Varázslat (Jéghegyek Népe 1.) 263 csillagozás

Margit Sandemo: Varázslat

Silje Arngrimsdatter alig 17 éves, amikor 1581-ben a pestis egész családját elragadja. Kiéhezve, átfagyva, két árván maradt kisgyermekkel – egy kétéves kislánnyal és egy csecsemővel – a Trondheim városa mellett gyújtott máglya felé tart, ahol a járvány áldozatait égetik. Életének e válságos pillanatában találkozik egy titokzatos férfival a Jéghegyek Népéből, aki segít rajta és a gyermekeken. A férfi külseje félelmet keltő, ugyanakkor egész lényéből furcsa vonzóerő árad…

Eredeti megjelenés éve: 1982

Cesam Hungary, Budapest, 1993
234 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638374004 · Fordította: Szöllősi Adrienne

Silje Arngrimsdatter · Jó Tengel · Charlotte Meiden

Kawaii_vIVIv>!
Margit Sandemo: Varázslat

Nem is kérdés az öt csillag, teljesen elvarázsolt a történet. Tegnap este elkezdtem ma pedig már be is fejeztem, mert annyira bele tudtam merülni és tudni akartam mi lesz Silje, Sol, Dag, Benedek, Tengel sorsa. Silje megismeri az első szerelmet, felfedezi a saját érzéseit, vágyát és szinte izzott a levegő a szerelmesek között. És az a fülledt légkor, szinte kiéreztem. :)
Amikor lassabban csordogáltak az események is ugyanolyan lendülettel olvastam, nem szívesen szakadtam el a szereplőktől. Ha ez ilyen jó lesz a továbbiakban is akkor azt hiszem egy darabig el leszek látva olvasnivalóval. :D

Zsuzsanna_Makai>!
Margit Sandemo: Varázslat

Ó, hát hogy én mennyire imádtam ezt a könyvet. Nagyon hamar berántott, és csak számoltam a perceket, mikor olvashatom már tovább.
Meg is lepődtem rajta, hogy milyen sokáig nem történt semmi extra, mégis mint a fuldokló egy lélegzetvételért úgy kellett nekem.
Nagyon tetszett h Liv azért kapta ezt a nevet, mert életet jelent. Nagyon tetszett, hogy Silje gondolkodás nélkül vitte magával a senkinek sem kellő kicsiket. Nagyon tetszett, h Benedek minden előítélet nélkül befogadta a 17 éves lányt, és a két talált gyereket.
Tiszta szívből örülök neki, hogy Margit Sandemoval eljutottunk idáig, és hosszú idő után adtunk egymásnak esélyt, ja a könyv is pont erről szól.
Második olvadás: Silje Trondheimbôl származik.
„megfogadtam, ha felnövök, lesz egy saját hársfasorom”

Kelly>!
Margit Sandemo: Varázslat

Még a szüleim gyűjtötték be mind a 47 kötetet. Kiskoromtól kezdve láttam őket, mindig a borítókat csodáltam. Egy gyerek mi mást is tehetett volna. Mikor nagyobb lettem, akkor pedig egyáltalán nem érdekelt. Voltak más könyvek, amiket tudtam olvasni. Szóval hagytam a polcon porosodni a köteteket. Aztán 2009 szeptemberében panaszkodtam, hogy már nem tudok mit olvasni, mert minden lehetséges könyvet, ami nekem megvolt, végigolvastam. És könyvimádó létemre természetesen kiakadtam, jelentkeztek az elvonási tünetek. És akkor anya mondta, hogy megvan nekünk ez a könyvsorozat. A könyvek, melyeknek „jaaj de szép” borítóiról felsejlettek az emlékeim. Elkezdtem az első kötetet, aztán azt vettem észre, hogy nem bírom letenni. Hétvégente csak ezeket olvastam, és suli után is. Amikor csak időm engedte. Teljesen megbabonáztak. 2010 áprilisára végeztem a kötetekkel. Amikor az utolsót is letettem, mintha a transz állapotából tértem volna magamhoz. Mintha az 1. kötettel beléptem volna egy különös, múltbéli, ámde valósnak tűnő világba, és a 47. kötettel visszatértem volna a valóságba, a mi időnkbe. Kicsit elkeseredtem, egyfajta hiányérzetem volt, miután végeztem a könyvekkel. Úgy éreztem, már egy könyv sem tudja azt a vegyes érzésekkel kecsegtető világot felülmúlni, mint amelyet a Jéghegyek Népe nyújtott számomra. Még így, lassan egy év után is betéve tudom az egész nemzettség családfáját, úgymond fanatikus rajongó vagyok egy év távlatából is. Csak ajánlani tudom, higgyétek el, el fog Titeket is varázsolni *.*

