Hű, ​de durva! (Mágikus állatok iskolája 4.) 53 csillagozás

Margit Auer: Hű, de durva!

Ez tényleg durva! A következő mágikus állatot Silas kapja, pedig mennyit gúnyolódott osztálytársain hűséges társaik miatt! A gonosz tréfáiról híres fiúnak föl van adva a lecke: Rick, a krokodil csak akkor maradhat vele, ha megjavul. És ez nem is olyan könnyű – főleg, hogy erdei iskolába megy az osztály. Ráadásul mint minden, amit Miss Cornfield csinál, ez az erdei iskola sokkal izgalmasabb, mint a többi…

Eredeti megjelenés éve: 2014

Tagok ajánlása: 7 éves kortól

Tessloff és Babilon, Budapest, 2020
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943671 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck
Tessloff és Babilon, Budapest, 2016
194 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943671 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck

Chivas>!
Margit Auer: Hű, de durva!

Ez a sorozat még mindig hatalmas kedvenc!!! :)

PTJulia P>!
Margit Auer: Hű, de durva!

A sorozat e részében a kortárs bántalmazás problémája kerül elő, amit mind a gyerekek, mind a tanárok, mind a mágikus állatok jól kezelnek. A viselkedés okára is fény derül, s így könnyebb segíteni. Ebben a részben egyértelműen az a két gyerek kap állatot, akinek a legeslegnagyobb szüksége van rá.

anesz P>!

borító + ill.: 5
tartalom: 5
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 5

Izgalmas volt ez az osztálykirándulás is. A krokodil, mint házi kedvenc elsőre talán durvának tűnt, de aztán passzolt kis gazdájához. Hiába, az osztályfőnök mindig tudja, hogy kinek mire van szüksége. Silas igazán példás jellemfejlődésen megy keresztül. A múzeumi csont-kirakós izgalmas volt. Viszont ezáltal jól összekovácsolódott az osztályközösség.
A koalalány nagyon cuki, és óriási segítséget jelentett a félénk kislánynak. Dolores személye és kapcsolata az igazgatóval igazi humorforrás. Mennyire lesz hosszú távú ez a kapcsolat? Mr. Morrison járgánya állandó szerelésre szorul, olyan, mint az én autóm! :-))
Egyre jobban szeretem ezt a sorozatot.

Margit Auer: Hű, de durva!

Meglehetősen régen olvastam már az előző részeket, de a gyerekeknek és állatpárjaiknak is olyan jellegzetes karaktereik vannak, hogy könnyen felidéződnek, s lehet folytatni a történetet, bár már senki se emlékszik rá, hogy mivel is ért véget az előző. Sebaj! A szereplők adottak, ismét itt vannak, egy újabb kaland közepén. Ezúttal erdei iskolába mennek… Ahhoz képest erdőből semmit se kapunk csak egy hegytetőn lévő sokágyas, sokszobás, folyosós, többszintes szállodát, meg többnapos múzeumlátogatást. Némi tehertételül egy „kívülálló” igazgatót, egy éjszakai kalandot, 2 új mágikus állatot: egy krokodilt és egy koalát. Kb. ennyi, se több, se kevesebb. Nem, nem erdei túrázást kell várni, hanem dinócsontvázas hajcihőt és akkor azt is kapunk és roppant elégedettek is leszünk. Ismét egy jó résszel jutottunk előrébb! Jöhetnek a többiek! :)

Katona_Zsuzsanna P>!
Margit Auer: Hű, de durva!

A gyerekek egyre izgalmasabb kalandokban vesznek részt. A helyszín ezúttal nem az iskola, de ez sem akadályozza meg az osztályt és Mr. Morrisont, hogy a mágikus állatokkal legyenek. Lesz, aki új oldaláról mutatkozik be. Szerepet kap az összefogás. Alig várom a következő részt, az is tuti izgalmas lesz.

BcnFra>!
Margit Auer: Hű, de durva!

Idaig ez a legjibb resz szerintem, 7 eves kisfiunak olvasom fel. Varjuk mindketten a tortenetet estenkent.

matka>!
Margit Auer: Hű, de durva!

Ez a kötet is pont olyan vicces és magával ragadó, mint az eddigi részek.
Még mindig imádjuk! :-)

Kaname32>!
Margit Auer: Hű, de durva!

