Skandalum (Jéghegyek Népe 27.) 45 csillagozás

Margit Sandemo: Skandalum Margit Sandemo: Skandalum Margit Sandemo: Skandalum

Az ifjú Christer Tomasson szilárd meggyőződése, hogy ő is a Jéghegyek Népe átokverte sarjai közé tartozik. Amikor egy fürdőhelyen összeakad a gyengélkedő és megfélemlített Magdalenával, úgy véli rendkívüli képességeivel könnyen segíthet a leánykán. Ám Magdalenának nyoma vész, s egy másik lány bukkan fel helyette. Christernek szörnyű sejtelme támad, s amikor napvilágra kerül az igazság, egész Svédországot megrázza…

Eredeti cím: Skandalen

Eredeti megjelenés éve: 1986

Cesam Hungary, Budapest, 1995
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638374292 · Fordította: Kovács Ilona

Zsuzsanna_Makai>!

Jéghegyek népe
27. rész
Ha a fôhôs Christert veszem, akkor ez a rész volt az eddigi leginkább ifjúsági irodalom rész. A gyermeki tisztasága, lelkesedése, szerelme, világmegváltása miatt.
Bármennyi borzasztó, és szörnyû dolog törtét velük, megmaradt köztük Magdalénával a tiszta, ártatlan gyermeki szerelem.
A nagyapa, Molin úr, pedig nagy játékos volt! Jó arc, bírtam.
A kedvencem, Heike öregszik, lassan el kell majd köszönnöm ôtôle is.

Nienna001 P>!
Margit Sandemo: Skandalum

Tetszett ez a rész, kutatós, rejtélyes, és bár kell természetfeletti segítség, az okok elég prózaiak, amik a háttérben vanna. Ez egy jobban sikerült rész, örülök, hogy újraolvastam. Össze vissza haladok mosta sorozatban éppen ahogy a kezembe kerül.

Ibanez P>!
Margit Sandemo: Skandalum

Na, amit hiányoltam Eskilnél, azt most százszorosan visszakapjuk Christerrel. :-D Ez egy nagyon humoros, vidám, ugyanakkor borzalmas és megható, megdöbbentő rész is. Christer és családja (Tulával az élen) egy titok nyomába ered, megismerhetjük a nagyon szimpatikus Molin urat és unokáját, Magdalenat, ami viszont vele történik, huh, arra nincsenek szavak… Nagyon durva, ki tudja, az évszázadok során hány ember szenvedett így élete végéig… Nagyon jó rész, szeretem az olyan történeteket, melyben egy nagyon reális szál húzódik meg. Christer meg egy arany pofa… a kívánságával kicsit óvatosabban kellett volna bánni :-D

KNW I>!
Margit Sandemo: Skandalum

Aranyos történet volt a lobbanékony Christerrel, izgalmas rejtély, fantáziadús cselekmény és megoldás!

Pötty_lány>!

Boldog az az ember, aki képes megőrizni gyermeki lényét, aki nyitott a külvilág benyomásaira és apróságoknak is örvendeni tud!

Kapcsolódó szócikkek: boldogság

Jéghegyek Népe sorozat · Összehasonlítás