Éhség (Jéghegyek Népe 32.) 41 csillagozás

Margit Sandemo: Éhség Margit Sandemo: Éhség

Az egész életében magányos Marit Svelten a halálán van. Christoffer Volen doktor meg akarja szépíteni utolsó óráit, ezért házaságot ígér neki.
Amikor Marit állapota minden várakozással ellentétben javulni kezd, Christoffer kétségbeesik: mint a Jéghegyek Népének sarja, nem tagadhatja meg az adott szavát – viszont már korábban eljegyezte a gazdag Lise-Merete Gustavsent….

Eredeti cím: Hunger

Eredeti megjelenés éve: 1986

Cesam Hungary, Budapest, 1996
228 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638374616 · Fordította: Somogyi Gyula

Zsuzsanna_Makai>!
Margit Sandemo: Éhség

Azt nem is értem, hogy ez a Lise-Merete hogy akadhatott be Christoffernek. Amit látott otthon. Az otthonról hozott tapasztalatai alapján látnia kellett volna, hogy valami nem stimmel köztük.
Benedikte és Sander. Az elôzô rész végén annyira ledöbbentem, h B elzavarta S-t, hogy nem is tudtam kezelni a helyzetet. Szerencsére jól alakult a dolog(eddig). André is megérdemelte, h végre mellette legyen az apja. Hozzátenném, h André teljes neve André Brink. (Az egyik kedvenc könyvem André Brink Homokba írt történet c könyve)
Marit – sok dolguk lesz még vele, mire önbizalmat tudnak kalapálni belé.

KNW I>!
Margit Sandemo: Éhség

Ebben a kötetben kevésbé ügyes volt Christoffer irányítása, nem győzött meg az író, hogy Lise-Merete olyan szörnyű, és C. nem is igazán szereti, ill. hogy Marit olyan csodálatos teremtés.

Pötty_lány>!

Tulajdonképpen ki határozza meg, melyik ember élhet tovább és melyiknek kell idő előtt meghalnia?

Pötty_lány>!

Hát nem érted, mennyire szeretlek, Sander? De nem tudtam hozzád férkőzni, mindvégig idegenek maradtunk egymás számára. Sohasem mertem bevallani, mennyire szeretlek, mert akkor te uralkodhattál volna rajtam, ezt meg nem akartam. Mindig az a vesztes, aki jobban szerelmes. Most viszont már késő. Túl késő a megalázkodáshoz.

Jéghegyek Népe sorozat · Összehasonlítás