Ida ​és Rabbat (Mágikus állatok iskolája - Végre vakáció! 1.) 11 csillagozás

Margit Auer: Ida és Rabbat

A Mágikus állatok iskolájában mindig történik valami szuperizgalmas! De mi lesz, ha beköszönt a nyár, és bezárulnak a Winterstein suli kapui?
Az első részből megtudhatjuk, hogyan nyaral Ida és Rabbat. Először egy strandon heverésznek, aztán egy hotelben lazítanak, ám ebben a hotelben egyre több rejtélyes dolog történik…

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

Tessloff és Babilon, Budapest, 2019
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632944074 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck
Tessloff és Babilon, Budapest, 2017

Ida · Elvira Kronenberg, az anya · Erik Kronenberg, az apa · Fabi · Miss Cornfield · Mr. Mortimer Morrison · Pelle, azaz Paul-Anton

Nikolett_Kapocsi P>!
Margit Auer: Ida és Rabbat

Év elején – amikor még nyitva voltak a színházak – sikerült jegyet szereznünk a Kolibri színház Mágikus állatok iskolája című előadására. Korábban egyáltalán nem ismertük ezt a történetet, de kisfiamnak rögtön megtetszett az „élő” plüssállatok kalandjait bemutató történet. Aztán a könyvtárban rábukkantunk erre a kötetre, ami az alaptörténet folytatása egy nem mindennapi tengerparti nyaralás története. Főszerepben egy rejtély, aminek megoldásában nagy segítséget nyújt Rabbat, Ida mágikus állatkája. Kedves kis történet, de valahogy mégsem tudta annyira lekötni a kisfiam figyelmét, mint maga a színházi előadás.

Margit Auer: Ida és Rabbat

Nyaralás Olaszországban. Ennyi erővel persze lehetett volna ez Görög- vagy Törökország is – tök mindegy, egy a lényeg: Szálloda és tengerpart és 1 hét. Merthogy nem derül ki, melyik város, nincs is a helynek nevezetessége. A gyerekek ki se dugják az orrukat a szállodából… Szóval ez egy helyszín nélküli 4 fal közé zárt unalmas hét – némi lopást kinyomozó mellékszállal. No meg a szálloda éttermi ellátását osztályozó pár zugfirkásszal. Nyilván ha Olaszország, akkor ennek a könyvnek icipicit az olasz konyha dicséretéről is kellett volna szólni, de ez a konyha nem olaszos, sőt! Hagyma, hagyma, hagyma, az összes személyzet külföldi, ki innen, ki onnan, a rejtett cukrászfenomén például német… és bár állítólag finom sütiket gyárt, de semmi egyedit. No, ennyi a bajom – amúgy jó a könyv. :) 2-3 óra alatt elfogyasztható. Se nem sós, se nem túl fűszerezett, se nem csömör édes. Pont elég laktató, hogy kellően jól essen.

BcnFra>!
Margit Auer: Ida és Rabbat

7 eves kisfiunak olvastam fel. Imadtuk az elso 10 reszt, ez a resz nem volt eleg jo. Kb a feleig nehezkes volt, utana elindult a tortenet. Az osztalykozosseg dinamikaja hianyzott, de mivel szeretjuk a sorozatot, evidens volt h vegigolvassuk.

Kek P>!

– Rabbat és én lementünk a konyhába – kezdte Ida. – Obszerválni. – Örült, hogy végre hibátlanul kimondta ezt a nehéz szót.
– Oké – bólintott Pelle. – És mi derült ki?

Kek P>!

– A pepperonival vigyázz! Finom, de ha túl sokat használsz belőle, ehetetlenül csípős lesz az étel! Igen, úgy, pontosan!

Kek P>!

Beszállt a liftbe, megnyomta a hatos gombot, és elővette a műanyag kártyát. Ahogy az ajtóhoz ért, a zár elé tartotta, mire a zár kattant egyet, és az ajtó kinyílt.
Ida megkönnyebbült. Nem volt egészen biztos benne, hogy segítség nélkül ki tudja nyitni az ajtót.

