La ​venturina 1 csillagozás

Maria Tarditi: La venturina

Un libro forte. Nelle Langhe, a cavallo della seconda guerra mondiale, la vita di una „venturina” diventa specchio del mondo contadino sullo sfondo della storia italiana. Tra nascite e morti, matrimoni nascosti e violente lotte familiari, l'esistenza dura e straordinaria di un'adolescente speciale di fronte alla realtà del presente e nell'illusione di un futuro, che per un istante sembra davvero felice.

BCD Editore, Olaszország, 2006

sznorr88>!
Maria Tarditi: La venturina

Fantasztikus ez a könyv, nagyon megfogott, keresni fogom a szerző egyéb műveit is! Elképesztően hiteles a kislány majd a tinilány szemszöge, ezért nagyon meglepődtem, amikor olvastam, hogy a nyolcvanas éveiben írta az írónő!!! Fantasztikus az elejétől a végéig, bár a szívem szakad meg, amiért elmarad a happy end, amire számítottam. Katartikus a vége így is, de azért egy Ninotól kapott levelet is jó lett volna megkönnyezni :) Végre hiteles képet kaptam a partizánokról, és a 2. vh-ról, ahogy azt egy olasz faluban megélték. A nagy tanulság számomra az, hogy mennyire nehéz örökbe fogadott gyermeket nevelni, úgy, hogy meg tudjon szabadulni a „démonaitól”, és jól tudja magát érezni a bőrében, kisebbségi érzés nélkül, talán nem is lehetséges teljes mértékben. Ezért nagyon ajánlom azoknak, akik ezt az utat választják. Azt eddig is tudtam, hogy rengeteg embert tönkretesz az állandó azon izgulás, hogy mit szólnak majd az emberek, és hogy nem tud az emberiség normálisan kommunikálni az érzéseiről, sajnos. Nagyon magával ragadott a könyv, nehéz letenni, az a típus, aminek már a közepén sajnálni kezdi az ember, h egyszer csak vége szakad, pedig a végtelenségig olvasná :) Nagyon tetszik a nyelvezete, szívesen fordítanám magyarra!