Ez a sorozat egyre jobb és izgalmasabb.
Nem a megszokott iskolai környezetben folytatódik a gyerekek és állataik kalandozásai. Nagyon bírom Rick szövegeit, bár néha rosszra veszi rá Silas-t spoiler De az a lényeg, hogy tudott segíteni Silas gondján és spoiler
Részről részre egyre jobban várom a következő köteteket.

SEA13>!
Margit Auer: Hű, de durva!

Nekem ez a rész tetszett eddig a legjobban. Gyermekemnek mindegyik tetszik. Ajánljuk.

dittta>!
Margit Auer: Hű, de durva!

Ez a rész legalább olyan jó, mint az első kötet!

Kek P>!

– Nahát, milyen kedves társaság. Kipusztult kollégák?

Kek P>!

Okvetlenül be akart szerezni egy kengurut.

Kek P>!

– Nálad van a telefonkártya? – kérdezte anyukája már harmadszor. – Minden este hívjál föl, jó? Nem lesz olyan rossz, kicsim. Csak öt nap. – Megcsókolta Finját. – Pénteken újra együtt leszünk.

Kek P>!

Finja az előcsarnokban állt, és telefonált. Az anyukája hangja megnyugtatta egy kicsit.

Kek P>!

Kialudni ugyan nem tudta magát, de mindegy. Erre találták fel a kávét, nem igaz?

Kek P>!

Mortimer Morrison gondterhelten nézett utána, majd felnyitotta a kesztyűtartót – és a lélegzete is elállt. A térképek és az útikönyvek között egy pók lapult! Hatalmas madárpók, nyolc szőrös lábbal.
– Te meg hogy kerülsz ide? – nézett rá döbbenten.
A pók éppen csak megmoccant.
– Na, végre – morogta. – Ideje volt.
Mortimer Morrisont elfogta a lelkiismeret-furdalás.
– Mióta ülsz itt bezárva?
– a legutóbbi amerikai utad óta – felelte az állat. – Emlékszel? Kalifornia, Halálvölgy…
Mr. Morrison megvakarta a fejét.
– Azóta?…

– A nevem egyébként Ipszilon ügynök.
– Ó! Egy titkosügynök? Ez érdekes…

Kek P>!

– Szerdán kezdődik a kongresszus. A világ minden tájáról idejönnek a tudósok, hogy megvitassák a legújabb leleteket.
– Ja, igen, a palacsintológusok – suttogta Henrietta.
– Paleontológusok – javította ki Benni, mert időközben megtanulta a szót.

Kek P>!

Miss Cornfield szétosztotta a várostérképeket és a feladatlapokat, majd az egész társaság jókedvűen indult el lefelé a városba vezető ösvényen.
A játékhoz csoportokra oszlottak. Felügyelet nélkül fedezhették fel a várost. Homlokzatokat rajzoltak, szobrokat számláltak, a polgármester nevét kérdezték a járókelőktől. A megoldásokat a feladatlapra írták.

Kek P>!

[Silas] Mielőtt kiment a szobából, büszke és boldog pillantást vetett mágikus állatára. Ez hát Rick, a horkoló krokodil!

Kek P>!

Na de hogy kell egy krokodillal „példamutatóan” viselkedni?

Népszerű triviák

Könyvmolyocska1 >!

Babai Éva, a Babilon Kiadó vezetője mondta el, hogy Margit Auer szerzőnővel történt interjúból hallottuk, hogy a Mágikus állatok című könyvsorozatból 12 kötet van most a fejében, hogy minden gyerek megkapja a mágikus állatát.

[www.youtube.com]

Kapcsolódó könyvek: Margit Auer: Mágikus állatok iskolája · Margit Auer: Rejtélyes gödrök · Margit Auer: A kísértetfolyosó · Margit Auer: Hű, de durva! · Margit Auer: Torta vagy bukta · Margit Auer: A nagy csobbanás · Margit Auer: Hová lett Mr. M? · Margit Auer: Totál bezúgva · Margit Auer: Kővé válva · Margit Auer: Odavagyunk!

Margit Auer: Mágikus állatok iskolája
Margit Auer: Rejtélyes gödrök
Margit Auer: A kísértetfolyosó
Margit Auer: Torta vagy bukta
Margit Auer: A nagy csobbanás
Margit Auer: Hová lett Mr. M?
Margit Auer: Totál bezúgva
Margit Auer: Kővé válva