Odavagyunk! (Mágikus állatok iskolája 10.) 39 csillagozás

Margit Auer: Odavagyunk!

A gyerekek egészen odavannak az izgalomtól: fociverseny lesz a Winterstein suliban. – Felbukkan egy mágikus tengerimalac. Ám akad egy kis probléma: egy csapat közönséges tengerimalac közé keveredik. – És ha ez nem lenne elég: az egyik gyerek hamarosan elköltözik, a mágikus állatával együtt…

Eredeti megjelenés éve: 2018

Tessloff és Babilon, Budapest, 2021
228 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632945651 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck
Tessloff és Babilon, Budapest, 2019
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632945651 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck

Ida · Mr. Mortimer Morrison · Anthony · Cooper · Franka · Johnny · Luna · Miss Cornfield

anesz P>!

borító + ill.: 5
tartalom: 4
stílus: 5
szereplők: 4
élmény: 4
mondanivaló: 5

Amikor már azt hinnénk, hogy minden a megszokott mederben zajlik, történik valami meglepő fordulat. Ebben a kötetben csak egy állat talált gazdára, és szegény Madonnát sajnáltam, mert kezdetben egyáltalán nem örültek neki. Aztán persze rádöbben kegyetlen viselkedésére a gyerek, de megint jól szemlélteti Auer, hogy milyen az, ha valamit rögeszmésen akarunk, és semmi más nem érdekel bennünket. Meglepő tapintattal és szeretettel viszonyult hozzá a környezete.
Az egyik lány elköltözése pedig szintén fájdalmas, de sajnos mindennapi téma. Ráadásul a gyors lefolyás és az igazgató leleplezése még fájóbbá tette az egészet. Az szülinapi party meg a gúla azonban feltette az i-re a pontot, és hozta a humorfaktort. Olivérre kíváncsi leszek.

Katona_Zsuzsanna>!
Margit Auer: Odavagyunk!

Sok gyereknek van már mágikus állata, és annak felsorolása, hogy ki kihez tartozik, elég sok helyet elvesz. Most is van feladata az új mágikus állatnak, akit elsőre nem is akar a gazdája. Bocsánat, barátja. Van bonyodalom is: valaki elköltözik a csapatból, bulit szerveznek titokban, versenyre készülnek. Könnyed, olvasmányos. Igazi ifjúsági.

Juca P>!
Margit Auer: Odavagyunk!

Örültem neki, hogy ebben a részben jobban megismerhettük Mortimer Morrisont. Olvasmányos történet, akárcsak a korábbi kötetek.

Könyvmolyocska1 >!
Margit Auer: Odavagyunk!

Ezt a sorozatot a tizedik résznél sem lehet megunni. Ebben a részben is sok minden történt: Mortimer születésnapja, az új diák érkezése és az egyik gyerek, spoiler elhagyja a Winterstein iskolát. Alig várom a következő részt!

Kek P>!
Margit Auer: Odavagyunk!

Féltem, hogy a 10. kötetet már egy kicsit unni fogom, de nem így történt. Hogy mégsem 1 nap alatt olvastam ki, annak pusztán a karácsony és aktuális törvényváltozások előtti roham volt az oka az iskolában… De lassan belépünk az utolsó hétbe, már mindent elrendeztünk – amit meg nem, az jó lesz jövőre is. Bízom benne, hogy már csak ilyen-olyan ünnepélyek vannak hátra – és végre ténylegesen lehet hangolódni az ünnepre. Váratlan események azonban mindenkor közbe jöhetnek, mint ahogy itt ebben a könyvben is. Az írónő is többször számba veszi mennyi is az annyi: hány gyerek nem kapott még mágikus állatot? És mi van, ha elmegy egy közülük? Vajon viheti magával a különleges, beszélő állatot is – vagy azt vissza kell adnia? No és mi van, ha új gyerek jön az osztályba? (Ki lehet még tolni a sorozatot 1 újabb kötettel?) És annak feltétlenül utoljára kell állatot kapnia?
No és persze itt van a „tanárok” gyerekkora – hiszen azok is ültek valamikor bilin… Mr. Morrison születésnapja tényleg csak amolyan mellékszál. Mint ahogy a bimbózó szerelmi szál is csak egy kipipált témaötlet, egy pille pontocska. Se színe, se szaga, se súlya, se jelentősége. Pont. Az extra, vakációs különrészeken kívül jöhet a 11. rész!

Faline>!
Margit Auer: Odavagyunk!

Nagyon szeretem ezt a sorozatot. A gyerekek egyénisége nagyon változó, mindenki megtalálhatja köztük a hozzá legközelebb állót. Az állatok igazán édesek, és melyik gyerek ne szeretne egy mágikus beszélő állatot. A történet ismét szórakoztató és izgalmas volt, cseppet sem volt unalmas ennyi kötet után sem. Megismerhetjük Anthonyt, aki mindent megtesz azért, hogy ő legyen a legjobb focista. Illetve az osztály egyik tanulója el fog költözni, és a történet megmutatja milyen fontos, hogy ilyenkor mellettünk legyen egy jó barát, aki mindenben támogat.

Gvendolin P>!
Margit Auer: Odavagyunk!

Egy ilyen hosszú sorozatnál nem lenne meglepő, ha nem sikerülne felülmúlni az előző részeket, amelyek között azért már akadtak gyengébb darabok. Ezzel szemben ez a kötet a sorozat legjobb részei közé tartozik. Számos dolog miatt izgulhatunk, pl. barátságban válik-e el az osztály az új városba költöző tagjától, egyedül ünnepli-e a születésnapját Mr. Morrison, hogy illeszkedik be ebbe a különös osztályba az új fiú, és lehet-e egy tengerimalac a megfelelő mágikus állat egy olyan fiú számára, aki görcsösen próbál megnyerni egy fociversenyt. Izgalmakban és érzelmekben bővelkedő könyv, ami még egy felnőtt számára is tanulságos lehet.

