Egy ​életünk van 1 csillagozás

Maria Nurowska: Egy életünk van

Maria Nurowska varázslatos könnyedséggel és kivételes lélekismerettel megírt regényének hősei férj és feleség. Életük négy évtizede a második világháborút követő negyven esztendőt íveli át. Egy politikai villámkarrier bontakozik ki előttünk és egy egész életet betöltő nagy szerelem. A férfi mindent feláldoz a karrierért, az asszony a szerelemért. Az ő naplójából – Kosztolányi kifejezésével élve – egy „szent szürke élet” tárul az olvasó elé. Olyan nő életútja, aki kétkedés nélkül vállalja az érzéseit, s nemcsak kis titkárnőként, de feleségként is mindig alárendeli magát ura akaratának. A férfi csillagpályája egykettőre véget ér, míg az asszony új életet és egzisztenciát teremt magának a világ túlsó oldalán – ám vonzalma egykor szerelméhez mit sem változik.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Európa Modern Könyvtár Európa

Európa, Budapest, 1992
180 oldal · ISBN: 963075472x · Fordította: Fejér Irén

Katherine_Grey>!
Maria Nurowska: Egy életünk van

Különös kötet, amelyben két ember életútja idéződik fel, két nézőpont csap össze: a férjé és a feleségé. Mindketten más utat találtak, máshol élték le az életüket, másmilyenné nevelték a gyermeküket, mégis önmaguk maradtak, s mégis hasonlítottak egymásra abban, hogy (talán) nem jól élték végig azt a bizonyos egyetlen életet. Vagy mégis? Olvasmányos kötet, számvetés a lengyel történelemmel is. (És köze sincsen ahhoz, amit a fülszöveg ír róla.)