Ibanez P>!
Margit Sandemo: Varázslat

Tiniként olvastam először, így nem is kérdéses, hogy rajongója vagyok. Persze felnőtt fejjel olvasva már többször megmosolygom a dolgokat, mint anno régen, de így is nagyon jó, én imádom a sorozatot, sokszor bele-beleolvasgatok a kedvenc részeimbe és látván, hogy némelyik része (avagy a teljes sorozat) mennyit ér manapság, még jobban örülök, hogy végül megvettem (először kölcsönbe kaptam a barátnőmtől, aztán úgy a 10. résztől kezdve úgy döntöttem, én is megveszem, még arra is emlékszem, hogy Budapesten a Népszínház utcában volt egy lerakat, ott lehetett megvásárolni a már megjelent köteteket és egyszer egy akciónak köszönhetően duplaannyi számot tudtam elhozni és madarat lehetett velem fogatni, úgy örültem :-D) :-D Szóval sok szép emlék kötődik hozzá, rengeteg szereplőt imádtam, valakit kevésbé, a romantikus részek egy családregényben elkerülhetetlenek, az erotikus részek, nos, azokat akár ki is hagyhatta volna az írónő (ezt már tiniként is így véltem), de tényleg annyira nem zavaróak, nem oldalakon keresztül megy az „akció”. A nagy kedvenc mindenképp a helyszín, Skandinávia. Plusz ugye mágia, ami azért a 90-es években még nem volt annyira felkapott, mint manapság, akkoriban inkább azok a Kalandjáték könyvek voltak menőek, abban kaptunk egy kis varázslatot meg szörnyeket :-D A regény több helyszíne egyébként bakancslistás, a szlovén Postojnai barlangot és Planinát (későbbi fejezetek helyszíne) például kifejezetten ez alapján látogattam meg és nagy álmom Trondheim is :-D Úgyhogy én – minden hibája ellenére – maradok az öt csillagnál, nemcsak az emlékek miatt, hanem mert a 90-es évek termékeihez képest szerintem ez egy piszok jó sorozat. :-D

Az első részben egyből Norvégiába, a 16. századba pottyanunk, több szálon futó cselekménybe, kapunk rögtön pestist is a nyakunkra, hogy még jobb legyen a helyzet és egy férfias férfit (ez a mai konyvekben altalaban tetkoval vagy egy gitarral vagy egy izmos testtel el van intezve, pedig nem, nem attol lesz ferfi a ferfi) s egy egyszerű leányzót főhősöknek, köréjük pedig jó és rossz, avagy jónak-rossznak tűnő mellékszereplőket. Érezhető a történeten, hogy ez egy hosszú családregény lesz, vannak dolgok, amelyek még későbbi kifejtésre várnak. Egy nagy bakira a mostani olvasásnál döbbentem rá spoiler
A regény számomra legkedvesebb jelenete az utolsó bekezdés, Hanna éneklése… spoiler

Sipor P>!
Margit Sandemo: Varázslat

Már régen el akartam kezdeni a sorozatot, de kicsit elrettentett, hogy 47 részből áll. Persze nem bántam meg, hogy elkezdtem., hiszen ez kétségkívül Margit Sandemo egy nagyon jól sikerült könyve.
Szerettem olvasni, de ha egyidős lettem volna Siljével, a főszereplővel, biztos, hogy még ennél is jobban tetszett volna. Kalandos volt, egyszerű, de nagyszerű, és olvastatta magát.
Siljének a körülményekhez képest szerencséje van a könyv elején, hogy Benedekékhez kerül, akik kedvesek vele. A festészet, és a könyvben felbukkanó művész-vonal nagyon tetszett.
A titokzatos és elzártan élő Jéghegyek népére egyre kíváncsibb vagyok. Biztos, hogy sok izgalmat tartogat még az írónő velük kapcsolatban.

