Vad ​erdőben (Mágikus állatok iskolája 11.) 25 csillagozás

Margit Auer: Vad erdőben

Miss Cornfield erdei iskolába viszi az osztályt. A gyerekek vidáman készítik az állatetetőt és sütik a kenyeret, ám jókedvükre árny vetül. Elisa szerint valami átsuhant az erdőn, és valaki leskelődik utánuk. Leander tanácskozni hívja a mágikus állatokat…

Eredeti megjelenés éve: 2020

Tessloff és Babilon, Budapest, 2021
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632946757 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck

Praetorianus P>!
Margit Auer: Vad erdőben

Kislányom első önálló választása a friss gyerekkönyvtári beiratkozás után. Vannak benne állatok, meg varázslat, meg sok gyerek. Csak jó lehet, ugye?
Hát nem…
Egyrészt még gyerekkönyvhöz mérten is tragikusan egyszerű a szöveg, szerintem két kezemen meg tudnám számolni benne az összetett mondatokat. Mivel a történet nagyon sok szereplővel operál, mindenkire csak egy-egy mondat erejéig van idő. Így aztán egy olyan, minden mélységet és mondanivalót nélkülöző, csapongó valamit kapunk, amit követni is nehéz, hacsak valaki nem követi a kezdetek (azaz tíz szörnyűséges kötet) óta a szereplők történetét. Mi csak kapkodtuk a fejünket, hogy ki kivel van. Kislányom egyébként jól szórakozott, nagyon drukkolt Elisának spoiler, én azonban fogtam a fejem, és szabályosan unatkoztam. Persze, nem én vagyok a célcsoport. Mindenesetre Gréta négyese és az én kettesem egy ilyen átlagra volt elegendő.

LucaLilla>!
Margit Auer: Vad erdőben

Nagyon szeretem Elisát! És az a legérdekesebb, hogy csak így előbukkant egy mágikus állat.
Tetszik, hogy az osztály ilyen segítő kész.

SEA13>!
Margit Auer: Vad erdőben

Nekünk nagyon tetszett ez a történet. Engem kicsit a hangulata a végtelen történet hangulatára emlékeztetett néhol.

Mágikus állatok iskolája sorozat · Összehasonlítás