Behavazva (Mágikus állatok iskolája különkiadás) 39 csillagozás

Margit Auer: Behavazva

Izgalmas téli kalanddal folytatjuk a népszerű sorozatot. A téli szünet előtti utolsó napon a gyerekek egyszerűen nem tudnak hazamenni. És ez még mind semmi…
Odakint szállingózik a hó. Miss Cornfield, az osztály és a mágikus állatok karácsonyi süteményeket sütnek – közben észre sem veszik, hogy a Winterstein iskola a hó fogságába esett! Leander és Henrietta riadtan bújnak a társuk mellé. Bezzeg Juri, a pingvin alig várja, hogy fejest ugorjon a hideg, fehér hóba…
Folytatódik a fergeteges kaland a mágikus állatokkal.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Babilon, Budapest, 2021
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632946221 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck
Tessloff és Babilon, Budapest, 2020

PTJulia P>!
Margit Auer: Behavazva

Szívem csücske ez a soroza, de ez a különleges téli kiadás kiváltképp elvarázsolt, szerintem karácsony előtt egészen biztosan újraolvasós lesz!
A behavazott iskolában rekedve igazi közösségként viselkedik az osztály, az állatok pedig igazán támogatóan tudnak fellépni – no persze előtte rosszalkodnak egy derekasat. örülök, hogy végre az állatkereskedés lakói, például a tucatnyi szurikáta és a nagy jeges is több szerepet kapnak, sőt még Y ügynök is…

anesz P>!

borító + ill.: 5
tartalom: 4
stílus: 5
szereplők: 4
élmény: 4
mondanivaló: 5

Nem szokásom ragaszkodni ahhoz, hogy évszakhoz illően olvassak, de ez most kifejezetten jólesett és hangulatba hozott. Szegény osztályfőnököt azért kicsit sajnáltam: nagy gondba került, és láthattuk, hogy félt is kicsit, amikor ottragadtak az iskolában az egész osztállyal. Mégis életképes ötletekkel képesek voltak túlélni és vidáman kikerülni a szituációkból. Murphy megint hős lett. Nem is értettem, hogy a pingvint miért csak utoljára vetették be, hiszen adta volna magát az ötlet! Helén megint kicsit önfejű volt, de aztán belátta, hogy úgy csak magának árt, ha folytatja a durcizást.
Jó kis külön kötet volt így télen, azon meg plusz jót nevettem, hogy az Öregek Otthonának lakói mennyire örültek a sütemény nélkül érkező gyerekeknek!

julcsi_dance>!
Margit Auer: Behavazva

Ez az egyetlen könyvsorozat amit szívesen olvasok 8-12 éveseknek ajánlom! Én le se bírtam rakni

Zsebilany>!
Margit Auer: Behavazva

Felnőttként is jó olvasni, várom az esti olvasásokat, hogy hogy alakul a kaland. Ez is jó rész volt. :)