Vándorlás ​a sötétben (Jéghegyek Népe 35.) 40 csillagozás

Margit Sandemo: Vándorlás a sötétben

Spanyolország Marismas nevű lápvidékén egy botcsinálta zeneszerző varázserejű dallamot komponál. A „mű” nem készül el teljesen, de már egy-két hang is elegendő Gonosz Tengelnek az ébredéshez.
A Jéghegyek Népéből származó Vetlének azonnal indulnia kell, hogy megsemmisítse a kottát, mielőtt tragédia történik. Ám Tengel is félelmetes szolgálót küld a szinte még gyerek Vetle ellen…

Eredeti cím: Vandring i mørket

Eredeti megjelenés éve: 1987

Cesam Hungary, Budapest, 1996
228 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638374640 · Fordította: Kerekes Mariann

Zsuzsanna_Makai>!
Margit Sandemo: Vándorlás a sötétben

Ez volt az a rész, amikor egy szereplô tiszta szívbôl meg tudott nevettetni azzal, h milyen helyzetbe került.
Amikor a cigányok útra bocsátották Vetlét, ahogy sorról sorra tudtam meg vele együtt én is, h mibe is ment bele valójában, baromi jól szórakoztam.
Eszembe is jutott a Vándor, aki megmondta neki, h ha saját hülyesége miatt kerül bajba, akkor nem tudnak rajta segíteni.
Aztán meg, amikor megtudta, h mi a jutalma, mert végrehajtotta a rábízott feladatot. Felváltva a gondolata, meg amit végül kimond. „Kaphattam volna mondjuk egy kutyát”. Ezen is jót derültem.
Az, hogy az Elsô Világháború kitörését ilyen zseniálisan kötötte a Gonosz Tengelhez, nna, le a kalappal.
Annyira kevés van már vissza, hogy meg se próbálok úgy tenni, mintha érdekelne más, folytatom azonnal.

Nienna001 P>!
Margit Sandemo: Vándorlás a sötétben

Ez egy kicsit vérszegényebb kötet mint a többi, de hát ez egy hosszú sorozat, előfordul az ilyen is. Vetle kalandjaiban volt némi izgalom, de elég hamar elült, a lezárás meg olyan hirtelen kurta lett.

Ibanez P>!
Margit Sandemo: Vándorlás a sötétben

Végre ismét egy olyan rész, ami ízig-vérig illeszkedik a régi kötetek „szelleméhez”. Van itt minden, az imádnivaló, bátor Vetle (már a neve is hasonlít Vendeléhez, és a kalandjuk is hasonló), háború, cigányok, kalandos utazás, a Vándor megjelenése… nagyon izgalmas, jól megszerkesztett kötet, amivel ismét egy lépéssel közelebb kerülünk Gonosz Tengelhez… Nagyon tetszett, hogy megtartották a Hannának tett ígéretüket…

H_Fatime P>!
Margit Sandemo: Vándorlás a sötétben

Szeretem ezt a sorozatot, ez a könyv is jó volt, bár nem a legjobb. Érdekes, kalandos történet, a főszereplő szimpatikus volt. Lassan haladunk a végkifejlet felé.

KNW I>!
Margit Sandemo: Vándorlás a sötétben

Nem igazán kötött le Vetle küldetése – már rájöttem, hogy a gonsoz Tengellel való párbajokat kissé túlzónak érzem.
Ebben a kötetben a kisfiú viselkedése tetszett legjobban, megint egy újfajta főhőst kaptunk, aki hű maradt önmagához, egyéniség volt és maradt.

Magdileona>!
Margit Sandemo: Vándorlás a sötétben

Gonosz Tengel tudata mélyén lappang egy varázserejű dallam, melyet, ha valaki valahol eljátszik, akár csupán egy kis részletet is, ez elegendő ahhoz, hogy felébredjen évszázados álmából. A Jéghegyek Népével az idők kezdetétől harcban áll, s ennek a népnek a leszármazottainak feladata elpusztítani őt, a gonoszt.
Izgalmas része ez a könyv a sorozatnak, hiszen Vetle elindul a kotta megsemmisítésére, hogy megelőzze a tragédiát.

Jéghegyek Népe sorozat · Összehasonlítás