Csaba_P>!
Margit Sandemo: Varázslat

Érdekes történet, szép leírásokkal.
Ugyan történik a könyvben egy-két dolog, de úgy érzem ez nagyon az eleje – 47 részből az első, persze hogy az eleje – még csak az alapokat kaptuk meg, a történet lényegében el sem kezdődött.
Viszont nagyon zavart egy apróbb fordítási anomália: a magyar fordítás következetesen Tengel húgát emlegeti és én is így képzeltem el spoiler így volt logikus amíg bele nem szaladtam ebbe spoiler
Ígéretes kezdet sok lehetséges bonyodalommal. Pár részig valószínűleg követni fogom.

Rune>!
Margit Sandemo: Varázslat

4 csillagot erősen a nosztalgia faktor miatt adtam. Ezt a sorozatot a 20-as éveim elején olvastam, akkor valahogy sokkal jobbnak tűnt. A 47 részes kötetszám kicsit elriasztó lehet, de mivel minden kötet 200 oldal körüli, így 1-1 kötet nem sok időt vesz igénybe. A sorozatnak ez egy előnye és hátránya is. A sztori alapvetően tök jó lenne, de 200 oldalba ennyi mindent belesűríteni kicsit sok, és kidolgozatlan lesz a végeredmény. Egy családregényhez nem illik ilyen kapkodás. Inkább több hosszabb regényben írta volna meg a szerző, azt lehet jobban értékelném.
Mostani fejemmel ez már kevés, hogy elérje az ingerküszöbömet, de mivel Anyukám anno összegyűjtötte az összes részt, és mivel szép emlékeket őrzök a sorozatról (bár anno kb. csak a 15. részig jutottam), na és persze mivel jelentkeztem a Jéghegyek népe kihívásra, így biztos fogok még olvasni belőle.
Érdekes, hogy pár éve, pont a szép emlékek miatt megpróbálkoztam a Varázsjelek sorozatával is, de az első kötetet már annyira rossznak tartottam, hogy félbe is hagytam.
Azért, aki szereti a műfajt és nem 1000 oldalas Outlander méretű regényfolyamokra vágyik, annak érdemes tenni vele egy próbát. :)

Kimletti P>!
Margit Sandemo: Varázslat

Vajon miért vártam ezzel a sorozattal ennyi időt? Emlékszem, anyum nagyon rá volt kattanva a 90-es években, volt, hogy hajnalig olvasott, mert körbementek a kötetek az irodán, és be volt osztva, mikor ki veszi meg, ki olvassa…

Mindig javasolta, hogy olvassam, de valahogy mindig húztam…mi van, ha beránt, aztán 47 kötetet olvashatok el egymás után? :D
De hát ilyen remek kezdést! Silje mindössze 17 évesen árvul el teljesen, mégis segít a nála gyengébbeknek. Egy kétéves kislányt visz el annak halott anyja mellől, majd egy csecsemőt találnak az erdőben magára hagyva….dúl a pestisjárvány, az embereket kifordítja önmagából. Majd egy titokzatos férfi segít neki, aki a Jéghegyek népéből való. Mítosz, misztikum, boszorkányság, szerelem….mindez az inkvizíció kellős közepén…jöhet a következő rész! off

Lutza21>!
Margit Sandemo: Varázslat

Elég rövid könyv volt, de ha azt nézem, hogy 47 (negyvenhét!!!) kötetből áll a sorozat, akkor ez már nem is olyan meglepő. Érződik rajta, hogy nem mai gyerek, de nekem tetszett. Silje családja meghal pestisben, el kell hagynia a házukat, és miközben igyekszik kitalálni, hogy mitévő legyen, megment egy kislányt, egy csecsemőt és egy férfit. A segítségért cserébe szállást kap, ahol kezdődnek a bonyodalmak. Mindenképpen olvasni fogom a folytatást is.

