Papíron ​príma 71 csillagozás

Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai
Maria Murnane: Papíron príma

Waverly ​Bryson a húszas évei végén járó sikeres fiatal nő, akinek majdnem mindene megvan: álomállás a sportpíár területén, két igazi barátnő, és egy bár, ahol mindenki ismeri. Ami hiányzik viszont: egy jegygyűrű. Miután azonban faképnél hagyják az oltáránál, már nem is hiányzik neki annyira. Nem mellesleg rengeteg dolog köti le szabad vegyértékeit: távol élő kissé problémás papája, új munkahelyi riválisa, és a szűnni nem akaró félelem, hogy az élete nem úgy alakul majd, ahogy ő tervezte…, vagy ahogy kellene. Hogy megőrizze humorérzékét, Waverly édes-keserű, a szingli életet kifigurázó, vicces „Édesem-üzenetek” írogatásába kezd, melyből reményei szerint egy nap talán képeslapsorozat születhet. Amint Waverly visszabotorkál a randik porondjára (kalandorok és farmersortosok kíméljék!), magán- és szakmai élete majdnem összecsattan. A „Papíron príma” finoman emlékezteti az Olvasót, hogy mindenkinek beeshet egy rosszul sikerült randi (vagy akár egy tucat), és hogy mindannyiunknak… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Cor Leonis, Budapest, 2010
306 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638889126 · Illusztrálta: Alison Forner

kratas P>!

Maria Murnane: Papíron príma Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai

Mit tegyél, ha egy amúgy jó ötletet szánalmasan elszúr a szerző és csak kínosan tudod magad átrágni a könyv első harmadán?
Édesem, vegyél egy nagy levegőt és bízz abban, hogy jobb lesz. Ha nem segít, akkor egyél sok csokit olvasás közben.
Kac-kac. Nem volt rossz, de van még hova fejlődnie az írónak, mert túl sok volt a csapongás benne és kevés a lényeges tartalom. Vagy legalább a szórakoztató tartalom, amit egy chick-lit esetében remél az olvasó. A végén azért csak ráérzett az ízére és sikerült hoznia a szintet.

Maria Murnane: Papíron príma Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai

Nehezen szántam rá magam az olvasásra, mert úgy gondoltam, hogy nem én vagyok a könyv célközössége. Mi győzött meg végül is ennek az ellenkezőjéről? A főszereplő öniróniával telt, szarkasztikus humora, illetve az, hogy a szerző bizonyos szempontból saját élményeket is vegyített a történetbe, hiszen maga is sikeres karriert és üres magánéletet hagyott ott egy más fajta elfoglaltságért.
Többet ad ez a könyv, mint első látásra vagy első olvasatra tűnik. Amellett, hogy szórakoztat, utat is mutat és tanítani is próbál. Az „Édesem üzenetek”-et egyszerűen imádtam.
Azoknak is ajánlom ezt a könyvet, akik egyébként nem bírják a tipikusan csajos irodalmat és a buta liba főhősöket, mert bár első ránézésre úgy tűnik, de Waverly nem az a kifejezetten libuska főhős, még akkor sem, ha folyamatosan csetlik-botlik.
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.hu/2013/07/maria-murnane-pa…

Dexter79 P>!

Maria Murnane: Papíron príma Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai

Nagy mulatságos kis könyvecske volt.
Néha picit soknak éreztem Waverly bénázását, de sok szituációban simán el tudnám képzelni, hogy én is igy pórul járjak. A pasikról meg ne is beszéljünk, a felsoroltak közül tényleg nagyon sok létezik a való életben.
Persze minden jó, ha a vége jó, és itt is happy end lett a történet vége. Waverly nagyon szerethető volt a szertelenségével, néha szeleburdiságával, nagy szájával, a barátai is nagyon jól kitalált karakterek voltak. Kedvencem Scotty és McKenna volt, de Davey-t is nagyon bírtam.

Shouri >!

Maria Murnane: Papíron príma Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai

Nem volt rossz könyv, annak ellenére, hogy néha picit unalmassá vált. Wawerly-t nagyon sajnáltam, hogy a kapcsolataiban ritkán érte siker, emellett viszont sokat nevettem vele. A jegyzetek pedig, amiketvezetett, azokat egyenesen imádtam!
Ha valaki könnyed szórakozásra vágyik, tudom neki ajánlani.

Szirmocska>!

