Áldozat (Jéghegyek Népe 23.) 48 csillagozás

Margit Sandemo: Áldozat Margit Sandemo: Áldozat

A semmi gaztettől vissza nem rettenő Snivel bíró még mindig bitorolja Heike Lind örökségét,a Jéghegyek Népének ősi birtokát, Graastensholmot.
Jogos tulajdonának visszaszerzésére Heike rokonával, Vinga Tarkkal együtt harcot kezd a bíró ellen, s ehhez – „átkos” örökségét felhasználva – természetfeletti erőket is segítségül hív. A siker érdekében egy szűz leányt kellene feláldozni…

Eredeti cím: Våroffer

Eredeti megjelenés éve: 1985

Cesam Hungary, Budapest, 1995
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 963837425x · Fordította: Szöllősi Adrienne

Zsuzsanna_Makai>!
Margit Sandemo: Áldozat

Fel sem tûnt, hogy ide eddig nem írtam semmit. Valószínûleg annyira akartam haladni a történettel, hogy írás helyett ugrottam is a továbbolvasásra.
Heike! Naaagy sóhaj. Mennyire imádom! Az a szép a lelkében, hogy Vinga bármit is erôltet, Heike mindig a nagyobb jót helyezi elôtérbe. Aztán meg Vingát. Meg a tisztaságot, egyenességet. Olyan ember, akinek nincsenek gondjai a tükörrel, bele tud nézni, szégyenkezés nélkül.
A természetfeletti vonal ilyen is volt, olyan is. Szükség volt rá, hogy elérjék a céljukat, visszaszerezzék ôseik birtokait.
Imádtam!

Ibanez P>!
Margit Sandemo: Áldozat

És kezdetét veszi a harc Graastensholmért! Naná, hogy együtt izgulunk, hogy sikerüljön visszaszerezni és a pokol bugyrai nyeljék el ezt az átkozott Snivelt! :-D Kiderül persze, hogy Heike korántsem olyan erős, mint gondoltuk, neki is vannak bőven határai (és szomorúan gondolok arra, mivel újraolvasok, hogy mennyire nem körültekintő bizonyos dolgokban…). A szürkék Snivel (no meg a szolgálók) elleni próbálkozásai sikerrel járnak, a bírót nem tudtam sajnálni, nem is a birtok, hanem Vinga szülei miatt…

KBCsilla P>!
Margit Sandemo: Áldozat

Heike még mindig szimpatikus, Vinga mellé letett szeretetvoksomat kezdem apránként visszavenni.
Ez is gyorsan haladós, érdekes történet volt, különösen tetszettek a félelmetes részek.
Most úgy mintha beindult volna jobban a cselekmény!

KNW I>!
Margit Sandemo: Áldozat

Heike igazán cuki, annak ellenére, hogy a kinézete rémisztő. Szerintem mind ilyen pasira vágyunk… aki eszméletlenül férfias, de gyengéd. A szürke emberek mondjuk már egy másik tészta… nekem hátborzongató volt ez a történet második olvasásra is!

orska1106 P>!
Margit Sandemo: Áldozat

Heike kissé veszélyes vizekre evezett, de megérte – legalábbis egyelőre úgy tűnik. Drasztikus megoldást válaszott Graastensholm visszaszerzésére, de Snivellel szemben talán mással nem is ment volna semmire.
Vinga viselkedése pedig kezdett egy kicsit idegesíteni, azt hittem, ahogy Heike is Jó Tengelhez hasonlít, úgy Vinga is hajazni fog Siljére. Sajnos inkább pont az ellenkezője, de talán nem is baj, Kellett Heike mellé egy igazán életvidám teremtés, aki tartja benne a lelket.

Aurora_Serenity_White I>!
Margit Sandemo: Áldozat

Nagyon szerettem ezt a részt is. Aranyosak voltak benne a fiatalok.

zsofi017>!
Margit Sandemo: Áldozat

A Vinga-s Heike-s részek nagyon tetszettek. Hasonló páros, mint Villemo és Diminic, az meg már nem lehet rossz.

Jéghegyek Népe sorozat · Összehasonlítás