Egy ​középső gyerek vallomásai 12 csillagozás

Maria T. Lennon: Egy középső gyerek vallomásai

Emberek, ​amit most a piszkos kis kezetekben fogtok, az nem más, mint egy kiáltvány, egy hosszú vallomás, amely direkt az olyanoknak íródott, akik félreértik a középső gyerekeket és nem hagyják őket kibontakozni. Igen, amikor valaki egy buzgómócsing, szuperszőrös nővér és egy ellenállhatatlanul cuki és imádnivaló kisöccs közé születik, akkor nem sok esélye van bevágódni, ugye? Sosem úgy gondoltam magamra, mint középső gyerekre. Tehetséges számítógépes hecker? Pipa. Divatdiktátor? Pláne pipa. Az osztály legügyesebb kavarógépe? Triplapipa! De aztán valami történt. Kicsit zűrösek lettek a dolgok. Csináltam valamit, amit nem kellett volna. Valami elég rosszat. Olyat, amiért kirúgják az embert a suliból, aztán pedig még dilidokihoz is elküldik. Először azt gondoltam, hogy Dr. Scales csak egy megfáradt idős ember, akinek sok komoly gondot okoz a hajkorpa. De tudjátok, mi történt? Nyár végére egy vadiúj csaj lett belőlem. Az utolsó beszélgetésünk alkalmával, egy nappal azelőtt, hogy… (tovább)

Tagok ajánlása: 9 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2016
312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634032670 · Fordította: Nagy Boldizsár

Oláh_Zita P>!
Maria T. Lennon: Egy középső gyerek vallomásai

Összességében nem volt rossz. De döcögősen és lassan indult. Charlie jellemfejlődése szép, bár én az elején nem igazán komáltam a csajt. A sztori a végére kicsit felpörgött, talán túlságosan is, de aki az eleje után kitart, onnan már nem fog csalódni.

Cassie_02>!
Maria T. Lennon: Egy középső gyerek vallomásai

Élveztem. Nem az én korosztályomnak van kitalálva, de tetszett. Aranyos (néha nem), kedves (néha nagyon nem) és humoros (ez legalább nagyrészt igen). A főszereplő nagyon idegesített, de a könyv közepe felé megváltozni látszott (vagy már csak megszoktam a stílusát). A könyv kimenetele nekem tetszett, a történet kicsit elképzelhetetlen. Összességében rendben van. 10-11 éves korosztálynak ajánlom. Fölötte csak akkor, ha nosztalgiázni akar valaki, hogy jéé régen ilyeneket olvastam.

Cheril>!

Reggel kilenc. Ugyan melyik tizenkét éves tölti azzal a nyári szünet legeslegutolsó napját, hogy olvas a szobájában?

Cheril>!

Tudsz mondani egy igét, Trixie?
– Ó, persze, akár többet is – felelte mosolyogva. – Hazudik, lop, átver, bánt, csal. Ezek mind igék, ugye, Marta?