Öltések ​közt az idő (Öltések közt az idő 1.) 362 csillagozás

María Dueñas: Öltések közt az idő María Dueñas: Öltések közt az idő

Nemzetközi ​sikerkönyv egy látszólag hétköznapi asszonyról, aki tehetségét és bátorságát arra használja fel, hogy elismert divattervezővé, majd a második világháború alatt a szövetségesek titkos ügynökévé küzdje föl magát.

A máris európai bestsellernek számító Öltések közt az idő azok közé a ritka, gazdag szövetű regények közé tartozik, amelyek az utolsó oldalig fogva tartják az olvasót. María Dueñas megmutatja, milyen az, amikor egy mesteri mesélő magával ragadja az embert.

Az ifjúság és a felnőttkor között…
Sira Quiroga tizenkét éves korában annak a stúdiónak a padlóját söprögeti, ahol egyedülálló édesanyja varrónőként dolgozik. Tizennégy évesen csöndesen megkezdi tanoncidejét. Huszonéves korára kitanulja a szakma csínját-bínját, és eljegyzi magát egy szerény kormánytisztviselővel. De minden megváltozik, amikor két karizmatikus férfi robban be váratlanul takarosan eltervezett életébe: egy vonzó kereskedelmi ügynök és az apa, akit még sosem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

Sira Quiroga · Candelaria · Marcus Logan

Lisszabon · magánterület · Marokkó

Naiva P>!
María Dueñas: Öltések közt az idő

Néhány évvel ezelőtt láttam ezt a sorozatot és óriási hatással volt rám. Mai napig is azt vallom, hogy az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam. Imádtam. Ahogy most, a könyvet is. Majdnem mindenre emlékeztem. Most, hogy olvastam a könyvet, szerintem hatalmas előnnyel indultam, mert így legalább sikerült arcokat is társítanom a szereplőkhöz és magam előtt láttam Marrakest és a Chanel alkotásokat megszégyenítő szépségű ruhakölteményeket.
Az öltések közt az idő egy első könyves spanyol szerzőnő tartalmas, fikciós, debütáló regénye, amely majdnem 600 oldalas.
Ebbe a regénybe sikerült az írónőnek aprólékosan kidolgozott karaktereket megjelentetnie és emellett a két világháború közötti spanyol történelmet is bravúrosan, tartalmasan beleszőtte. Mindezt úgy, hogy teljesen magával ragadja az olvasót, közben lenyűgözve figyeli a történet fiatal főhősnőjét, akinek elszántsága, lelki ereje és viselkedése visszavonhatatlanul megváltoztatja mások és a saját sorsát is.
A történet főszereplője egy madridi varrónő lánya, Sira, akinek minden erőfeszítése, hogy az anyjánál többre vihesse, függetlenebb lehessen, a kezdetekkor szánalmas kudarcba fullad. Azonban egy szerencsés, (vagy éppen szerencsétlen) véletlennek köszönhető, hogy az édesanyja útjára lép, végül egy olyan magával ragadó utazást eredményez, amelyet Sira soha nem tudott volna elképzelni.
A spanyol polgárháború és a két világháború között elszenvedett megpróbáltatások és állapotok egy politikailag és ideológiailag megosztott országot hagytak maguk után.
A kisemberek” nem csak attól tartanak, hogy mit ajánl majd az új rendszer, hanem attól is, hogy fog megváltozni az életük, mivel Spanyolország lehetséges szövetségessé válhat Nagy-Britannia és Németország között. Pont, mint a két főszereplő között, amikor már a II. világháború küszöbén áll az ország.
Maria Dueñas szándékosan valódi történelmi személyiségeket és valós helyszíneket épít bele ebbe a remekül megírt történetbe. Eleinte ijesztő volt. Főleg a terjedelmét tekintve, de meglepett, hogy milyen gyorsan megbabonázott ez a könyv. Ez számomra nem csak egy eddig ismeretlen történelmi lecke volt, hanem az egyik legjobb könyv is, amit valaha olvastam.

