Hollószárnyak ​suhogása (Jéghegyek Népe 20.) 47 csillagozás

Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása

Erdély egyik sötét völgyében elfeledett falucska és félelmetes vár bújik meg. Sok férfi tévedt már ide, de egyiküket sem látta senki soha többé!
Erre a vidékre érkezik Heike Lind is barátaival, Mirával, és Peterrel. Rádöbbennek, hogy a falu lakói örökös félelemben élnek – és ez a rettegés valamiképpen kapcsolatos a vár lakóival, Feodora hercegnővel és az álomszép Nicolával…

Eredeti cím: Ravnens vinger

Eredeti megjelenés éve: 1984

Cesam Hungary, Budapest, 1995
228 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638374225 · Fordította: András Katalin

Zsuzsanna_Makai>!
Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása

Eleinte nagyon nem tetszett, mert a Jéghegyek népéből SENKI sem bukkant fel. Egészen a könyv negyedéig. Aztán befut Heike. Tudtam!!! Tudtam, hogy bírni fogom, mert jó arc lesz.
A boszorkány vonal valahogy nem lepett meg, az volt a gyanús, hogy minden nyil a másik irányba mutatott, és az is feltűnt, hogy ugyanazok a betűk.
Heike helyében biztosan nem bocsátottam volna meg ilyen gyorsan, hogy baltával fejbe akartak vágni.
Jó volt, tetszett, már el is kezdtem a következőt, mert már tudom, hogy Heike még visszatér.

Ibanez P>!
Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása

Nagyon jó rész, bár egye fene, kissé sajnálatos, hogy Bécs és Románia között nem történt valami a magyar tanyavilágban, mittudomén, egy gonosz táltos vagy ilyesmi, a nagy pusztánkba igazán beleillett volna egy borzongatós rész :-D Külön plusz pont viszont azért, hogy bár Romániába kerülünk, ráadásul erdős vad vidékre, mégsem vámpír lesz a fő gonosz (ugye, hogy azt várnánk?). Igaz, hozzá hasonló szörnyet kap Heike első „igazi” feladatként, viszont nagyon jó körítéssel, az átok alatt lévő vidék, az eltűnő ösvény, a régi legenda, nagyon izgalmas történetet sikerül ismét alkotni.

KBCsilla P>!
Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása

Ez igazán izgalmas rész volt, igazán borzongató volt. A szokásos éjszakai járkálás-tiltós, ki sem merem dugni a lábamat a takaró alól.

Ahogy közeledünk a korunk felé, úgy lesznek egyre életközelibbek a történetek.

Külön tetszett, hogy elkanyarodott Erdély és felénk is a történet, úgy látszik, az egész világot behálózzák a szereplők.

Aurora_Serenity_White I>!
Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása

Még így, sokadik olvasásra is nagyon izgalmas volt ez a rész. Éjjel akartam befejezni, de, mikor furcsa hangok kezdtek motozni a szobámban, inkább abbahagytam. Talán ez is Anciol műve volt?
Margit Sandemo nagyon hatásosan tud írni, a keze nyomán megelevenednek a legendák.

orska1106 P>!
Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása

Érdekes kis kitérő volt. Elsőre én is teljesen tévúton jártam, mikor a megfejtést találgattam, pont ezért volt végig izgalmas a történet – még ha néhol a vezetése kissé lapos is volt.
Heikét kifejezetten sajnáltam, amiért teljesen az ellenkező irányba indult el, és tett ekkora kitérőt.

KNW I>!
Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása

És kapunk egy igazi „Kísértetkastélyt” is – ott még nem merte MS bevetni az igazi varázslatot, de erdélyben már muszáj!
Lehet, hogy van ázsisi alapja ennek a sztorinak, de akkor is baromi ötletes :)

zsofi017>!
Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása

Nagyon izgalmas és eredeti.Pedig már kezdtem azt hinni,hogy az írónő kifogy az ötletekből…. de nem :)

Aeryn>!
Margit Sandemo: Hollószárnyak suhogása

Egy újabb izgalmas történet elevenedett meg Heike főszereplésével. Hazafelé tartva Norvégiába, Heike egy erdélyi kis falun segít, amelyet egy lúdvérc tart rettegésben. Ez a kötet is az izgalmasabb részek közé tartozik, már kíváncsi vagyok Heike további kalandjaira.

cassiesdream>!

Mint a susogó szél,úgy járt-kelt a világban…

Margit Sandemo-Hollószárnyak suhogása

Jéghegyek Népe sorozat · Összehasonlítás