Egészség ​Isten patikájából 66 csillagozás

Tapasztalatok gyógynövényekről és tanácsok felhasználásukhoz
Maria Treben: Egészség Isten patikájából Maria Treben: Egészség Isten patikájából Maria Treben: Egészség Isten patikájából Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Tisztelt ​Olvasó! Az elmúlt hónapok során egyre nagyobb számban jelentek meg azok a könyvek és kiadványok, amelyek közvetlenül vagy közvetve a természetgyógyászattal foglalkoztak és mondanivalójuk lényegét a természetből merítették. Ezek a könyvek egyfajta rejtett tiltakozást fejeznek ki az egyre vadabbul rohanó társadalmi környezetünk iránt: amely veszélyes fenyegetést tartalmaz minden individuumra nézve. Bizonyított tény, hogy egyre fokozódó mértékben romlik egészségi állapotunk, növekszik a káros idegi megterhelésünk. Sajnálatos tény, hogy a mind nagyobb menyiségű gyógyszerfogyasztást még a drogok drasztikusan emelkedő árai sem tudták, illetve tudják lényegesen csökkenteni, befolyásolni. Vélhetően, többek között ezek lehetnek az alepvető indítékai annak, hogy még a szakemberek érdeklődése is a méltánytalanul háttérbe szorított és hovatovább elfelejtett természetes gyógymódok felé fordult, ismét felfedezve az erdők, mezők virágaiban, a füvekben és a fákban rejlő ősi gyógyító… (tovább)

Eredeti cím: Gesuntheit aus der Apotheke Gottes

Hunga-Print, Budapest, 1990
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 963027602X · Fordította: Csokonai Attila · Illusztrálta: Varga Emma
Hunga-Print, Budapest, 1990
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637458255 · Fordította: Csokonai Attila · Illusztrálta: Varga Emma
Hungalibri, Budapest
keménytáblás · ISBN: 9639021091 · Fordította: Csokonai Attila

Boglinc P>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Maria Treben: Egészség Isten patikájából Tapasztalatok gyógynövényekről és tanácsok felhasználásukhoz

Annyit forgattam már, mióta ajándékba megkaptam @Milli88-tól, hogy azt hiszem, jelölhetem végre olvasottnak.
Lehet humbugnak tartani a gyógynövények erejét, de sok mindenen tudnak segíteni, amikre nem is gondolnánk. Nekem, és a családnomnak is jól jött belőle néhány növény.

ppeva P>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Nagy várakozással olvastam. Sok hasznos információ volt benne, nagyon sok esetben hívtam segítségül.
De a sztorijai (csodálatos és még csodálatosabb gyógyulásokról) egy idő után idegesítőek voltak, és mikor már a huszadik növénynél olvastam, hogy az író ebből IS megiszik napi 5-6 csészével, akkor kezdett kicsit hiteltelenné válni előttem.

vigili>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Ez a második Bibliám. Bármi baj van a családban ehhez nyúlok, s próbálok enyhítést hozni. Képes voltam kipróbálni a medvehagymabort, különböző csodálatos tinktúrákat készítettem, még a földbe is beástam a martilaput cukorral, csak SEGÍTSEN! Minden kételkedőnek ajánlom, mert a gyógynövénynek nincsen káros mellékhatása. S a könyvben említett svédkeserű /bécsi/ valóban csodaszer. Próbáld ki,ha nem győztelek meg!

beitghanima>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Szerintem nagyon hasznos kis konyv ez! Nemcsak leirast ad a novenyekrol, hanem kapcsolja is dolgokhoz es erdekessegeket mesel el. A kozmetikusnal uldogelve kezdtem el olvasni, ott a varoban, es annyira megtetszett, hogy otthon jot is a folytatas (megvolt , de meg nem olvastam).

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 4
Stílus (írói): 4
Ötlet (eredetiség): 4
Tartalom (mondanivaló): 5

Szakmailag és műfaját tekintve kifogástalan könyv. Nagyon informatív, rengeteg ismeretet átad az olvasónak. Elmerülhetünk a gyógynövények részletes leírásában és áldásos hatásainak világában. Jó alapot jelent a fitoterápiával megismerkedni vágyóknak, és recepteket is közöl az egyes gyógynövények használatának kipróbálásához. Mindemellett a könyvet végig áthatja a szerző keresztény szemlélete.

Sakura>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Nagyon hasznos könyv, tele gyógynövényekkel, azoknak a hatásairól és használatukról. Egy párat már ismertem és használtam (eredményesen), egy párat pedig most sikerült megismernem. A történetek nekem már-már túl csodálatosak, de úgy legyen! Még sokszor fogom fellapozni.

Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Érdekes könyv volt, egy két dolgot majd lehet, hogy kipróbálok, de le kellett vonnom fél csillagot mert nekem valahogy nem vette be a gyomrom a vallási dolgok emlegetését. (Persze ez csakis szigorúan személyes dolog) Ettől függetlenül csakis ajánlani tudom, főleg, ha valamilyen betegség kapcsán keres valaki valamit, vagy érdeklik a gyógyfüvek, a füvészkedés.

lupi4>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Sokat forgattam a könyvet, a csalánteát külsőleg és belsőleg is használtam. Szerintem jó eredményekkel :)
A természet és a hit, e kettő ötvözete igen messzire vezet. Gyógyulás.

Lovasanna>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

Gyerek és fiatalkoromat átitatta ez a könyv . Mindenre találtam benne megoldást , mindenre volt benne gyógyír.Emlékszem az epetisztító pitypangméz olyan jól sikerült hogy a család túlette magát vele és volt akinél epegörcsöt okozott a tisztulás .

metahari P>!
Maria Treben: Egészség Isten patikájából

A vajakos szakirodalom itt kezdodik. Avagy a motto: lassu fu partot mos… hasznos tanacsot mar kaptam belole, kabe negyet, szerencsere tobbre nem volt szukseg. Ha meg lesz, ujbol belenezek. A nyugati tipusu orvoslas nem a Minden.

Roland_Rahl>!

fűben fában orvosság van.

114. oldal, utószó (Hunga Print nyomda és kiadó, 1990)

Roland_Rahl>!

Amit emberi erő képes végrehajtani, ahhoz isten nem rendelt mennyei hatalmat.
E. G. White: A világ reménye Bpest, 1976 305. o.

115. oldal Utószó - Jézus a gyógyító (Hunga Print Nyomda és Kiadó, 1990)

Roland_Rahl>!

Milyen vakok is lettünk mi emberek!

15. oldal, Gyógynövények Isten patikájából - Csalán (Hunga Print nyomda és kiadó, 1990)

yudiyu>!

Szentírás, Sirák fiának könyve 38:4
„A gyógyszereket a földből adja
az Ur és az okos ember nem veti
meg őket."