Kiss_Julianna>!
María Dueñas: Öltések közt az idő

Vegyes érzelmeim vannak. Volt amikor lassan, de volt olyan is, hogy szinte faltam a sorokat. Nagyon jó kis történet, de volt amikor ellaposodott, nekem. Tudom kellett benne a politika, Spanyolország történelme, de most ez nem kötött le teljesen. Volt amikor átugrottam egy két oldalt, de utána, hogy megértsem a történetet, vissza kellett lapoznom és elolvasni az átugrott részt. Amikor elmondták Siranak, mit hogyan kell csinálnia, kivel, kikkel kell találkoznia, azok a részek olvastatták magukat. Összességében így jött ki a négy csillag.
Azért a folytatására kíváncsi vagyok. De kicsit később.

kratas P>!
María Dueñas: Öltések közt az idő

Érdekes történet volt, de nagyon sok volt benne az üresjárat, amiből bőven lehetett volna húzni (jó, mit vártam, hogy egy varrónő történetében nem lesz szó az anyagokról, modellekről, a ruhakészítés módszeréről? :D). Sira nem indult jól nálam, de legalább javíthatott a könyv végéig. A többi szereplőt viszont csíptem – mármint a jófiúkat és asszonyokat – Felix, Candeleria, a rendőr… sokat tettek hozzá a meséhez.

Barbikönyvek>!
María Dueñas: Öltések közt az idő

Zseniális könyv, nem gondoltam volna hogy ennyire tetszeni fog, volt itt minden ami a cső csövön kifér! :D És ha azt hiszed, hogy na most már tényleg nem lehet benne több csavar, akkor rájössz hogy már pedig lehet… :D

Csoszi>!
María Dueñas: Öltések közt az idő

Nagyon szerettem volna szeretni, de sajnos nem kerültem túl jó barátságba a könyvvel. Lassan, vontatottan indult a történet, és a főszereplő Sira sem volt túl szimpatikus. A későbbiek során ez folyamatosan változott. Tudom, hogy a madridi, tangeri, tetuani előzmények fontosak voltak a további események fényében, mégsem tudtak teljes mértékben lekötni, bár a marokkói részekben az egzotikumot és a hangulatot érdekesnek tartottam. A történet onnantól fogott meg, amikor Sira visszatért Madridba. Az utolsó 100 – 150 oldal rendesen felpörgött, és akkor már szívesen olvastam volna tovább. Az utószó hosszú bekezdéseket szentelt olyan személyek sorsának, akikre nem voltam kíváncsi, míg Sira, Marcus, Dolores és Alvarado további életéről csak morzsákat, feltételezéseket, lehetőségeket osztott meg az írónő.

GABO, Budapest, 2012
582 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636895693 · Fordította: Cserháti Éva
Bookláány>!
María Dueñas: Öltések közt az idő

Ne ijesszen meg senkit a könyv terjedelme.Nem egy romantikától csöpögő ,kevés történelmi háttérrel megfűszerezett 600 oldalas műről van szó,amit elsőre feltételezne az ember a tartalom és a borító alapján.
A történet jól bemutatja a spanyol polgárháború és a 2. világháború közötti forrongó hangulatot,a bizonytalanságot,a hatalmi játszmákat és a Suñer által befolyásolt Franco kormány nèmetpárti propagandáját Spanyolországban.Illetve a marokkói spanyol proktektoránusban élő emberek életét ugyanebben az időszakban.off
Főszereplőnk Sira életét követjük nyomon 12 éves korától egészen felnőtté válásáig.
Ami tele van csalódással,titkokkal,félelemmel ,amibe néha egy kis boldogság is vegyül.
Sokat dobott rajta a történelmi háttér. A spanyol polgárháború és alapvetően a háborúk nem voltak a kedvenc részeim a történelem órákon.De most élvezettel faltam minden betűt.

Trudiz >!

Folyamatos figyelemmel forgatandó.
Eseménydús, emlékezetes.
Letehetetlen :)

Erzsebeth P>!
María Dueñas: Öltések közt az idő

Új kedvencet avattam. Pár oldal után belopta magát a történet a szívembe.
„María Dueñas megmutatja, milyen az, amikor egy mesteri mesélő magával ragadja az embert.”
Így történt teljes mértékben. Mesterien meséli, szövi a történet fonalát, a kapcsolati szálakat, az eseményeket, mint Párkák a sorsfonalakat.
Elragadó, tartalmas, gazdag szövetű regény. Nagyon jó érzés volt végre újra 'mestermunkát' olvasni. Különleges hangulatot adott.
A befejezése után kicsit hiányérzetem volt, nem kaptam minden kérdésemre választ és elég boldogságot, én nem szeretem az ennyire nyitva hagyott végeket.
A filmadaptáció is nagyon tetszett, annak hatására kezdtem el tulajdonképpen olvasni a könyvet.
A további olvasásaimmal kapcsolatban magasra emelte a mércét az írónő.
Meghatározó könyv lett az én életemben.