Ėva71>!
Margit Sandemo: Varázslat

Igyekeztem beszerezni ennek a sorozatnak spoiler az első köteteit, spoiler hogy beleolvassak. Szeretem a skandináv írókat. A történet a 16.századi Norvégiában játszódik, ahol a pestis tizedeli az embereket. Silje is egyedül marad és két árva, elhagyott gyermekkel próbál menedéket keresni. Amikor legnagyobb szüksége van a segítségre mindig megjelenik egy titokzatos férfi. Silje és Tengel között izzik a levegő. Fantasy, mágia, romantika és a nehezebb olvasmányok között egy kis könnyed, kikapcsoló olvasmány.

korneliar>!

A földesúr pedig értetlenül kiabálta: „Miért sújtja a családomat a pestis, miért?” Tudhatta volna, hogy a halál nem néz rangot és gazdagságot, viszi akit akar. A szolganép elvesztése teljesen természetesnek tűnt számára, de hogy az ő családját sem kíméli…

csillagka>!

Gyermeksírás az erdőben…És Silje rettegett a kitett gyerekektől.Számtalan történetet hallott már a vad seregről…
…A vad sereg olyan gyermekek szellemeiből állt,akiket valaha kitettek,hogy elpusztuljanak az erdőben.

Margit Sandemo-Varázslat

kregina>!

A hold épp a lovak feje felett állt, ez jó jel, gondolta boldogan. Most már minden jóra fordul. Amikor az út elkanyarodott, Silje ismét felpillantott az égre. Észrevett egy fényes csillagot. Még jobb gondolta. Eszébe jutott, hogy a csillagok az ég ablakai, és rajtuk keresztül kémleli az Isten a földet. Tudta, hogy az Úr figyelemmel követi útjukat.

Petra0913 P>!

Én is csak bort iszom. Az igazi művészeknek kijár a bor.

Kapcsolódó szócikkek: bor
kregina>!

– Szükségünk van egymásra. A nap minden pillanatában. Annyi minden van, amit együtt kell megoldanunk. És örülnünk kell egymásnak – Siljéból csak úgy áradtak a szavak.
– Igen, tudom. Szükségünk van egymásra. Mert mi ketten Silje olyanok vagyunk, mint a fa, melyet kettévágtak, és ha a két rész nem talál egymásra, akkor meghal a fa.

Kapcsolódó szócikkek: Jó Tengel · Silje Arngrimsdatter
Aurora_Serenity_White I>!

Egy szegény patkolókovács szerencsétlen gyermeke vagyok, Silje Arngrimsdatter a nevem.

Aurora_Serenity_White I>!

Bent a fák árnyékában egy magas férfi alakja jelent meg, aki inkább átmenet volt az ember és az állat között. Talán azért keltett ilyen hatást, mert testét hosszú farkasprém borította, fején kucsma volt, amitől úgy tetszett, mintha állatfeje lenne. Vállai szinte emberfeletti erőről tanúskodtak. Keskeny szeme a lányra villant, pillantása egyszerre volt lenyűgöző és félelmetes. Fogait kivillantotta, mint a támadó vadállatok.

Kapcsolódó szócikkek: Jó Tengel · kucsma
kregina>!

Negyedik nap Silje már annyira belejött a festésbe, hogy Benedek komolyabb munkát is rá mert bízni. Igen rövid idő állt az öreg rendelkezésére. Hamarosan át kell adnia a templomot, és úgy tűnt egyedül nem birkózik meg a feladattal. Vajon Silje meg tudná festeni a szüzet megkísértő ördögöt, ha előrajzolja az alakot?…
Silje minden erejével a feladatra összpontosított. Egyedül dolgozott az oldalhajóban, csak néha váltottak egymással egy-két szót. Annyira belemerült a munkába, hogy néha percekre megfeledkezett a külvilágról, beleértve Benedeket is.

Jéghegyek Népe sorozat · Összehasonlítás