Totál ​bezúgva (Mágikus állatok iskolája 8.) 55 csillagozás

Margit Auer: Totál bezúgva

Birka, kecske, sündisznó… Hogy fog beilleszkedni ennyi szarvas-szúrós állat Mary Cornfield csapatába? Lesz enélkül is szurkapiszka elég: az iskolabál teljesen fölforgatja a Winterstein iskola életét. A mágikus állatok csak kapkodják a fejüket. Sibel Johnnyval akar táncolni, Johnny Lunával akar táncolni…

És mit akar Ida?

Eredeti megjelenés éve: 2016

Babilon, Budapest, 2017
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632944067 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck

Chivas>!
Margit Auer: Totál bezúgva

Még mindig óriási kedvence a lányomnak, és bevallom töredelmesen, hogy nekem is. :))) De hogy Kingának ennyire tetszeni fog, hogy minden este könyörög hogy csak még egy fejezetet anya…., na ezt álmomban sem gondoltam volna! És hát ez a fejezet a bállal és a szerelemmel! Telitalálat!!!! :) Most már azon agyal, hogy mi lesz ha végigolvassuk az egész sorozatot: akkor ő majd kezdi előlről és ő fogja felolvasni nekem! Alig várom! :) Éééés Luna! Nahát azon mindketten alaposan meglepődtünk, hogy ő melyik állatot kapta! :)

Juca P>!
Margit Auer: Totál bezúgva

„- Hagyjál már békén azzal a jegesmedvével!”

Annyira vicces volt, ahogy Miss Cornfield és Mortimer vitatkoztak egymással, annyira érződött, hogy testvérek.

Sajnáltam Zack-et a szülei válása miatt. Én biztosan nem tudtam volna elviselni ezt a kétlaki életet, persze vannak olyan személyiségű emberek, akiknél pont ez válik be. Anna-Léna igazán kedves volt hozzá, bár ő mindenkihez az, emiatt is kedvelem.

Nagyon kíváncsi voltam, Ida kivel megy végül az iskolai bálba. Jól sikerült ez a rész is, amikor igazán elmélyültem a történetben, úgy éreztem, nekem is szükségem van egy mágikus állatra. Szóval megyek is cicát simogatni.

anesz P>!

borító + ill.: 5
tartalom: 5
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 5

A sorozatban eddig nem nagyon jelent meg a szerelem, de most kicsit belekóstoltunk ebbe a témába is. Az igazgatót érintő csattanó méltó befejezése és lezárása a kötetnek, nevettem rajta. Azért komorabb témák is felbukkantak, mint a válás, és annak hatása az egyke gyerekre. Szerettem, ahogy a táncpartnerek összejöttek és kialakultak. Luna és a mágikus állata, mint lovag igazán helyénvaló megoldás. A tarajos sül pedig ismét egy különlegesebb állat, és mint kiderült, igazán muzikális, tehát illik Zackhez. Anna-Léna az egyik kedvencem az osztályból: barátságos és melegszívű, nem sértődékeny. Az osztályfőnök szomszédja pedig! :-))

tschilla>!
Margit Auer: Totál bezúgva

Kicsit gyengécske volt az eddigi részekhez képest. Végig azt vártam, hogy beindul a cselekmény és történik valami. De egyszer csak vége lett a könyvnek.

Katona_Zsuzsanna>!
Margit Auer: Totál bezúgva

Kicsit összekuszálódott bennem, hogy melyik lány hogyan szervezkedett, hogy melyik fiúval megy a bálba. Ez nem volt annyira érdekes. Viszont most is érintett egy fontos témát, a válást. Egy új mágikus állat segít kibékülni a szülőkkel. Igaz, semmi nem lesz olyan, mint régen, de ha elmondhatjuk, mi bánt, már sokkal jobb lesz.

unikornis83>!
Margit Auer: Totál bezúgva

Még a nyolcadik kötet után is együtt várjuk a folytatást a gyerekkel. Ennél többet szerintem nem is kell mondanom.

pöttyöspang G>!
Margit Auer: Totál bezúgva

Eddig ez a rész tetszett a legjobban. Kedvenc részem, amikor spoiler. Az új mágikus állatok is aranyosak, főleg Zeki.