Maria Murnane: Papíron príma Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai

Önszántamból elkövetett műfaji kilengés. Félre ne értsen senki, ez nem ítélet, mindössze eltérő ízlés. Végül nem bántam meg az olvasást, sőt, helyenként fergetegesen szórakoztam, de azért nem leszek a romantikus könyvek rajongója, mert ez nem az én világom.
Alapvetően tetszett benne a humor, a könnyedség, de határozottan az Édesem üzenetek jelentették a csúcspontot, főleg az elején, utána már becsúszott néhány kevésbé jól sikerült darab is. Hab a tortán, hogy a fejemben ezek a kis szösszenetek valamilyen számomra is ismeretlen oknál fogva (talán a stílus hasonlósága miatt), egy nagyon kedves molyos ismerősöm utolérhetetlen hangján szólaltak meg. Ettől persze csak még szórakoztatóbb lett az egész.
A történet elég kiszámítható. De mégis leköti az embert és néhány komolyabb üzenetet is kaptam belőle, bár abszolút nem a főszálról, hanem egészen apró kis utalásokból.
A végén kissé sokk volt a szirup, de ezt nagyjából feledtették a fentebb említett pozitívumok.
A műfajt jobban ismerők biztos megfelelőbben tudnák méltatni és ajánlani, így én csak annyit mondanék, hogy egy laza délutánhoz, könnyed kikapcsolódáshoz kiváló. Időnként, váratlanul felcsattanó kacagás veszélye fenn áll, így jó szándékkal intenék mindenkit az olvasás helyszínének gondos megválasztására. :)

A könyvért ezer hála @Shanara-nak! Csak rá kellett böknöm és máris landolt a táskámban :) Köszönöm!!!

FreeBird>!

Maria Murnane: Papíron príma Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai

Nem igazán köt le a könyv?
Édesem, még jó, hogy a strandon olvasod. Így biztosan nem maradsz le egy kidolgozott felsőtest, vagy formás hátsó látványáról sem :)

clarisssa P>!

Maria Murnane: Papíron príma Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai

Nem olyan rossz könyv ez – a maga kategóriájában. Ámbár lehet, hogy csak én gondolom túl, vagy hogy nagyon fogékony és elnéző pillanatomban talált meg… nem tudom, nyilván kicsit mindegyik magyarázat igaz, hiszen másfél nap alatt befaltam ezt a kb. 8-as betűmérettel nyomtatott kötetet.
Kis hibái vannak ugyan és ezekre mindjárt ki is térek, de alapjában véve a Bridget Jones óta oly menő szingli himnuszon és romantikus chick liten túl ebben a sztoriban azért elég komoly dolgok is bujkálnak. Például az, hogy milyen könnyű és kellemes egy hatalmas nagy hazugságban élni, ráadásul úgy, hogy nemcsak a környezetünket, hanem saját magunkat is kegyetlenül átverjük. Tudom, ez most közhelynek hangzik, de szerintem mégis egy igencsak húsba vágó felismerés, ha neked kell megélni. És elhangoznak nagyon kegyetlenül igaz mondatok is ebben a könyvben…
Korábbi hibáinkat korrigálni vagy életünkben egy hatalmasat váltani kegyetlenül nehéz, ezért haragudtam is egy kicsit, hogy a főszereplőnek itt mégis oly könnyen, rózsaszínen és szerencsésen sikerült mindez, hogy szinte egy csillámpóni hátán is ellovagolhatott volna a naplementében, azon sem lepődtem volna meg. Persze, biztatás, pozitív példa kell, jól is esik, még ha csak egy regény lapjain kapjuk, akkor is. De attól még ez a rész baromira nem volt életszerű, szerintem legalábbis nem.
Voltak viszont nagyon eredeti gondolatok, ötletek is benne! Például a csajos tereferék tényleg elég frissek és vidítóak, pörgősek voltak, az Édesem-üzenetek fanyar, őszinte humora pedig a legtöbb esetben telitalálatnak bizonyult.
A stílus tehát magával tudott ragadni, ami azért nagy szó egy olyan könyvtől, amin ennyire érződik, hogy lektor kezében egészen biztosan nem járt. A fene sem érti, hogy a fordítás elkövetőjének neve miért nem szerepel sehol sem, de az is felmerült bennem, hogy esetleg csapatmunka volt, ezért olyan hullámzó a színvonala. Az elírásokra, rosszul szerkesztett mondatokra sajnos már kevésbé tudok mentséget találni. Azt is ki kell jelentenem, hogy életemben nem olvastam ennyiszer az „alacsonyan ülő lófarok” és a „legombolt gallérú ing” kifejezéseket, a „Hé, te!” üdvözlésként való alkalmazásához pedig a 306 oldal is kevés volt, hogy hozzá tudjak szokni.
Összességében mégsem marad rossz emlék a könyv, kellemes órákat szerzett és voltak emlékezetes, továbbgondolásra alkalmas sorai is. Persze lehet, hogy csak azért, mert lasszóval vadásztam rájuk…

Cor Leonis, Budapest, 2010
306 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638889126 · Illusztrálta: Alison Forner
Agatha>!

Imádtam minden sorát.
Először azt hiszed, hogy csak egy jó kis kikapcsolódást biztosító könyv, de aztán végiggondolod újra, és meglátod benne azt is, hogy a maga laza módján azért mondanivalója is van: egyfajta továbblépésre inspirál.
Iszonyúan jól szórakoztam Waverly-n, bár a buszon olvasni kicsit veszélyes volt, mert jókat vigyorogtam magamban, ami hajnal 1/2 7-kor mindenesetre elég gyanús :)
Az Édesem szövegek közül pedig számos telitalálat!!!

nat>!

