Egészség ​Isten patikájából 57 csillagozás

Tapasztalatok gyógynövényekről és tanácsok felhasználásukhoz
Maria Treben: Egészség Isten patikájából Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Tisztelt ​Olvasó! Az elmúlt hónapok során egyre nagyobb számban jelentek meg azok a könyvek és kiadványok, amelyek közvetlenül vagy közvetve a természetgyógyászattal foglalkoztak és mondanivalójuk lényegét a természetből merítették. Ezek a könyvek egyfajta rejtett tiltakozást fejeznek ki az egyre vadabbul rohanó társadalmi környezetünk iránt: amely veszélyes fenyegetést tartalmaz minden individuumra nézve. Bizonyított tény, hogy egyre fokozódó mértékben romlik egészségi állapotunk, növekszik a káros idegi megterhelésünk. Sajnálatos tény, hogy a mind nagyobb menyiségű gyógyszerfogyasztást még a drogok drasztikusan emelkedő árai sem tudták, illetve tudják lényegesen csökkenteni, befolyásolni. Vélhetően, többek között ezek lehetnek az alepvető indítékai annak, hogy még a szakemberek érdeklődése is a méltánytalanul háttérbe szorított és hovatovább elfelejtett természetes gyógymódok felé fordult, ismét felfedezve az erdők, mezők virágaiban, a füvekben és a fákban rejlő ősi gyógyító… (tovább)

Eredeti cím: Gesuntheit aus der Apotheke Gottes

Hunga-Print, Budapest, 1990
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 963027602X · Fordította: Csokonai Attila · Illusztrálta: Varga Emma

ppeva P
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Maria Treben: Egészség Isten patikájából Tapasztalatok gyógynövényekről és tanácsok felhasználásukhoz

Nagy várakozással olvastam. Sok hasznos információ volt benne, nagyon sok esetben hívtam segítségül.
De a sztorijai (csodálatos és még csodálatosabb gyógyulásokról) egy idő után idegesítőek voltak, és mikor már a huszadik növénynél olvastam, hogy az író ebből IS megiszik napi 5-6 csészével, akkor kezdett kicsit hiteltelenné válni előttem.

vigili
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Ez a második Bibliám. Bármi baj van a családban ehhez nyúlok, s próbálok enyhítést hozni. Képes voltam kipróbálni a medvehagymabort, különböző csodálatos tinktúrákat készítettem, még a földbe is beástam a martilaput cukorral, csak SEGÍTSEN! Minden kételkedőnek ajánlom, mert a gyógynövénynek nincsen káros mellékhatása. S a könyvben említett svédkeserű /bécsi/ valóban csodaszer. Próbáld ki,ha nem győztelek meg!

beitghanima
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Szerintem nagyon hasznos kis konyv ez! Nemcsak leirast ad a novenyekrol, hanem kapcsolja is dolgokhoz es erdekessegeket mesel el. A kozmetikusnal uldogelve kezdtem el olvasni, ott a varoban, es annyira megtetszett, hogy otthon jot is a folytatas (megvolt , de meg nem olvastam).

Sakura
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Nagyon hasznos könyv, tele gyógynövényekkel, azoknak a hatásairól és használatukról. Egy párat már ismertem és használtam (eredményesen), egy párat pedig most sikerült megismernem. A történetek nekem már-már túl csodálatosak, de úgy legyen! Még sokszor fogom fellapozni.

Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Érdekes könyv volt, egy két dolgot majd lehet, hogy kipróbálok, de le kellett vonnom fél csillagot mert nekem valahogy nem vette be a gyomrom a vallási dolgok emlegetését. (Persze ez csakis szigorúan személyes dolog) Ettől függetlenül csakis ajánlani tudom, főleg, ha valamilyen betegség kapcsán keres valaki valamit, vagy érdeklik a gyógyfüvek, a füvészkedés.

lupi4
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Sokat forgattam a könyvet, a csalánteát külsőleg és belsőleg is használtam. Szerintem jó eredményekkel :)
A természet és a hit, e kettő ötvözete igen messzire vezet. Gyógyulás.

