Meditációs ​kalauz 6 csillagozás

Margit Dahlke – Rüdiger Dahlke: Meditációs kalauz Margit Dahlke – Rüdiger Dahlke: Meditációs kalauz Margit Dahlke – Rüdiger Dahlke: Meditációs kalauz

Mi a meditáció? Miért meditáljunk? Mi történik meditáció közben? Nem könnyű eligazodni a meditációs technikák gazdag világában, egy kezdő útkereső pedig igen nehezen találja meg a saját meditációs módszerét. Bizonyos technikák csak bizonyos emberekre hatnak, mivel a meditáció nem csodaszer, hanem eszköz a személyiség fejlesztéséhez. Margit Dahlke és Rüdiger Dahlke könyve részletesen bemutatja az ismert meditációs technikákat, és tanácsot ad, hogy melyik módszert válasszuk.

Bioenergetic, Budapest, 2017
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632910444 · Fordította: Szabó Judit
Bioenergetic, Budapest, 2013
Bioenergetic, Budapest, 2009

Baranyai_Csaba I>!
Margit Dahlke – Rüdiger Dahlke: Meditációs kalauz

Ez egy érdekes könyv, a tartalma tekintetében.
Mint meditációs kalauz – számomra – korlátozottan alkalmas a címében foglaltakra (azaz: segédlet a meditációhoz), ellenben a leírások módja tekintetében érződik, hogy íróik tudatosak, értik, és tudják a világ analóg és duális természetét. A tudatosságnak egy magasabb szintjét ismerik.

Szívesen olvasnék ilyen tartalmú könyvet a szerzőpárostól.

Rézangyal>!
Margit Dahlke – Rüdiger Dahlke: Meditációs kalauz

Valahogy egyik meditációs gyakorlat sem jött be. De azért én szorgalmasan próbálkozom.

Baranyai_Csaba I>!

Több évezreddel ezelőtt különböző kultúrákban létrejött egy olyan leképezési rendszer, amely a valóság komplikált jelenségeit is szimbolizálni tudja. Írásos bizonyítékok vannak arra, hogy ez a szimbólumrendszer létezett Indiában, a Kolombusz előtt Amerikában, Kínában és a közel k.keleti Káldeában is. E rendszerek közös vonása az, hogy segítségükkel olyan alapelveket lehet felismerni, amelyek a valóság minden szintjén érvényesek. E rendszerek megfigyelési síkja is közös, ez pedig nem a Földön van, hanem a kozmoszban: a csillagok és mozgásuk.

55. oldal 2. bekezdés