Rejtélyes ​gödrök (Mágikus állatok iskolája 2.) 100 csillagozás

Margit Auer: Rejtélyes gödrök

A ​Winterstein iskola titka, hogy akinek szerencséje van, életre szóló barátra lel. Mégpedig egy mágikus állat személyében, aki beszélni is tud! Vajon ki lesz a következő? Senki nem tudhatja meg a mágikus állatkereskedés titkát. Ida és Rabbat, a róka azonban elszólják magukat. Csak meg ne tudja Miss Cornfield, az osztályfőnök! Csoki egyetlen vágya, hogy neki is jusson mágikus állat. Semmi egyébbel nem törődik. Sem az iskolai színjátszó kör előadásával, sem a cikizéssel az osztályban és főleg nem az iskola kertjében egyre szaporodó furcsa gödrökkel Hogyan keletkeznek a rejtélyes gödrök az iskola udvarán? Egyszerű gyerekcsíny? Vagy idegen galaxisból érkező űrlények keze van a dologban? A fordulatos cselekmény az iskolai élet hétköznapjait és a gyerekek fantáziavilágát ötvözi. Minden gyerekszereplő egyéni jellem, mindenki változik, fejlődik nem kis mértékben a megjelenő mágikus állatok és a kialakult különös szituációk hatására. Nincs az a 8 éves fiú vagy lány, aki ellen tudna állni a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Tessloff és Babilon, Budapest, 2023
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943367 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck
Tessloff és Babilon, Gyoma, 2022
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943367 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck
Tessloff és Babilon, Budapest, 2021
202 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943367 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck

meseanyu P>!
Margit Auer: Rejtélyes gödrök

Kicsit kevésbé ragadott magával ez a rész, mint az első kötet, de még mindig egy korrekt, pörgős, valódi problémákkal foglalkozó sorozatnak tartom, amit ha kisiskolás lennék, megállás nélkül falnék fel, de szerintem így is elolvasom majd lassacskán az összes kötetet, mert remek kikapcsolódás. És nagyon jók az illusztrációk is.

Margit Auer: Rejtélyes gödrök

Aranyos volt ez a rész is, és már a következő is nálam van! :) Úgy gondolom Ashanti, Heléné lesz. :) Vagy talán inkább Karajan gróf? :) Majd kiderül! :)

anesz P>!

borító + ill.: 5
tartalom: 5
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 5

A második rész jobban tetszett. Különös, hogy bár jelentős idő eltelt az előző rész olvasása után, mégis megmaradtak a fő események a fejemben. Újabb gyerekek kaptak állatokat, természetesen olyat, ami passzol hozzájuk. Több szálon is zajlanak az események, újabb osztálytársakat és szereplőket ismerhetünk meg. Én azt hittem, hogy a gödröket az egyik mágikus állat okozza, de így sokkal jobb lett a sztori. Generációs problémákat, önismeretet és hazugságokat, múltbeli bűnöket és megbánásokat láttatott velünk az írónő. Titkok és pletykák: ez is lehetett volna a cím, annyi volt belőlük.
Megszerettem ezt a sorozatot, van még belőle néhány rész; lássuk a következőt!

Juca P>!
Margit Auer: Rejtélyes gödrök

„- Tőled függ, melyik szerepet játszod az életben.”

Jó volt ismét elmerülni a mágikus állatok világában. Anna-Léna kedves lány, nagyszerű társra lelt Caspar, a kaméleon személyében. Caspar bátorítja a lányt, akinek kevés az önbizalma.

Azért az idősek elég furcsán viselkedtek az éremmel kapcsolatban. Pedig mást sejtettem a titokzatos gödrök mögött.

Kíváncsian várom a következő részt. Vajon kié lesz Karajan? spoiler

Ginál_Oszvald_Beáta>!
Margit Auer: Rejtélyes gödrök

Aranyos kis kaland, nem túl bonyolult. Jelentősebb események helyett inkább értékek és szemlélet átadására törekszik. Barátság, odafigyelés, titkok megőrzése, elvárások, megfelelés…

3 főbb esemény:
– Mirjam érkezése
– a színdarab
– Csoki nagypapája
az első kötetből ismert kerettörténet:
– Mr. Morrison mágiskus állatot gyűjt be
– valaki mágikus állatot kap
mellet.

