Bármi baj van a családban ehhez nyúlok, s próbálok enyhítést hozni. Képes voltam kipróbálni a medvehagymabort, különböző csodálatos tinktúrákat készítettem, még a földbe is beástam a martilaput cukorral, csak SEGÍTSEN! Minden kételkedőnek ajánlom, mert a gyógynövénynek nincsen káros mellékhatása. S a könyvben említett svédkeserű /bécsi/ valóban csodaszer. Próbáld ki,ha nem győztelek meg!

beitghanima >!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Szerintem nagyon hasznos kis konyv ez! Nemcsak leirast ad a novenyekrol, hanem kapcsolja is dolgokhoz es erdekessegeket mesel el. A kozmetikusnal uldogelve kezdtem el olvasni, ott a varoban, es annyira megtetszett, hogy otthon jot is a folytatas (megvolt , de meg nem olvastam).

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 4
Stílus (írói): 4
Ötlet (eredetiség): 4
Tartalom (mondanivaló): 5

Szakmailag és műfaját tekintve kifogástalan könyv. Nagyon informatív, rengeteg ismeretet átad az olvasónak. Elmerülhetünk a gyógynövények részletes leírásában és áldásos hatásainak világában. Jó alapot jelent a fitoterápiával megismerkedni vágyóknak, és recepteket is közöl az egyes gyógynövények használatának kipróbálásához. Mindemellett a könyvet végig áthatja a szerző keresztény szemlélete.

Sakura>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Nagyon hasznos könyv, tele gyógynövényekkel, azoknak a hatásairól és használatukról. Egy párat már ismertem és használtam (eredményesen), egy párat pedig most sikerült megismernem. A történetek nekem már-már túl csodálatosak, de úgy legyen! Még sokszor fogom fellapozni.

Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Érdekes könyv volt, egy két dolgot majd lehet, hogy kipróbálok, de le kellett vonnom fél csillagot mert nekem valahogy nem vette be a gyomrom a vallási dolgok emlegetését. (Persze ez csakis szigorúan személyes dolog) Ettől függetlenül csakis ajánlani tudom, főleg, ha valamilyen betegség kapcsán keres valaki valamit, vagy érdeklik a gyógyfüvek, a füvészkedés.

lupi4>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Sokat forgattam a könyvet, a csalánteát külsőleg és belsőleg is használtam. Szerintem jó eredményekkel :)
A természet és a hit, e kettő ötvözete igen messzire vezet. Gyógyulás.

Lovasanna>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Gyerek és fiatalkoromat átitatta ez a könyv . Mindenre találtam benne megoldást , mindenre volt benne gyógyír.Emlékszem az epetisztító pitypangméz olyan jól sikerült hogy a család túlette magát vele és volt akinél epegörcsöt okozott a tisztulás .

Roland91 P>!

fűben fában orvosság van.

114. oldal, utószó (Hunga Print nyomda és kiadó, 1990)

Elizabeth_Windsor>!