Kek P>!

Sós tengeri levegő áramlott be a szobába, hogy kitessékelje a szoba áporodott és fülledt levegőjét.
– Kalandillat – állapította meg Rabbat.

Kapcsolódó szócikkek: Rabbat
Kek P>!

Az otthoni íróasztalon tornyokban álltak a könyvek, füzetek, papírlapok. Kupacban a radírok, hegyezők, iratkapcsok és mindenféle fecnik. A szállodai szoba íróasztala ezzel szemben teljesen üres volt, leszámítva a lámpát és a bőrmappát, amely levélpapírt és egy golyóstollat rejtett.

Kapcsolódó szócikkek: füzet · könyv · radír
Kek P>!

A kékes felirat egyre csak villogott és villogott a táblán. Mint egy titkos vezényszóra, a gyerekek fölálltak, és kórusban mondták a verset:

Amerre lépünk, rejtvény terem,
     A közel s a távol csupa sejtelem.
     A világot felfedezni indulunk,
     Az idei lesz a legszebb nyarunk!

A mágikus állatok is lelkesen csatlakoztak a kórushoz.

Kek P>!

– Mi van a bőröndben? Csak nem egy nyuszi? Vagy mosómedve?
Mortimer Morrison megköszörülte a torkát.
– Khm… Izé… Egyik sem – hebegte. – Ma nem kap senki mágikus állatot. Ashantit keresem. Már megint megszökött.

Kapcsolódó szócikkek: Mr. Mortimer Morrison
Kek P>!

Miss Cornfield legyező alakban szétterítette maga előtt a borítékokat.
– Mindenkire vár egy-egy feladat – közölte. – A világ telis-tele van meglepetésekkel. Azt szeretném, ha nyitott szemmel járnátok. A vakáció alatt is.
A tanárnő végignézett az osztályon.
– Minden borítékba bekészítettem egy-egy megoldandó rejtvényt. A házi feladat egyszerű: fejtsétek meg! És ha sikerült, írjatok nekem egy képeslapot! Megértettétek?
Helén jelentkezett.
– De tanárnő, miért dolgoztat minket a vakáció alatt? Ez nem igazság!
Csoki vigyorgott.
– Szerintem vicces lesz. Nekem biztos olyan rejtvény jut, hogy mennyi csokis tejet tudok meginni anélkül, hogy rosszul lennék.
– Fogadjunk? – röfögött Pepperoni. – A tanárnő biztos nem fogja elhinni, hogy olyan sokat!

Kek P>!

– Kelj fel, kicsim! Le kell mennünk, különben nem kapunk reggelit.
Apa megcsípte Ida nagylábujját, ami kikandikált a takaró alól. Ida villámgyorsan a hasáig húzta a lábát.
– Miss Cornfieldtől azt a házi feladatot kaptuk, hogy aludjuk ki magunkat – közölte a kislány ellentmondást nem tűrően.
– A házi feladat azért házi feladat, mert otthon csináljuk. Milyen szerencse, hogy most nem otthon vagy – nevetett apa.

Kapcsolódó szócikkek: Erik Kronenberg, az apa · Ida
Kek P>!

Szombat délután Ida szülei egy táblát akasztottak a Frida fodrászszalon ajtajára: „Szabadságra mentünk! Kedves vendégeinket egy hét múlva várjuk!”
     […]
Az utolsó munkanap fárasztó volt. Ida szülei, Elvira és Erik megállás nélkül vágták, festették, szárították a vendégek haját, egy percre sem állt meg a kezük. Ida is besegített: összesöpörte a hajat, kimosta a törülközőket, és kávét főzött. Aztán végre becsukhatták a boltot, és kezdődhetett a nagy családi nyaralás!
A Kronenberg család lakása a fodrászüzlet fölött volt. Ida anyukája a hálószobában állt, a nyitott bőrönd előtt.

Mágikus állatok iskolája - Végre vakáció! sorozat · Összehasonlítás