Maria Murnane: Papíron príma Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai

Bár nem dőltem a nevetéstől, és több helyen is úgy éreztem, hogy nem halad a történet, alapvetően aranyos könyv. Az „Édes-üzenetek” nagyon tetszettek, igazán feldobták a könyvet.

Maria Murnane: Papíron príma Waverly Bryson (félre)sikerült kalandjai

Nem leszek a romantikus csajos limonádék vagy mi a szöszök rajongója, de néha becsúszik egy-két ilyen cukiság is. Igazából egy punnyadt napra tökéletes lehet, de én nem voltam ráhangolódva és napokig tartott, míg bevégeztetett a happy end.
Waverly egyszerre aranyos, idegesítő és szórakoztató. Ja, és hihetetetlenül béna. A pasizós kalandjai annyira nem izgattak, mondjuk az e-mailes meg a fitneszőrült elég vicces volt, de nem értem, miért kell ilyen nagy ügyet csinálni abból, ha valaki szingli. És akkor mi van? Szerintem nem világrengető katasztrófa, és nem is hiperszuper csodaállapot, csak úgy van. Mint hogy a nagylábujjunk nagyobb a többieknél Persze meg lehet érteni, hogy a gonosz majdnem-férje elhagyta szegényt, de akkor is kicsit sokat lovagoltunk ezen.
Az Édesem üzenetek többsége tetszett, talán még vennék is ilyen képeslapot, azt pedig tényleg öröm volt olvasni, ahogy hősnőnk magára talált és belevetette magát a képeslap-bizniszbe. Akár még mélységeket is lehetne találni az önmegvalósításról és a továbblépésről, ha nagyon akarnám.
A vége tipikus kedves-cukros befejezés, nem is vártam mást, de ez kellett ide. Édibédi.

Édesem, inkább fogd be, és menj csokit enni, hátha akkor több csilagot adsz.

Shanara>!

Akkor tudhatod, hogy igazán felnőttél, amikor a sakktáblán kívül már semmi más nem fekete és fehér.

178. oldal (Cor Leonis, 2010)

Belle_Maundrell>!

Vajon tényleg létezik a „boldogan éltek, amíg meg nem haltak”?
Édesem, csak egyszer élsz, tégy tehát róla, hogy létezzen.

Shanara>!

Fedlap: Ismered azt a minden tagodat elárasztó tunyaságot, amit olyankor érzel, ha fel kellene kelni, hogy elmenj a fitneszterembe?
Belül: Édesem, hová tűnik ez a tunyaság, amikor a hűtő a cél?

31. oldal (Cor Leonis, 2010.)

Belle_Maundrell>!

Te is érezted már, milyen hangos tud lenni a csend?

Kapcsolódó szócikkek: csend
Annie04 >!

Fedlap: Nem egészen olyan benyomást keltesz, amilyet szeretnél?
Belül: Édesem, az egyetlen benyomás, ami miatt aggódnod kell, az az, amit a díványon hagysz. Ha túl mély, gyakrabban kellene felkelned róla.

Shanara>!

Ne izgulj azon, hogy milyennek kellene lennie az életednek. Csak alakítsd olyanná, amilyenné te szeretnéd.

260. oldal (Cor Leonis, 2010.)

Annie04 >!

– Észrevettétek már, hogy a kávéfőzők valahogy megérzik, ha az ember ott áll és figyeli őket? Akárcsak a haverjaik, a lábasok – ha türelmetlenül vársz a tűzhely mellett, biztos, hogy lassabban forr fel az étel.

Annie04 >!

Fedlap: Azt mondják, hogy a nevetés a legjobb orvosság?
Belül: Édesem, adj hozzá még barátnőket és némi sört, és máris megtaláltad a fiatalság forrását.

clarisssa P>!

– De ezt miért nem mondtad el soha?
– Azért, mert egy gyáva kukaccal beszélsz!
– Mert gyáva kukac vagy?
– Nos ezért, meg még pár egyéb ok miatt is. De alapjában véve azért, mert gyáva kukac vagyok, aki örökké azon parázik, vajon mit fognak gondolni róla az emberek.
– Bryson! Azt, hogy ne a mások elvárásai szerint élj, én is már legalább két éve szeretném elmondani neked! Ki akkor a gyáva kukac?

Belle_Maundrell>!

Fedlap: Honnan tudod, hogy itt az ideje kipucolni a szekrényedet?
Belül: Édesem, ha csak egy olyan ruhát látsz a Jóbarátok ismétlésében, amilyen ott lóg a te szekrényedben is, emeld fel a segged, és rohanj a Máltai Szeretetszolgálathoz.

Kapcsolódó szócikkek: Jóbarátok · Máltai Szeretetszolgálat