Rejtélyes ​gödrök (Mágikus állatok iskolája 2.) 14 csillagozás

Margit Auer: Rejtélyes gödrök

A ​Winterstein iskola titka, hogy akinek szerencséje van, életre szóló barátra lel. Mégpedig egy mágikus állat személyében, aki beszélni is tud! Vajon ki lesz a következő? Senki nem tudhatja meg a mágikus állatkereskedés titkát. Ida és Rabbat, a róka azonban elszólják magukat. Csak meg ne tudja Miss Cornfield, az osztályfőnök! Csoki egyetlen vágya, hogy neki is jusson mágikus állat. Semmi egyébbel nem törődik. Sem az iskolai színjátszó kör előadásával, sem a cikizéssel az osztályban és főleg nem az iskola kertjében egyre szaporodó furcsa gödrökkel Hogyan keletkeznek a rejtélyes gödrök az iskola udvarán? Egyszerű gyerekcsíny? Vagy idegen galaxisból érkező űrlények keze van a dologban? A fordulatos cselekmény az iskolai élet hétköznapjait és a gyerekek fantáziavilágát ötvözi. Minden gyerekszereplő egyéni jellem, mindenki változik, fejlődik nem kis mértékben a megjelenő mágikus állatok és a kialakult különös szituációk hatására. Nincs az a 8 éves fiú vagy lány, aki ellen tudna állni a… (tovább)

Eredeti cím: Voller Löcher

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

Tessloff és Babilon, Budapest, 2015
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943367 · Fordította: Nádori Lídia

Margit Auer: Rejtélyes gödrök

Aranyos volt ez a rész is, és már a következő is nálam van! :) Úgy gondolom Ashanti, Heléné lesz. :) Vagy talán inkább Karajan gróf? :) Majd kiderül! :)

Margit Auer: Rejtélyes gödrök

Szabályt szegni márpediglen szabad… főleg, ha a titok nem óhajt titok lenni valaki számára, mert az a valaki már képességileg beavatódott valaki. Márpedig az az egy időre az osztályba csöppent idegen, aki egyben Ida legjobb barátnője is: Mirjam. Szóval, ő látja az állatokat és maga is szeretne egyet. Aztán szerepel a gyerekek színdarabjában is és az iskolaudvaron szaporodó gödrök rejtélyének megfejtésében is. Az osztályban újabb 2 állatka lel gazdára: egy ecsetfülű disznó és egy színváltó kaméleon. (Az elsővel kapcsolatban rá kellett keresnem, hogy most tényleg van ilyen (?), de van, van bizony. Még a pesti állatkertben is. No, éljenek a bozótmalacok! :) Illetve az elveszett óriáskígyó is megkerül és nem is bánt senkit. No meg az is meglesz, amiért az iskola földjét túrják éjszakánként egyesek. A 2 állatra rászoruló egyed ezúttal is egy kislány és egy kisfiú, egyikük az osztályban szenved némi elnyomást, másikuk a családban… Szóval kicsit ki vannak rekesztődve, kell hát nekik a bátorító társ. Az olvasó persze nem érti, miért nem lelnek e PC-könyvben fiú szereplőt a fiú szerepre, de legyint egyet, fogjuk a női emancipáció győzelmére…

PTJulia P
Margit Auer: Rejtélyes gödrök

A történet az első részhez hasonlóan nagyon érdekfeszítő. (De komolyan, felnőtt fejjel izgultam azon, hogy ki és milyen állatot fog kapni :-)) ) A színházi előadás aranyos, mondjuk furcsálltam, hogy fiú szerepet lányra osztanak. A gödrök magyarázata, lezárása kicsit furcsa, de gyerekregénybe simán belefér.

matka
Margit Auer: Rejtélyes gödrök

Ez a rész tetszett a legkevésbé, nekem kicsit erőltetett volt a nagypapa-vonal (és a végső megoldás)….
Ettől még jár az 5 csillag, mert így is érdekes és szórakoztató volt!

Kek P

Minden feliratot elolvasott, ami csak szembejött velük.
– Házastársi bolt! – ujjongott. Benni kinevette.
– Az háztartási bolt, te! Ház-tar-tá-si!

Chivas

A mágikus állatkereskedés ezennel értesít, hogy hamarosan mágikus állatot kapsz. Állj készenlétben!
Üdvözlettel, a mágikus állatkereskedés.

125. oldal; Csoki csomagot kap

Kek P

A Szent János tér közepén, a nagy gesztenyefa alatt Mirjam, Ida legjobb barátnője hegedült. Hetekig nem jelentkezett, és most egyszer csak ott állt. Lábán a jól ismert csíkos harisnya, álla alatt a háromféle fából készült hegedű, előtte a földön nyitott hegedűtok feküdt. Úgy játszott, mint aki világéletében mást se csinált, csak utcazenélt. Elmerült a zenében, vonója csak úgy táncolt a húrokon.

Kapcsolódó szócikkek: hegedű
Kek P

Mágikus állatot ugyanis csak egyedül lehet gyűjteni.

Kek P

Ám a minibusznál várta valaki. A motor alatt vörösesbarna állat feküdt. Hosszú szakálla, rövid, erős lába volt. Füléből fehér szőrpamacs kandikált elő.
– Ecsetfülű disznó! – kiáltott föl meglepetten Mr. Morrison.
Az állatka feléje fordította fehér pofáját, és így szólt:
– Mortimer Morrisonhoz van szerencsém? Pepperoninak hívnak, és magával tartanék, ha nem bánja.
Mortimer Morrison elmosolyodott.
– Ez csak természetes – felelte. – Enyém a megtiszteltetés. Reggel indulhatunk is.

Kek P

Ekkor Mr. Morrison végre elindult Anna-Léna felé. Szelíden letette elé a fadobozt.
– Ő Caspar – mondta. – Madagaszkár szigetéről.
Anna-Léna belenyúlt a dobozba.
Amikor kihúzta a kezét, a tenyerén egy zöld gyík csücsült. Az állatka háta cakkos volt, farka mókásan kunkorodott, fekete szeme éberen csillogott.
– Minidínó? – kiáltott fel meglepetten Silas.
– Jaj, de szép! – ujjongott Anna-Léna, tenyerét a magasba tartva. – Egy kaméleont kaptam! Köszönöm, köszönöm, Mr. Morrison!

Chivas

Anna-Léna nyugtalanul járkált fel és alá a teremben.
– Nem fog ez nekem menni – ismételgette. Ám Caspar, aki most a vállán ült, nem hagyta, hogy a kislányon úrrá legyen a kétségbeesés.
– Menni fog, hercegnő! Tudom. És te is tudod.
És hogy meggyőzőbb legyen, odadörgölte az orrát Anna-Léna arcához.

154. oldal; A főpróba

Kek P

A harmadik órán Mirjam engedélyt kért Miss Cornfieldtől, hogy a hegedűjén eljátsszon egy darabot. Brahms egyik magyar táncát választotta. Amikor befejezte, az osztály lelkesen megtapsolta.
Miss Cornfield pedig elmosolyodott.
Ida megkönnyebbülten csúsztatott Mirjam elé egy cédulát:
               Elvarázsoltad!

Kek P

– Aranyos a barátnőd – jegyezte meg Rabbat. Ida sóhajtva simogatta meg a róka fejét, majd odament Idához, hogy segítsen neki. Elvette tőle a hegedűt.

Kek P

Vondracsek bácsit már nem is lehet ásó nélkül látni. Arra sincs ideje, hogy kinyissa a büfét.

Mágikus állatok iskolája sorozat · Összehasonlítás