Ida és Mirjam nagyon bosszantott, bízom benne, hogy alakulnak még! Anna-Lénában végre egy kedvenc szereplőre bukkantam.

A német írói véna és stílus nagyon érződik rajta, a Bori/Berci könyvek nagytestvére.
2.-3.osztályosoknak ajánlom, érdemes falni gyorsan, mert aztán gyorsan 'kinövik' a kis olvasók a történetet.

Rózsabogár78>!
Margit Auer: Rejtélyes gödrök

A második rész is kellően mozgalmas és fordulatos. Tetszik, hogy olyan élő és mai. Ebben a részben a közös, közösségformáló előadás és a rejtélyes gödrök körül forog minden, és persze új állatok is gazdára találnak. Persze van benne titoktartás(ra való képtelenség), generációs problémák, féltékenység, színészi kiteljesedés, és sok-sok mágikus állat.

Margit Auer: Rejtélyes gödrök

Szabályt szegni márpediglen szabad… főleg, ha a titok nem óhajt titok lenni valaki számára, mert az a valaki már képességileg beavatódott valaki. Márpedig az az egy időre az osztályba csöppent idegen, aki egyben Ida legjobb barátnője is: Mirjam. Szóval, ő látja az állatokat és maga is szeretne egyet. Aztán szerepel a gyerekek színdarabjában is és az iskolaudvaron szaporodó gödrök rejtélyének megfejtésében is. Az osztályban újabb 2 állatka lel gazdára: egy ecsetfülű disznó és egy színváltó kaméleon. (Az elsővel kapcsolatban rá kellett keresnem, hogy most tényleg van ilyen (?), de van, van bizony. Még a pesti állatkertben is. No, éljenek a bozótmalacok! :) Illetve az elveszett óriáskígyó is megkerül és nem is bánt senkit. No meg az is meglesz, amiért az iskola földjét túrják éjszakánként egyesek. A 2 állatra rászoruló egyed ezúttal is egy kislány és egy kisfiú, egyikük az osztályban szenved némi elnyomást, másikuk a családban… Szóval kicsit ki vannak rekesztődve, kell hát nekik a bátorító társ. Az olvasó persze nem érti, miért nem lelnek e PC-könyvben fiú szereplőt a fiú szerepre, de legyint egyet, fogjuk a női emancipáció győzelmére…

PTJulia P>!
Margit Auer: Rejtélyes gödrök

A történet az első részhez hasonlóan nagyon érdekfeszítő. (De komolyan, felnőtt fejjel izgultam azon, hogy ki és milyen állatot fog kapni :-)) ) A színházi előadás aranyos, mondjuk furcsálltam, hogy fiú szerepet lányra osztanak. A gödrök magyarázata, lezárása kicsit furcsa, de gyerekregénybe simán belefér.

Horváth_Szabi>!
Margit Auer: Rejtélyes gödrök

Nagyon izgalmas könyv, tetszenek benne a szereplők. Kevés könyv van ami ennyire jó! :) Szabika (7)

LucaLilla>!
Margit Auer: Rejtélyes gödrök

Újabb állatok! És ahogy Anna-Léna szaval az a kedvenc részem! Nagyon jó könyv!

Chivas>!

A mágikus állatkereskedés ezennel értesít, hogy hamarosan mágikus állatot kapsz. Állj készenlétben!
Üdvözlettel, a mágikus állatkereskedés.

125. oldal; Csoki csomagot kap

Kek P>!

Ekkor Mr. Morrison végre elindult Anna-Léna felé. Szelíden letette elé a fadobozt.
– Ő Caspar – mondta. – Madagaszkár szigetéről.
Anna-Léna belenyúlt a dobozba.
Amikor kihúzta a kezét, a tenyerén egy zöld gyík csücsült. Az állatka háta cakkos volt, farka mókásan kunkorodott, fekete szeme éberen csillogott.
– Minidínó? – kiáltott fel meglepetten Silas.
– Jaj, de szép! – ujjongott Anna-Léna, tenyerét a magasba tartva. – Egy kaméleont kaptam! Köszönöm, köszönöm, Mr. Morrison!