Mi a betegség?
Isten tökéletesnek és jónak teremtette az embert (1 Móz 1: 27-31). Mivel a Biblia egyik
alapvető tétele az, hogy az embert nem osztja fel halandó testre, ami bűnös és halhatatlan,
bűntelen lélekre, hanem egynek és oszthatatlannak tartja – ez a tökéletesség nemcsak lelkileg
jellemezte az Isten által teremtett embert, hanem testi állapotára is vonatkozott.
A betegség a Biblia szerint az egyetemes bűn következménye. Nem lehet ugyan a
konkrét bűnökhöz hozzákötni az egyes betegségeket (vö. Jn 9:1-3), de a Szentírás alapján
valljuk, hogy a bűn a végső oka minden betegségnek. A betegség lényegében nem más, mint az ember testében megmutatkozó harmóniazavar. A harmóniát a világban Isten teremtési rendje vagyis a törvény biztosítja, a bűn pedig – törvénytelenség (Ján 3:4). Ezért a betegség is valahol Isten teremtői szándékának, a törvénynek megsértésével függ össze – a törvény megsértésének következménye.
Jézus a megváltási terv során soha sem úgy oldotta meg a bűn kérdését, hogy a tünetet
szüntette meg, hanem úgy, hogy a legdrágábbat, Jézus Krisztust odaadva, az okot, a bűnt
győzte le. Az ember az Éden óta mindig fordított úton akar szabadulni a bűntől. Amikor az
első bűn után mezítelennek érezte magát, nem Istenhez menekült, nem az okot, a bűnt akarta megszüntetni, hanem fügefalevélből körülkötőket készített, vagyis a körülmények
eltakarásával akarta a bűnt elrendezni. Ezért menekült Isten számonkérő szava elől a másik
ember – végső soron a teremtő Isten – vádolásába (1 Móz 3:7-13). Isten viszont sok esetben a
megbocsátás ellenére sem hárította el a bűn következményét, mint pl. Dávid esetében (2 Sám 12:13-14), sőt sokszor a betegséget sem. 2Kor 11:7 szerint Sátán angyala adta Pál testébe a tövist – valamilyen betegséget –, és az apostol buzgó imádsága ellenére sem szabadult meg a betegségtől. Isten ezt a tövis használta fel arra, hogy Pál hűségét, alázatosságát megőrizze általa. A bűn következménye mutatja az elkövetett bűn súlyát, és megerősíti azt a tudatot,
hogy állandóan Isten kegyelmére vagyunk utalva. Jézus a meggyógyítottakat így bocsátotta
el: „többé ne vétkezzél, hogy rosszabbul ne legyen dolgod" (Jn 5:14).
A bűnnek és a betegségnek erre az összefüggésére a Sátán is épít. El akarja hitetni az emberrel, hogy Isten minden bajnak, csapásnak az oka. Legjobb példa erre talán Jób esete. Jób igaz, istenfélő és bűngyűlölő ember volt. A Sátán vádaskodása nyomán megengedi Isten Jób életében a próbát azért, hogy hite erősödjön (Jób 42:5-6). De a kísértés, a megpróbáltatások során a Sátán mindig úgy akarja feltüntetni a bajt, a rosszat a betegséget, mintha Isten büntetné betegséggel, csapással kedves szolgáját (Jób 1:11., 2:4). Isten viszont válaszában, szavaiban helyreigazítja a Sátánt. Nem ő büntet, nem ő sújt betegséggel, hanem a Sátánnak ad lehetőséget a kísértésre (Jób 1:4., 2:5); de a kísértésnek az, Aki nem hagy felettébb kísértetni, határt szab. így Isten ura marad a betegségnek is (Ám 3:6., Hós 6:1).
UTÓSZÓ
Szigeti Jenő

Kapcsolódó szócikkek: fügefalevél
Roland91 P>!

Amit emberi erő képes végrehajtani, ahhoz isten nem rendelt mennyei hatalmat.
E. G. White: A világ reménye Bpest, 1976 305. o.

115. oldal Utószó - Jézus a gyógyító (Hunga Print Nyomda és Kiadó, 1990)

Elizabeth_Windsor>!

Ha valaki olyan szoros kapcsolatba kerül a gyógynövényekkel, mint én, és mind több és több, szinte csodával határos eredményt ér el velük, mégis azt kell, hogy higgye, mindezt a világmindenség alkotója teszi a lábaink elé.
Sajnos az emberek figyelmetlenül elmennek e mellett, és nem érzik meg a menny
mindenhatóságát.
KORPAFŰ (Lycopodium clavatum)

Lilla_Moly>!

Lám, a Jóisten kegyesen minden betegségre teremtett gyógyfüvet; nem lehetünk elég hálásak Őnéki mindezért!

Roland91 P>!

Milyen vakok is lettünk mi emberek!

15. oldal, Gyógynövények Isten patikájából - Csalán (Hunga Print nyomda és kiadó, 1990)

yudiyu>!

Szentírás, Sirák fiának könyve 38:4
„A gyógyszereket a földből adja
az Ur és az okos ember nem veti
meg őket."