Benni ​és Henrietta (Mágikus állatok iskolája - Végre vakáció! 5.) 13 csillagozás

Margit Auer: Benni és Henrietta

A Mágikus állatok iskolája VÉGRE VAKÁCIÓ sorozata izgalmas történettel folytatódik.

Egy hétig nincs iskola! Benni élvezi a lustálkodást, amíg váratlanul meg nem jelenik Joe bácsi. Rockfesztiválra viszi Bennit a motorján! Henrietta, a mágikus teknős majd kibújik a bőréből örömében. De a fesztivál nem úgy alakul, ahogy elképzelték. Ráadásul furcsa zöld fények jelennek meg az égen. Csak nem egy UFÓ?

Eredeti megjelenés éve: 2020

Tessloff és Babilon, Budapest, 2021
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632946788 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck

PTJulia P>!
Margit Auer: Benni és Henrietta

Nagyon szeretem a Mágikus Állatok Iskolája sorozatot, mert a gyerekek számára izgalmas kalandok mellett minden kötetnek egy-egy észrevétlen tanulsága is van. Így van ez a nyaralós különkiadásnál is: a kicsit nehezen mozdítható Benni igazi kiskamaszként csak a rosszat, a cikit látja szüleiben. Bezzeg nőtlen nagybátyja, a motoros rocker igazán menő! Valahogy sikerül kikönyörögni, hogy az iskolai szünetben elmehessen vele motorral egy igazi rockfesztiválra. Menet közben aztán kiderül, hogy nem mindig az a legnagyobb szuperhős, aki annak látszik, hanem sokszor az, akiről egyáltalán nem gondolnánk.
Felnőtt fejjel megmosolyogtató volt a kötet: saját lázadó kamaszkoromra is gondoltam, meg gondolok az erős lázadás korába immár belépett nagylányomra, meg úgy általában erre a korszakra. Joe bácsi karakterén jót mosolyogtam, annyira tipikus gyerektelen cool fiatal srác, aki jól pofára esik spoiler; de aki épp ezért lekerülhet a piedesztálról, de valahogy mégis maradhat kicsit ott. A normálisan ábrázolt, normálissá vált családi kapcsolatok regénye ez a könyv.

Mágikus állatok iskolája - Végre vakáció! sorozat · Összehasonlítás