Kek P>!

Minden feliratot elolvasott, ami csak szembejött velük.
– Házastársi bolt! – ujjongott. Benni kinevette.
– Az háztartási bolt, te! Ház-tar-tá-si!

Kek P>!

A harmadik órán Mirjam engedélyt kért Miss Cornfieldtől, hogy a hegedűjén eljátsszon egy darabot. Brahms egyik magyar táncát választotta. Amikor befejezte, az osztály lelkesen megtapsolta.
Miss Cornfield pedig elmosolyodott.
Ida megkönnyebbülten csúsztatott Mirjam elé egy cédulát:
               Elvarázsoltad!

Nordlicht >!

– Ha a főpróba rosszul megy, az jó jel: annál jobb lesz az előadás!

Kek P>!

A Szent János tér közepén, a nagy gesztenyefa alatt Mirjam, Ida legjobb barátnője hegedült. Hetekig nem jelentkezett, és most egyszer csak ott állt. Lábán a jól ismert csíkos harisnya, álla alatt a háromféle fából készült hegedű, előtte a földön nyitott hegedűtok feküdt. Úgy játszott, mint aki világéletében mást se csinált, csak utcazenélt. Elmerült a zenében, vonója csak úgy táncolt a húrokon.

Kapcsolódó szócikkek: hegedű
Kek P>!

Mágikus állatot ugyanis csak egyedül lehet gyűjteni.

Kek P>!

Ám a minibusznál várta valaki. A motor alatt vörösesbarna állat feküdt. Hosszú szakálla, rövid, erős lába volt. Füléből fehér szőrpamacs kandikált elő.
– Ecsetfülű disznó! – kiáltott föl meglepetten Mr. Morrison.
Az állatka feléje fordította fehér pofáját, és így szólt:
– Mortimer Morrisonhoz van szerencsém? Pepperoninak hívnak, és magával tartanék, ha nem bánja.
Mortimer Morrison elmosolyodott.
– Ez csak természetes – felelte. – Enyém a megtiszteltetés. Reggel indulhatunk is.

Chivas>!

Anna-Léna nyugtalanul járkált fel és alá a teremben.
– Nem fog ez nekem menni – ismételgette. Ám Caspar, aki most a vállán ült, nem hagyta, hogy a kislányon úrrá legyen a kétségbeesés.
– Menni fog, hercegnő! Tudom. És te is tudod.
És hogy meggyőzőbb legyen, odadörgölte az orrát Anna-Léna arcához.

154. oldal; A főpróba

Ramada>!

Mindenki pontosan olyan állatot kapott, amilyennel boldog lehet.
De vajon ki lesz a következő:

194

Népszerű triviák

Könyvmolyocska1 >!

Babai Éva, a Babilon Kiadó vezetője mondta el, hogy Margit Auer szerzőnővel történt interjúból hallottuk, hogy a Mágikus állatok című könyvsorozatból 12 kötet van most a fejében, hogy minden gyerek megkapja a mágikus állatát.

[www.youtube.com]

Kapcsolódó könyvek: Margit Auer: Mágikus állatok iskolája · Margit Auer: Rejtélyes gödrök · Margit Auer: A kísértetfolyosó · Margit Auer: Hű, de durva! · Margit Auer: Torta vagy bukta · Margit Auer: A nagy csobbanás · Margit Auer: Hová lett Mr. M? · Margit Auer: Totál bezúgva · Margit Auer: Kővé válva · Margit Auer: Odavagyunk!

Margit Auer: Mágikus állatok iskolája
Margit Auer: A kísértetfolyosó
Margit Auer: Hű, de durva!
Margit Auer: Torta vagy bukta
Margit Auer: A nagy csobbanás
Margit Auer: Hová lett Mr. M?
Margit Auer: Totál bezúgva
Margit Auer: Kővé válva