Boglárka_Madar>!
María Dueñas: Öltések közt az idő

A könyvet @Emmus ajánlására kezdtem el olvasni, és nem tudok eléggé köszönetet mondani ezért. Egy igazán izgalmas könyvet ismerhettem meg, amit alig tudtam letenni, és minden szabad percet kihasználtam, hogy olvashassam kicsit.
A történet főszereplője Sira, aki igen hamar elkezd dolgozni ugyanott ahol édesanyja: egy népszerű ruhaszalon varrólányaként. Apránként elsajátítja a szakma csínját-bínját, még egy tisztességes vőlegény is akad, így minden adott hogy hátralévő életében egy teljesen átlagos élet hétköznapjait élje Madridban. A vőlegénye azonban becsvágyóbb Siránál, így akaratlanul is elindítja közös életüket a vége felé – Sirát pedig egy másik férfi, azzal együtt pedig egy másik ország irányába.
Innentől kezdve pedig Sira élete minden, csak nem átlagos. A regény helyszíne innentől kezdve Marokkó, ahol spoiler végül sikerül felépítenie egy új életetspoiler, de mindig jönnek izgalmas fordulatok, aminek eredményeképpen még Madridba is visszatér a II. VH alatt, hogy egy újabb izgalmas feladatot lásson el.
A könyv egyik erőssége, hogy a történet valós időben, valós helyszíneken és valós emberek között játszódik. Szeretem az ilyen könyveket, mert rengeteg érdekes információval lesz az ember gazdagabb – mindamellett, hogy közben remekül szórakozik.

„Sorsunk lehet ez, vagy valami teljesen más, mert ami velünk történt, az nem maradt fenn sehol. Az is lehet, hogy sohasem léteztünk. Vagy talán igen, de senki nem figyelt fel létünkre. Végül is mindig a történelem visszáján húzódtunk meg láthatatlanul, az öltések közt megélt időben.”

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
María Dueñas: Öltések közt az idő

Érdekes könyv volt, tetszett.
Maga korszak is izgalmas volt, amikor játszódott és sok remek helyszínre is elkalauzolt.
Sira kedvemre való okos nő volt, igazán el tudott vegyülni a legfontosabb egyének között szakmájánál fogva. Ez a szakma nekem is szívügyem, mert ez volt nekem is az első szakmám és sokáig dolgoztam benne. Legalább annyi pletykát fel lehetett szedni a kliensektől, mint a fodrászok és más emberekkel foglalkozó szakmákban. Ez tette lehetővé, hogy remek titkos ügynök legyen a hölgyből.
Néhol azért lelassult a történet, de voltak nagyon izgalmas, pörgős részek is. Szóval jó volt és kíváncsi leszek a folytatásra is.

robinson P>!

Az őrült és elvakult szerelem egyik hatása, hogy eltompítja az érzékeket, és az ember nem tudja felfogni, mi történik körülötte. Tövig lenyesi az érzékenységet, a felfogóképességet.

Gitta_Bry I>!

A normális élet nem más, mint amit saját akaratom, elkötelezettségem és adott szavam annak fogad el, és éppen ezért mindig velem lesz. Semmi értelme nincs máshol keresni, vagy a múltba nyúlni utána.

robinson P>!

A varrás olyan örömteli elégedettséggel töltött el, hogy néhány órára boldogabb időkbe repített vissza, és egy időre eloszlatta saját nyomorom ólmos súlyát.
Mintha hazaértem volna.

Trudiz >!

[…] ne mondd el a véleményed, ha nem kérik […]

danlin>!

Belle_Maundrell >!

– Candelaria, maga kivel van a háborúban?
Meglepetten fordult vissza, de egy percig sem habozott, és határozottan odasúgta: – Én? Azzal, aki megnyeri. Mindhalálig.

Kapcsolódó szócikkek: Candelaria
paoloni>!

Mi nők pontosan meg tudjuk különböztetni, mikor néz ránk egy férfi érdeklődéssel, és mikor néz úgy, mintha egy bútordarabra meredne.

Gitta_Bry I>!

Hosszú idő óta először, vagy talán életemben először büszkének éreztem magam. Büszke voltam a képességeimre, a kitartásomra, hogy felülmúltam a velem szemben támasztott elvárásokat. Büszke voltam rá, hogy én is hozzájárultam egy csekélységgel, hogy ebből az őrült világból jobb hely legyen. Büszke voltam a nőre, akivé váltam.

Belle_Maundrell >!

A normális élet nem a magam mögött hagyott napokban volt, hanem csakis abban, amit a szerencse minden reggel elénk tár.

Kapcsolódó szócikkek: élet · Sira Quiroga

Öltések közt az idő sorozat · Összehasonlítás