Margit Auer: Totál bezúgva

Jó-jó-jó-jó… de egy kicsit erőltetett és szirupos volt ez a szerelmesdi így egy kötetbe összesűrítve. Merthogy iskolabál, tánctanulás, meg ki kibe van belezúgva, meg ki a legszebb lány az osztályban és melyik fiú tetszik az összes csajnak… ez talán minden évfolyamon téma lehetne egész évben, így a többi könyvben is elszórva, de hát eddig mindez szóba se jött (szinte). Nagyobb bajom, hogy nem emlékszem hanyadikos is ez az osztály, de nekem túl kicsiknek tűnnek, ha még elfogadható álca, hogy mindenkinek plüssállat kabalája van és azzal jár iskolába. A keringő-, meg tangótanulást én inkább felsőbe tenném. De nem is ez a legzavaróbb, hanem a tananyag. Merthogy ez itt most a Rómeó és Júlia. Azt olvassák irodalomórán… Mikor is tananyag az? Itt, nálunk, a középiskolában… :) De sebaj! Ez a suli úgy látszik, igen koravén és infantilis is egyben, cakompakk! Ráadásnak jön a szerelmes iskolaigazgató, meg az egyik korábbi részben megismertetett bombázó szállodaigazgató hölgyike szerelme és annak betetőzéséül az iskolai esküvő – amin furcsa mód nemcsak hogy a főszerep ezé az osztályé…, de mintha nem is venne rajta részt más, hisz csak ők említtetnek meg. (Milyen suli már az, ahova csak 1 osztály jár?! Igen, eddig se volt több, soha, még csak szóba se jött eddig se a többi osztály…) Persze, ne terheljük túl a (kicsi) olvasókat felesleges részletekkel, szorítkozzunk csak arra, ami a témánkat illeti, meg ezt a 24 diákot és párjaikat (értve itt ezúttal a mágikus állatokat). Szóval, a téma elmegy, töltelékül minden diákos regényfolyamba beleillik, úgy osztályfok nélkül is, csak valahogy mégsem túl oké. Túl általános, túl bugyuta (gagyi), túl felszínes. Kár. A 2 új állatka elég különleges ismét (tarajos sül és vándorsólyom), a 2 gyerek élete meg persze megint elég problémás ahhoz, hogy éppen ők kapjanak lelki társat és bátorítót. Szóval oké, oké, jöhet a folytatás!

FreeBird>!
Margit Auer: Totál bezúgva

Ez most nagyon lányos volt, és kicsit sok már ebből a sok „hercegnőmözésből”.

Kek P>!

Befejezésképpen Bergmann tanárnő még egy Mozart-menüettet akart lejátszani nekik. Hátat fordított az osztálynak, hogy megkeresse a CD-t. Ki is használták a lehetőséget a mágikus állatok, és odarohantak, ki-ki a társához. Johnny mellett egy pingvin tipegett, Ida lába körül egy róka tekergett. De volt ott tarajos sül, koala, csimpánz, patkány, kenguru – és még egy csomó mágikus állat.
– Cool, baby! – rikkantott Cooper, és újra tvisztelni kezdett Franka vállán.

Kapcsolódó szócikkek: CD · Wolfgang Amadeus Mozart
Ramada>!

– Vigyél magaddal! Vigyél magaddal! – könyörgött a madárpók, és Mortimer, aki meghallotta a szavát, feltűnés nélkül lehajolt érte, és Mary Cornfield kabátzsebébe csúsztatta.

201

Mortimer megállíthatatlannak tűnt.
– Annyi állat várja még, hogy társra leljen! Nem csak a flamingó. Egy kövér jegesmedve, tizenkét szurikáta, a kacsacsőrű emlős, a szivárványpisztráng, a juh, a sügér, és ne feledkezzünk mega szőrös orrú vombatról, az erszényes ugróegérről…
Mary hangosan zörgött a kulcscsomójával, de Mortimer nem zavartatta magát.
– … a dingóról, a hónyúlról, az éneklő csaliférgekről, a nyári ludakról, a vándorsólyomról és a kis mosómedvéről sem! – Mortimer Morrison majd' kicsattant a büszkeségtől, ahogy felsorolta a mágikus állatkereskedésben nyüzsgő állatok nevét.

Kapcsolódó szócikkek: jegesmedve · mosómedve · sügér · szurikáta · vombat
Kek P>!

Este, miközben fáradtan vackolódott el a paplan alatt, gitárszóra lett figyelmes. A szomszéd lakásból szűrődött át. Egyszerre volt szomorú és szép a dallam.
– Azt hiszem, új lakó költözött a szomszédba – súgta Anna-Léna Caspar fülébe. – Sokáig üresen állt a lakás. Remélem, jó fejek. – Ásított.
Caspar közelebb húzódott hozzá.
– Én is remélem – motyogta.
Elaltatta őket a szelíd gitárpengetés.

