Az ​ősi Mexikó 7 csillagozás

Maria Longhena: Az ősi Mexikó

Az i.e. II. évezred és az i.sz. 16. század között különböző népek és kultúrák együtteséből született a mezoamerikai civilizáció. Az olmékok, maják, toltékok, aztékok és más kevésbé ismert népek kiemelkedőt alkottak a matematika és a csillagászat terén, hatalmas épületegyüttesek, monumentális kőfaragványok, agyagedények, ékszerek, írásos dokumentumok láthatók ennek a páratlanul szép könyvnek a lapjain.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ősi kultúrák Officina '96

Officina '96, 2005
292 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639464759 · Fordította: Gyarmati János · Illusztrálta: Monica Falcone, Roberta Vigone

kiralyp>!
Maria Longhena: Az ősi Mexikó

Évek óta porosodott a polcon, őszintén nem tudom miért nem vettem eddig le, pedig a Mexikó- és prekolumbiánus kultúrák-mániám máig kitart :) Vázlatos ismertető a főbb mezoamerikai kultúrákról – mert mindegyikről könyveket lehet írni –, és külön pluszpont, hogy kevésbé ismert városokat is bemutat, mint az hondurasi Copán, vagy Uaxactún. A könyv nem fukarkodik a „szakzsargonnal”, adagolja a különböző neveket-fogalmakat (pl. teocalli, cenote stb.). Egyik „kedvencem” a tzompantli: ez egy kőből készült emelvény, ahova a hadifoglyok levágott fejeit és koponyáit tették közszemlére :) hangulat az megvan :)
És persze a maja uralkodók neveiről se feledkezzünk meg, hiszen mindenki arcára mosolyt csal pl. a Tikalban egykor uralkodó Nemes Kakaó, vagy a copáni Tizennyolc Nyúl király :-)

melchet>!
Maria Longhena: Az ősi Mexikó

Ez az a könyv, amit sosem fogok befejezni szerintem, mrt vissza kellett anom a tulajdonosnak. Szép képes könyv, ameyl bemutatja a mexikói indiánok történetét, már amit fel lehet lelni belőle, és a tárgyi emlékeket. Mexikói út előtt jó ötleteket meríteni belőle, hogy merre menjen az ember és mit nézzen meg.