Farkasok ​órája (Jéghegyek Népe 21.) 47 csillagozás

Margit Sandemo: Farkasok órája Margit Sandemo: Farkasok órája

A knapahulti Gunillát istenfélő, erényes életre nevelték, – azaz folyton verték soha el nem követett bűneiért. Noha Gunilla mást szeret, apja arról álmodozik, hogy a derék Arv Griphez adja férjhez. Egy szép napon megérkezik a faluba Arv rokona, a Jéghegyek Népéből származó Heike Lind. Különleges képességeivel hamarosan rájön arra, hogy Gunillának és Arvnak egyaránt az ő segítségére van szüksége. És megérzi a sűrű erdő mélyén húzódó szurdokból valamennyiükre fenyegető halálos veszélyt….

Eredeti cím: Djevlekløften

Eredeti megjelenés éve: 1985

Cesam Hungary, Budapest, 1995
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638374233 · Fordította: Somogyi Gyula

Zsuzsanna_Makai>!

Ó, de jó volt!
Ez is egy olyan könyv, amit nem lehetett letenni. Még egy fejezet, aztán tényleg aludnom kell, majd három órával késôbb rá kellett erôltetnem magam, hogy lemondjak a folytatásról arra a napra.
Imádtam! Heike ugye nagy kedvenc, ezzel nem is volt gond. Amikor pedig kiderûlt, hogy a két gyerek még életben van, még remegtem is az izgalomtól, persze addigra már tudtam, hogy hol lesz az a gyerek.
Erlund is kedves lett a szívemnek a ragaszkodása miatt. Tudta, mit akar, Gunillát, és mindent megtett, céltudatosan haladt felé. Örûlök, hogy elolvashattam.

KBCsilla P>!
Margit Sandemo: Farkasok órája

Ez egy olyan rész volt, ahol nem csak egyszerűen haladtunk előre az időben, hanem igazán izgalmas volt.

Heike az egyik kedvenc, Arv a másik, Erlandot valamiért szerencsétlennek érzem…

Erzsébet_Szászi>!
Margit Sandemo: Farkasok órája

Heike az egyik kedvenc szereplőm a sorozatban (legalábbis idáig). Nagyra értékelem kedvességét és bölcsességét. Méltó utódja Jó Tengelnek. Arv is szimpatikus. Gunilla és Erlund kicsit olyan semmilyen, de legalább egymásnak valók. :) A történet pedig kellően csavaros és izgalmas ahhoz, hogy letehetetlen legyen.

Ibanez P>!
Margit Sandemo: Farkasok órája

Heike hazaútjába még egy megálló belefért, Arvnak kell segíteni, aki rögtön szimpatikus lesz, s egy nagyszerű, rejtélyes krimi-szál keveredik a történetbe. Gunillát sajnos nem tudtam megkedvelni, az meg, hogy mit evett Erlandon, szerintem tök szerencsétlen volt (Gunilla is elég sokszor, de ott legalább a neveltetésének be lehetett tudni). Heike végső csele oltári volt, jókat röhögök minden alkalommal, ki tudja, milyen dolgokat lehetne így az emberekből kihúzni :-D

Nienna001 P>!
Margit Sandemo: Farkasok órája

Heike az egyik legtöbb könyvön átívelő személyiség, akiről szeretek olvasni.

KNW I>!
Margit Sandemo: Farkasok órája

Újabb fantáziadús sztori, ahol az elején nem is sejtjük, mi lesz a bonyodalom, MS jól megvezet minket!
Azonban itt is úgy vagyok vele, hogy szívesen olvastam volna még Gunilláról és Arvról, de a következő kötetben Heike a főszereplő… Az írónő túl hamar eldobja a karaktereket, ha a legfontosabb motívumot már megírta az életükben :(

orska1106 P>!
Margit Sandemo: Farkasok órája

Nagyon kevés szereplő irritált a sorozatban ennyire, mint Gunilla apja. És az teszi még borzasztóbbá, hogy ilyen, és hozzá nagyon hasonló lelkületű és felfogású emberek a mai napig vannak…
Heike még mindig nagyon szimpatikus – ilyennek képzelem a fiatal Jó Tengelt. Remélem, talál majd magának egy Siljét. :)
Kifejezetten örülök, hogy a család kezd összegyűlni, főleg, hogy ilyen kevesen maradtak. :)

Aurora_Serenity_White I>!
Margit Sandemo: Farkasok órája

Ebben a részben még inkább a szívembe zártam Heikét, ahogy Gunillát, Edgart és Arvot is.

cseri_timea>!
Margit Sandemo: Farkasok órája

Nagyon izgalmas volt Heike utazását olvasni, a távoli rokonokra rátalálni és a hozzá kapcsolódó rejtéjt megoldani.
Számomra annyira szeretni való Heike, hogy Jó Tengel és Silje óta ő érte izzgulok annyira.

amedeclair>!

(1790-1793 ősz-1794 január)
{{A knapahulti Gunilla 15 éves. Ekkor jelennek meg az ördögszurdokban a gonosztevők.
3évvel később Heike felkutatja Arv Gripet, aki Bergqvara tiszttartója, de nehéz dolga van. Még 1774-ben elköltöztek Andrarumból Bosjöklosterba, majd a göingei Önnestadba. 1777-ben, amikor Halmstadba akartak költözni, eltűnt felesége, Vibeke és gyerekei, Anna Maria és Christer.}}

Jéghegyek Népe sorozat · Összehasonlítás