Kek P>!

– Az ügy érdekében két délutánt arra fogunk áldozni, hogy megtanuljuk néhány társastánc alaplépéseit. Keringőt, foxtrottot és tangót fogunk tanulni szerdán és csütörtökön délután, négytől hatig. A táncórákat Bergmann tanárnő fogja tartani. Kérdés, vélemény?
Pusmogás hallatszott innen is, onnan is.

Kek P>!

Rabbat tévedett: a fiúk korátsem voltak olyan jól szervezettek, mint a lányok. Mindenki a saját szokásos tennivalóival volt elfoglalva.

Kek P>!

– Szabad? – Mortimer Morrison határozott mozdulattal kivette Miss Cornfield kezéből a kalitkát, és elindult vele a padsorok között.
– Ne bújj el, Zack! – Megállt Zack mellett. A többiek azonnal pusmogni kezdtek: szóval ő a szerencsés!
Mr. Morrison letette a kalitkát a padra.
– Ta-daaam! Engedd meg, hogy bemutassam Zekit Omanból. Oman az Arab-félsziget egyik állama.
A mágikus állatkereskedés tulajdonosa lerántotta a kendőt a kalitkáról. Zack hunyorgott.
– Hűha… – hebegte, pedig azt sem tudta, milyen állat.
Fekete, tüskés gombolyagot látott maga előtt.
Csak nem sündisznó?
Reszkető kézzel nyitotta ki a kalitka ajtaját. Az állatka fekete-fehér tüskéi a sün tüskéinél hosszabbak voltak. Franka ismert rá elsőként.
– tarajos sül! – kiáltotta lelkesen a kislány.
– Szia, tüskeböki – vigyorgott Zack. – Isten hozott. Zack vagyok.
Szédült a boldogságtól.

Kek P>!

Otthon héjában sült krumpli volt zöldfűszeres túrókrémmel. Zack anyukája a munkahelyéről mesélt, meg a szomszéd új uszkárjáról. Zack beszámolt róla, hogy mi történt az iskolában, meg hogy melyik dalt gyakorolta a gitárján. Az iskolabál-témát inkább kerülték. Michaela nem akarta még inkább zavarba hozni a fiát. Meg volt győződve róla, hogy Zack életében először fülig szerelmes. Zack pedig azért nem említette a bált, mert fontosabb dolga volt. Például meg kellett etetnie a mágikus állatát. Minden második falatot villára szúrt és észrevétlenül az asztal alá dugott. Nyolc szem krumplit pusztítottak el kettesben, Zeki meg ő.

Kek P>!

– No, ezzel megvolnánk – szólt elégedetten. – Holnap készítünk egy új szívet. Most viszont folytassuk a Rómeó és Júliát. A 72. oldalon nyissátok ki a könyvet!

Kek P>!

Franka futott be, sporttáskáját ledobta a földre.
– Csak azért jöttem, mert Cooper ragaszkodott hozzá – közölte. – Amúgy szerintem tök idétlen ez az ugrabugrálás, semmi kedvem részt venni benne.
cooper, a patkány közben vígan tvisztelt a vállán.

Népszerű triviák

Könyvmolyocska1 >!

Babai Éva, a Babilon Kiadó vezetője mondta el, hogy Margit Auer szerzőnővel történt interjúból hallottuk, hogy a Mágikus állatok című könyvsorozatból 12 kötet van most a fejében, hogy minden gyerek megkapja a mágikus állatát.

[www.youtube.com]

Kapcsolódó könyvek: Margit Auer: Mágikus állatok iskolája · Margit Auer: Rejtélyes gödrök · Margit Auer: A kísértetfolyosó · Margit Auer: Hű, de durva! · Margit Auer: Torta vagy bukta · Margit Auer: A nagy csobbanás · Margit Auer: Hová lett Mr. M? · Margit Auer: Totál bezúgva · Margit Auer: Kővé válva · Margit Auer: Odavagyunk!

Margit Auer: Mágikus állatok iskolája
Margit Auer: Rejtélyes gödrök
Margit Auer: A kísértetfolyosó
Margit Auer: Hű, de durva!
Margit Auer: Torta vagy bukta
Margit Auer: A nagy csobbanás
Margit Auer: Hová lett Mr. M?
Margit Auer: Kővé válva
Margit Auer: Odavagyunk!