Minden ​napra 365 érdekes állat 5 csillagozás

Maria José Valéro: Minden napra 365 érdekes állat

Ebben a könyvben 365 állatot találsz együtt azért, hogy az év 365 napján, 365 estén olvashass róluk: a kedvencekről, a legelőn, vagy ólban élőkről, az igavonókról, a környezetünkben élőkről, a majmokról, a macskafélékről, a kutya rokonairól, a medvékről, a legelő állatokról, az erszényesekről, a rágcsálókról, a hüllőkről, a furcsa lényekről, a madarakról, az édesvízi és tengeri állatokról, a rovarokról, pókokról és a dinoszauruszokról is.

Napraforgó, Budapest, 2011
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634452546 · Fordította: Mester Yvonne · Illusztrálta: Aventinum, Francisco Arredondo, Fernando Fernández
Napraforgó, Budapest
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634452591 · Fordította: Mester Yvonne · Illusztrálta: Aventinum, Fernando Fernández, Francisco Arredondo
Napraforgó, Budapest
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634452591 · Fordította: Mester Yvonne · Illusztrálta: Fernándo Fernandez, Francisco Arredondo

Millázs>!
Maria José Valéro: Minden napra 365 érdekes állat

Nekünk még csak a rajzok játszottak, azok szépek és élethűek. Én mondtam pár fontosabb infót, érdekességet az állatokról, mert amit melléjük írtak, nagyrészt inkább iskolásoknak való, önálló olvasásra is nekik tudnám legjobban elképzelni.
Szép, vastag – olyan féltégla – könyv.

Szívecske>!
Maria José Valéro: Minden napra 365 érdekes állat

Ebben a könyvben aztán van minden szó szerint: kutya, macska, zsiráf, papagály, polip, százlábú, de még Stegosaurus is.
Amikor kézhez kaptuk ezt a válogatást, nagy volt a lendület, hogy majd mindennap egyet… Aha. Ebből lettek nagy nekiugrások, hogy csak még egyet, de ezt még, de azt is olvasd el… majd átcsapott érdektelenségbe a dolog, mert a kiadó másik állatos ismeretterjesztője, a Séta az állatkertben nagy favorit lett. (Erről már korábban írtam könyvajánlót.)
Elő szoktuk venni ezt a szép könyvet is, de már másként. Ha lesz egy új dinója vagy látunk egy (neki/nekünk) extrább állatot vagy hallunk róla, akkor előkapjuk kisokosként. Mint régen, gyerekkoromban az Állathatározót.
Összességében azoknak ajánlom, akik átfogóbb képet szeretnének látni az állatokról, szép, élethű illusztrációkkal, vagy egy nagyon komoly lapozónak, amikor nincs kedve túl sok szöveget hallgatnia/olvasnia a gyermeknek, de a képek, és a nevek azért érdeklik.
A borító pufis, vastag, gyötörhető, de a lapok normál, bár talán kissé vastagabb papírból vannak.