linokumiko
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Erős négy csillag. Sokszor nem voltam kibékülve vele és húzogattam a szám szélét. Megfordult a fejemben az is, hogy mindjárt sarokba vágom… (Természetesen képletesen, sose dobálnék könyveket :D)
Le kell szögeznem, hogy akár alapműnek is lehetne nevezni a füvészkönyvek között. Kiváló leírással szolgál a gyógynövények kinézetéről, lelőhelyeiről, arról, hogy mikor érdemes és hogyan gyűjteni (persze 90% mára már védett, szóval irány a herbária) és persze, a gyógyhatásukról is. Részletes és alapos munka. Látszik, hogy több éves tapasztalat és megfigyelés eredménye a mű. De gyököt kell belőle vonni.
És itt jön, ami kifejezetten zavart sőt, már-már ellenszenvessé tette a szerzőt: a csodatettei. A hihetetlen gyógyulások. Elég sokat forgattam a szemem rajtuk és sokszor az jutott eszembe: Na, ne már!
Kétlem, hogy svédcseppes borogatással ki lehetne gyógyítani valakit a vakságból. Ilyen nincs. Azt se hiszem, hogy ha az ember fagyöngy tea kúrát tart 3 hónapig, akkor elmúlik a súlyos májrákja. Amire az orvos előzőleg azt mondta áttétes, nincs mit tenni, fél éved vagy annyi sincs hátra, menthetetlen vagy. Ekkor megjelenik Treben asszony és fagyöngy teakúrát ajánl, meg méregtelenítést és svédkeserűt, kakukkfüves ülőfürdőt és már az első alkalomtól (!) sokkal jobban érzed magad és egy hónap múlva (vagy egy hét múlva, sztori függő) semmi bajod sincs. Ja, és 98 éves korodban fogsz békésen távozni erről a világról… Na, persze…
Valóban hatásosak ezek a növények. Gyerekkorom óta használom őket. Nagyim körömvirág kenőccsel (amit maga készített) kente a sebeimet, ha elestem. Ha megfáztam menta vagy csalánteát kellett innom. Ha megcsípett egy bogár, mama fekete nadálytővel kente be stb. A mai napig alkalmazok különféle gyógyteákat és kenőcsöket. Inkább, mint hogy minden apró bajra bekapjak valami gyógyszert. És valóban hatásosak is. Ha komoly baj van, akkor viszont irány a doki.
Persze Treben is megjegyzi párszor, hogy komoly baj esetén nézesd meg dokival. És ez így is van jól.
A csodasztorik helyett írhatott volna még más növényekről is pl. levendula, borsmenta, angyalgyökér stb. A teakeverékek elkészítésénél megemlít párat, de nem részletezi a hatásukat, ami pl. érdekelt volna…
A kézrátétes gyógyítós részeket nem számítva viszont kezdőknek nagyon jó alapozás.

Hunga-Print, Budapest, 1990
Lovasanna
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Gyerek és fiatalkoromat átitatta ez a könyv . Mindenre találtam benne megoldást , mindenre volt benne gyógyír.Emlékszem az epetisztító pitypangméz olyan jól sikerült hogy a család túlette magát vele és volt akinél epegörcsöt okozott a tisztulás .

metahari
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

A vajakos szakirodalom itt kezdodik. Avagy a motto: lassu fu partot mos… hasznos tanacsot mar kaptam belole, kabe negyet, szerencsere tobbre nem volt szukseg. Ha meg lesz, ujbol belenezek. A nyugati tipusu orvoslas nem a Minden.

padamak
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Egyszer huzamos csalánteát kellett innom a tüdőm miatt. Rengeteget szedtem a patakpartunkon. De csak addig volt jó élmény…, merthogy cukor nélkül!!! E könyvnek köszönhetem. Hát, nem köszönöm!

Roland_Rahl

fűben fában orvosság van.

114. oldal, utószó (Hunga Print nyomda és kiadó, 1990)

Roland_Rahl

Amit emberi erő képes végrehajtani, ahhoz isten nem rendelt mennyei hatalmat.
E. G. White: A világ reménye Bpest, 1976 305. o.

115. oldal Utószó - Jézus a gyógyító (Hunga Print Nyomda és Kiadó, 1990)

Roland_Rahl

Milyen vakok is lettünk mi emberek!

15. oldal, Gyógynövények Isten patikájából - Csalán (Hunga Print nyomda és kiadó, 1990)

yudiyu

Szentírás, Sirák fiának könyve 38:4
„A gyógyszereket a földből adja
az Ur és az okos ember nem veti
meg őket."