Remény ​nélkül (Jéghegyek Népe 14.) 37 csillagozás

Margit Sandemo: Remény nélkül Margit Sandemo: Remény nélkül

Tristan Paladin a Jéghegyek Népének legérzékenyebb és legboldogtalanabb sorsú sarja. Sivár magányából a halálosan beteg, pokoli házasságban élő Hildegard hercegnő iránti szerelme ragadja ki.
A lovagias Tristan segítségére kel a szerencsétlen asszonynak, s közben kapcsolatba kerül egy gonosz szektával, amely emberáldozatokat végez és meg akarja buktatni a királyt…

Eredeti megjelenés éve: 1983

Cesam Hungary, Budapest, 1994
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638374160 · Fordította: Sz. Egerszegi Erzsébet

Ibanez MP
Margit Sandemo: Remény nélkül

Furcsa, mert emlékszem, hogy régen nem tartozott a kedvenceim közé ez a kötet a sorozatból, most viszont sokkal nagyobb élményt nyújtott. Sokkal jobban át tudtam érezni Tristan és a mások által lenézett, idegen Hildegard hercegnő kapcsolatát. Ismét szóba kerül a gyermekek elleni erőszak, megfejelve egy misztikus szállal (hiszen az nem maradhat ki), mely során Ulvhedin is megjelenik Dániában, s megmutatkozik teljesen boszorkányi képessége (ami kenterbe veri simán Villemóékét, de ezt már korábban is gondolhattuk). A szekta megjelenése jó kis krimi-misztikus szálként fonódik a cselekménybe, s a Marina-féle szál is érdekesen alakul, melynek végén szinte lezárul a dániai ág, s egyre inkább Norvégiába telepszik vissza a család.

Zsuzsanna_Makai
Margit Sandemo: Remény nélkül

Öööö, hát fura volt ez is.
Ettől függetlenül imádtam.
Mert a hangulat adott, a család adott.
A körítés valahogy nekem most nem jött össze.
Az első harmada baromi jó volt a gyerekkeresés, azt hittem, kedvencelni is fogom, sajnos nem lett így.

Kiss_Csillag_Mackólány P

(1696)

Minden egyes résznél rácsodálkozom, hogy hogy lehet ilyen terjedelemben érdekfeszítő részeket létrehozni.

Mindig vissza-visszanyúlik az előző részekhez, és ahogy haladunk előre az időben, úgy lesz számomra izgalmasabb.

E rész erénye, csakúgy, mint a többié, hogy nem húzza-nyúzza az írónő a részleteket, hanem megyünk előre szépen, élvezhető tempóban fogynak az oldalak.

Villemo most is hozta a formáját, Dominic csöndes-türelmes most is, Ulvhedin pedig valódi emberként mutatkozik meg.

Marina szegény ártatlan áldozat, de amilyen szerető családot kapott, nagy szerencse éri a szerencsétlenségében is.

Povl bácsit azért helyretettem volna jobban az ítélethozók helyében.

KNW I
Margit Sandemo: Remény nélkül

MS megint beújít: itt nem a nemzetség átkának felszabadításáról van szó, hanem az egyik szerplő külön történetét kapjuk meg, ami ezúttal is misztikus, de egy titkos szervezethez és felségáruláshoz is köze van. Nem sok író, főleg ennyire egymásra épülő könyvek írója, tud újdonságot hozni még a 15. kötet környékén…

Aurora_Serenity_White I
Margit Sandemo: Remény nélkül

Nagyon jó rész, nem csak izgalmas, olvasmányos, hanem történelemmel átszőtt rész.

orska1106 P
Margit Sandemo: Remény nélkül

Már úgy is nagyon kíváncsi voltam a mindeddig mellőzött Tristan-ra, jó volt végre megtudni, mi lett vele. Kicsit sajnáltam, hogy pont az ő története ilyen végtelenül szomorú, ráadásul ami szegény kislánnyal is történik… Bár ettől életszerű, hogy nem mindig csak jó dolgok történnek a szereplőkkel, és nem is mindig kapja mindenki azt, amit megérdemelne. :(
Az első két rész óta ezt olvastam ki leggyorsabban, végig lebilincselő és izgalmas volt – nem utolsó sorban pedig azért, mert még az utolsó sorig reménykedtem valami pozitív fejleményben.

Jéghegyek Népe sorozat · Összehasonlítás