Papucstolvajok (Kinyomoztuk! 2.) 24 csillagozás

Margit Auer: Papucstolvajok

Ideális olvasmány kezdő olvasóknak: önálló, izgalmas történet, nagy betűk, rövid sorok, sok színes kép és rejtvények a Mágikus állatok iskolája szereplőivel.

Eltűnt az igazgató papucsa, és a diákokat gyanúsítják! Murphy felháborodottan nyomozni kezd. Miss Cornfield diákjai sosem tennének ilyet! A jegesmedve titokban belopakodik az épületbe, és árulkodó nyomokra bukkan…

Eredeti megjelenés éve: 2020

Tessloff és Babilon, Budapest, 2021
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632946719 · Fordította: Fenyvesi Orsolya · Illusztrálta: Nina Dulleck

PTJulia P>!
Margit Auer: Papucstolvajok

A Mágikus állatok iskolája nyomozós alsorozata a kezdő olvasókat szólítja meg. Kicsit furcsállottam, hiszen ők azok, akiknek a klasszikus sorozat még hosszú, bár nemsokára kézbevehetik. Így viszont ez a bevezető sorozat lelövi a poént az eredeti kötetek elől, vagyis, hogy kinek milyen állata lesz…
A koncepció zavarosságán túl a történet aranyos.

anesz P>!

borító + ill.: 5
tartalom: 4
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 4
mondanivaló: 4

Ez tényleg a kezdő olvasóknak, kisgyerekeknek íródott. Már a méretéből és a kivitelezésből is ez jött le. Ennek ellenére nagyon kis humoros, élvezetes kötet. Bár nekem a megoldás kicsit hirtelen jött. Jobban is meg lehetett volna ezt alapozni. Főleg, ha krimiszeretőket akarunk nevelni az olvasókból.
A szereplők viszont brillíroztak. Nagyon nevettem az igazgató úr titkos oldalán, egyből sokkal szimpatikusabb lett. Murphy pedig szuper nyomozó. A szurikáták és a papucsok is nevetséges ötlet, de hát ők már csak ilyen hóbortosak. Kiegészítő kötetnek jók ezek a könyvek, lehet, hogy a többibe is belenézek majd.

Margit Auer: Papucstolvajok

Kis nyomozás indul az eltűnt papucs nyomában. Milyen az igazgató? Megtudhatjuk. A rejtély is megoldódik. Kelekótyaság, fázás a megoldás kulcsa. Mókásak az illusztrációk.

Nóri_és_Anya>!
Margit Auer: Papucstolvajok

Csak ismételni tudom,amit az első részhez írtam. Nagyon tetszett a fiamnak is meg nekem is. Jókat nevettünk az igazgatón :D
Úgyhogy most inkább a külcsínt méltatnám. Nagyon tetszenek az illusztrációk,a borítókat külön imádjuk. Látszik,hogy sok munka van benne.
Remélem a 3.rész is bent lesz a könyvtárban legközelebb. *-*

Ratoncita P>!
Margit Auer: Papucstolvajok

Ártatlan kis ügyben ügyes nyomozás. Vidám történet első önálló vagy félig önálló olvasásra.

Kár, hogy a 2021.évi kiadásban a könyv függelékében a szókereső játék egyik oszlopa lemaradt, és így négy szót nem lehet megtalálni.

Vivinniec>!
Margit Auer: Papucstolvajok

Jó kis történet ez is, bár az első picit jobban tetszett. :-) Egyszerűbb is volt, mint az első rész.
A végén a feladványok nagyon ötletesek. :-)

Trudiz>!

Olvasni legalább olyan öröm, mint kalácsot enni, vagy játszani. a betűk szavakká állnak össze. A szavak mondatokká. A mondatokból pedig szórakoztató történet kerekedik.

Trudiz>!

– Kész az étel! – kiáltja Mr. Morrison.
Fahéjas-cukros tejberizst főzött.

Trudiz>!

Az igazgató felmászik a trambulinra.
És ugrál rajta. Nevet.
Olyan vidám, mint még soha!

Kinyomoztuk! sorozat · Összehasonlítás