Láng ​és jég (Jéghegyek Népe 28.) 46 csillagozás

Margit Sandemo: Láng és jég

Az ostoba és esetlen Belinda mindig nagyszerű nővére, Signe árnyékában él. Belindát azonban forró érzelmek hevítik.
Nagyon megrémül, amikor először találkozik a különc Viljar Linddel, a Jéghegyek Népe sarjával. Viljarról ugyanis az a hír járja, hogy egy kicsit bolond, tekintete pedig olyan hideg akár a jég…

Eredeti cím: Is og ild

Eredeti megjelenés éve: 1986

Cesam Hungary, Budapest, 1996
228 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638374578 · Fordította: Somogyi Gyula

Heike Lind

Zsuzsanna_Makai>!

Oh, boy!
Nyilván a fôvonalról kéne áradoznom, mégsem tudok, mert spoiler. Talán ô volt az, aki a leghosszabb ideig jelen volt a sorozatban. Amíg legtöbbüknek egy-egy könyv jutott, neki 6-7. (Utána számoltam, 10) Imádtam is mindet. Kicsit arra számítottam, hogy követni fogja a Silje-Tengel, Villemo-Dominic vonalat, de aztán megértettem, hogy azt tette, csak a maga módján, mint ahogy Tula is.
Belindáról is szót kell ejtenem; én, mint a külvilág tükre. Amikor ostobának, és esetlennek tartották, az volt. Tegyük hozzá, idegesítōen, de amikor normálisnak tartották normális is volt.

Ibanez P>!
Margit Sandemo: Láng és jég

Meglehetősen szomorú (sok veszteség) és borongós történet, ami miatt levonást kapott, az Belinda és Viljar, valahogy egyiket se tudtam igazán megkedvelni, Belinda nekem túl ostobára volt alakítva, akibe szerintem nem sok férfi szeretne bele, Viljar meg magába fordulós volt, bár megvolt rá ugye az oka… Szegény párossal elindul egy elég sötét korszak a család életében…

Aurora_Serenity_White I>!
Margit Sandemo: Láng és jég

Szerettem nagyon ezt a történetet is. Körbe lengi a Sandemotól megszokott titokzatos légkör.

KNW I>!
Margit Sandemo: Láng és jég

Kedves volt Viljar története, még a szürkék árnyékában is, de megint hirtelennek találtam a befejezést.

Jéghegyek Népe sorozat · Összehasonlítás