Radics_Végh_Ivett>!
Margit Auer: Odavagyunk!

Nagyon szeretem ezt a sorozatot. Minden kötet önállóan is olvasható. Minden kötetben kap egy-két gyere mágikus állatot, örök barátot. Ebben a részben is sok minden történik. Mortimer születésnapja, valaki elköltözik és valaki érkezik.

SEA13>!
Margit Auer: Odavagyunk!

Nekünk nagyon tetszett ez a rész. Izgatottan várjuk a következőt!

BcnFra>!
Margit Auer: Odavagyunk!

Es itt van az utolso resz a sorozatbol.. 7 eves kisfiunak olvastam fel, par hettel az iskolakezdes utan kezdtuk el olvasni (veletlenul), uh a konyvbol ismerte meg az osztalyfonok, ropdolgozat fogalmakat, de mar el tudta helyezni oket. Imadtuk az osztalykozosseget es a mozgalmas cselekmenyeket. A korabbi reszekben elofordult h par tortenetreszt atugrottam (pl a kisfiu aki elszokott otthonrol), de az utolso resz fantasztikus volt. Nekivagunk a vakacios sorozatnak is, hiszen imadjuk a szereploket.

Kek P>!

Luna bedugta a konnektorba a CD-lejátszót, Franka pedig elkezdte az előadást.
– Tamara Takist szeretnénk bemutatni nektek, a Frutti zenekar énekesnőjét. Tamara Budapesten született, és ötéves korától énekelni tanult. Eleinte operaénekesnő akart lenni, de aztán…

Ramada>!

Anthony befogta a fülét, úgy ette a gyümölcssalátát.
– Juj, gyümölcssaláta! Kérhetek én is? De ha lehet, héj nélkül, mert az keserű!
Nem igaz, hogy ezt a kis vakarcsot nem lehet leállítani!

126

Ramada>!

– Caramba, Anthony! – csipogta a kis tengerimalac elégedetten. – Mit szólnál hozzá, ha elülről kezdenénk?
Anthony boldogan szorította magához Madonnát. Milyen finom illata volt! Mint a világ legjobb almás pitéjének.

178

Ramada>!

A lépcsőn lefelé Anthony minden egyes lépcsőfokkal felszabadultabbnak érezte magát. Madonnát a zsebébe dugta, és óvatosan lépdelt, mintha tojásokon járna. Hogy ez a Madonna milyen aranyos! Abban a pillanatban, amikor kikandikált az iskolatáskájából, Anthony mélyen az emlékezetébe véste a bundája színét és a fizimiskáját. Soha többé nem fogja összetéveszteni más tengerimalaccal! Ki van zárva!

179

Ramada>!

– A profi kikapcsolja az agyát, és lő – magyarázta a tengerimalac. – Lazának kell maradni. Egészen lazának!És ha felbukkan ez a titokzatos Mario, csak képzeld el, hogy valamikor ő is egészen kicsi gyerek volt, és bilibe pisilt!

182

Mortimer elnevette magát.
– Te beszélsz lopkodásról, te szarka? Már elfelejtetted azt a híres esetet, amikor Ida fülbevalóját…

231

Ramada>!

– Már várnak a rajongóid, igaz?
Anthony elnevette magát. Matteo a húga tengerimalacaira gondolt. Laura két évvel ezelőtt két tengerimalacot kapott a születésnapjára. Az eladó bizonygatta, hogy két nőstény.
Csakhogy egyikük hamarosan hízni kezdett, a másik nem.

Ramada>!

Anthony repült, mint a szél. Csakhogy a túl gyors tempó hamar felemésztette az erejét!

Ramada>!

– Citromfagyit! – közölte ellentmondást nem tűrő hangon Juri.
– Epres kelyhet – vágott a szavába Rabat.
Johnny és Ida egymásra nézett.
– Nem lehetne kicsit kedvesebben? – pirítottak rá az állatukra egyszerre.

118

Ramada>!

Ida szerint szuper, hogy lányok is versenyeznek.
– Fontos, hogy a lányok és a fiúk egyenlő eséllyel indulhassanak – magyarázta Ida. – Tudtad, hogy Szaúd-Arábiában a nők nemrég még autót sem vezethettek? És hogy a világon sokkal kevesebb lány járhat iskolába, mint fiú?

122

Népszerű triviák

Könyvmolyocska1 >!

Babai Éva, a Babilon Kiadó vezetője mondta el, hogy Margit Auer szerzőnővel történt interjúból hallottuk, hogy a Mágikus állatok című könyvsorozatból 12 kötet van most a fejében, hogy minden gyerek megkapja a mágikus állatát.

[www.youtube.com]

Kapcsolódó könyvek: Margit Auer: Mágikus állatok iskolája · Margit Auer: Rejtélyes gödrök · Margit Auer: A kísértetfolyosó · Margit Auer: Hű, de durva! · Margit Auer: Torta vagy bukta · Margit Auer: A nagy csobbanás · Margit Auer: Hová lett Mr. M? · Margit Auer: Totál bezúgva · Margit Auer: Kővé válva · Margit Auer: Odavagyunk!

Margit Auer: Mágikus állatok iskolája
Margit Auer: Rejtélyes gödrök
Margit Auer: A kísértetfolyosó
Margit Auer: Hű, de durva!
Margit Auer: Torta vagy bukta
Margit Auer: A nagy csobbanás
Margit Auer: Hová lett Mr. M?
Margit Auer: Totál bezúgva
Margit Auer: Kővé válva