600+21 4 csillagozás

A futballvilág humoros mondásai
Margitay Zsolt: 600+21

„A focihoz mindenki ért”, de legalábbis mindenkinek van róla véleménye. Margitay Zsolt gyûjteményében a focivilág sztárjai mellett híres edzõk, hírhedt bírók, sportriporterek, politikusok sziporkázó vicceit vagy éppen megmosolyogtató, „focis” bölcsességeit olvashatjuk. A kötet idézett „szerzõi” között olyan nagy nevek szerepelnek, mint Szepesi György, Berlusconi, Shakira, Vitray Tamás, Ronaldo, Puskás Öcsi, Platini…
A könyv különösen aktuális 2010-ben, a világbajnokság évében!
Felejtsük el a mindennapok problémáit, s a meccsek szünetében kacagjunk önfeledten a futballvilág aranyköpésein!
Az 1000 + 21 Híres emberek humoros mondásai után újabb felhõtlen szórakozást, igazi önfeledt kacagást ígér a könyv.

Margitay Zsolt 1986-ban született Kaposváron; jelenleg is ott él. Ez a második, nyomtatásban megjelenõ könyve. Az ifjú nemzedék tagjaként célja az egyedi ötletek alapján megvalósított minõségi, a fiatalokat különösen érdeklõ, könnyed, mégis színvonalas olvasnivalók létrehozása.

Scolar, Budapest, 2010

Margitay Zsolt: 600+21

Margitay Zsolt: 600+21 A futballvilág humoros mondásai

Ezt a könyvet apukámnak vettem a névnapjára, de mielőtt odaadtam volna neki, én is elolvastam. Szerintem elképesztően jó kis gyűjtemény, nagyon sokat nevettem rajta. Remélem, apukámnak is legalább ennyire fog tetszeni :D

Brigi007>!

Én két csapatnak szurkolok, az egyik a Barcelona, a másik a Real Madrid aktuális ellenfele.
/José Carreras – katalán operaénekes/

8. oldal, 17. idézet

Kapcsolódó szócikkek: Real Madrid
Brigi007>!

A Vasas kapusa, Kakas dobja ki a labdát, amely Farkashoz kerül, aki jól passzol Nyúlhoz. Ha hozzáteszem, hogy a játékvezető Maczkó, akkor itt az egész állatkert.

30. oldal, 127. idézet

Brigi007>!

Paneiránál van a labda. Eltéveszthetetlen stílusban kezeli a labdát. Várjunk csak! Ez nem is Paneira.
/Gary Bloom – kommentátor/

9. oldal, 25. idézet

Brigi007>!

Nem becsültük alá őket, csak sokkal jobbak voltak, mint gondoltuk.
/Bobby Robson/

21. oldal, 83. idézet

Brigi007>!

Mourinho egy kis diktátor. Meghódította Moszkvát, pedig ott Hitler és Napóleon is kudarcot vallott.
/Sun – angol bulvárlap kommentárja a Chelsea CSZKA Moszkva elleni BL-győzelme után/

23. oldal, 94. idézet

Kapcsolódó szócikkek: José Mourinho · Moszkva
Brigi007>!

A jobb kezemet odaadnám, hogy zongorista lehessek.
/Bobby Robson/

24. oldal, 100. idézet

Brigi007>!

A csapatmegbeszélés nagyon egyszerű volt. Amikor csak lehet, George Besthez kell passzolni a labdát.
/Matt Busby/

26. oldal, 109. idézet

Brigi007>!

1969-ben leszoktam az ivásról és a nőkről. Életem legszörnyűbb húsz perce volt.
/George Best/

29. oldal, 121. idézet

Kapcsolódó szócikkek: 1969
Brigi007>!

Minél több meccset nyersz, annál közelebb kerülsz a következő vereségedhez.
/Johan Cruyff/

36. oldal, 159. idézet

Brigi007>!

A művész szerintem az, aki világosságot tud vinni a sötét szobába. Nem látok különbséget ilyen tekintetben Pelé Carlos Albertónak az 1970-es világbajnoki döntőben adott gólpassza, s mondjuk a fiatal Rimbaud költészete között. Mind a kettő emberi teljesítmény, ami megérint bennünket, hatással van ránk, és a törvényszerűség érzését kelti bennünk.
/Eric Cantona/

53. oldal, 244. idézet