A ​nagy csobbanás (Mágikus állatok iskolája 6.) 30 csillagozás

Margit Auer: A nagy csobbanás

Nyári meleg, napsütés, strand! Az egész osztály a medencében pancsol. Hatice viszont fél a víztől, és még jobban retteg az egyre közeledő úszásvizsgától.
A gazdag Henry óriási szülinapi bulit rendez. Mindenki szuperül érzi magát, és Henry is, egészen addig, amíg véletlenül meghallja, hogy szülei szörnyű dologra készülnek ellene.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Tagok ajánlása: 7 éves kortól

Tessloff és Babilon, Budapest, 2021
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632944043 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck
Tessloff és Babilon, Budapest, 2017

Margit Auer: A nagy csobbanás

Ez amolyan nyári kötet, mert még épp a tanév utolsó napjainál járunk, de már mindenki pancsol, úszik, kirándulni készül. Nekem kicsit túl sok is volt itt a vízből, hiába no, inkább egy Hatice-típusú emberke vagyok magam is, de az az igazság, hogy egy fókának nem örülnék. A másik szál viszont, az elkényeztetett gazdag csemetéé, kit le akarnak passzolni a szülei egy internátusba, míg ők utazgatnak… sokkal izgalmasabbá és érdekesebbé válik. Nem is beszélve Leanderről! :)
Láttam azóta, hogy vannak kimondottan vakációs részei is a sorozatnak, nekem viszont már ez a rész is a nyarat juttatta eszembe.

Katona_Zsuzsanna P>!
Margit Auer: A nagy csobbanás

Továbbra is azt gondolom, hogy minden gyereknek jól jönne egy mágikus állat, aki kicsit megdobja az önbizalmukat, támogatást nyújt és feltétel nélküli barátként viselkedik. Ebben a könyvben is voltak olyan helyzetek, amikor jól jött a segítség. A gyerekek összefogtak, amikor arra volt szükség. Jól összeszokott kis csapat. A kalandok folytatódnak, alig várjuk!

MrBones>!

Henrietta <3

Tessloff és Babilon, Budapest, 2017
BcnFra>!
Margit Auer: A nagy csobbanás

Tovabbra is szuper a sorozat. Az uszoda vonal erdekes, 7 eves kisfiunak olvast fel, hasonlo gondokkal kuzdott. Henry szokeset viszont atugrottuk, ezt nem ereztem idevalonak.

Kek P>!

_ Mángold néni, mit tetszik itt keresni? – kérdezte.
A háklis szomszéd néni a villa bejárati lépcsőjén állt, és igencsak savanyú képet vágott.
– Itt dolgozom – felelte szűkszavúan, majd hangosabban, hogy a többiek is hallják, hozzátette: – Eszetekbe ne jusson bemenni a házba, most takarítottam föl!
Hatice kuncogott, Maja a fejét csóválta.
– Buligyilkos!

Kek P>!

Végre itthon. Ha ez otthonnak nevezhető egyáltalán.

Kek P>!

Szerdán beköszöntött az esős idő. Először csak csöpögött, de hamarosan mintha dézsából öntötték volna, úgy szakadt. A vízelvezető árok és az előtető semmit nem ért. Mindenfelől ömlött a víz, és teljesen elárasztotta a barlangot.

Kek P>!

Karajan, a kandúr orrát fintorgatva sétált végig a sütis asztalok előtt.
– Csupa száraz vacak… Menjünk innen, Helén.
Csakhogy ekkor megérkezett elegáns, régi Mercedesével a von Waldenfels család, és kiszállt belőle Mángold néni, nagy, kerek ezüsttálcán franciakrémeseket egyensúlyozva. Karajan rögtön meggondolta magát, Helén pedig aprópénz után kutatott a zsebeiben, hogy megszerezze Karajannak és magának a legnagyobb szeleteket.

Kek P>!

– A nevem Leander – közölte. – Kenyából érkeztem, és mostantól a társad leszek. Örökké veled maradok, sosem hagylak el.
     Egy leopárd volt.

Kek P>!

Kibírhatatlan volt a hangzavar. A kis csérek egymással kergetőztek, a csigaforgatók és az örvös lúd pedig órák óta azon veszekedtek, hogy melyikük a legszebb.
– Ide nézzetek, milyen kecses a lábam! – hencegett az egyik csigaforgató, és közben peckesen sétált piros lábain fel s alá.
Az örvös lúd a csőrét csattogtatva így kontrázott:
– Nem tudom, észrevettétek-e ezt a zseniális, félhold alakú foltot a nyakamon!

Kek P>!

Nem voltál itthon, úgyhogy bemásztam az ablakon. Aztán a kimerültségtől rögtön elaludtam. Pajtikám, de boldog vagyok!

Kek P>!

– Remek volt, kis halacska! – dicsérte a fóka. – Lazán meglesz az a vizsga pénteken!

129. óra

Kek P>!

– Ez egy nagyon szép internátus, tényleg, Henry! És minden este beszélhetünk telefonon!

Kek P>!

Fogalma sem volt, mit tegyen. Ha arról van szó, hogy megkergessen egy egész vízilócsordát vagy antilopra vadásszon, nem lett volna probléma. De megvigasztalni egy kis teknőst… Ez meghaladta a képességeit.

Népszerű triviák

Könyvmolyocska1 P>!

Babai Éva, a Babilon Kiadó vezetője mondta el, hogy Margit Auer szerzőnővel történt interjúból hallottuk, hogy a Mágikus állatok című könyvsorozatból 12 kötet van most a fejében, hogy minden gyerek megkapja a mágikus állatát.

[www.youtube.com]

Kapcsolódó könyvek: Margit Auer: Mágikus állatok iskolája · Margit Auer: Rejtélyes gödrök · Margit Auer: A kísértetfolyosó · Margit Auer: Hű, de durva! · Margit Auer: Torta vagy bukta · Margit Auer: A nagy csobbanás · Margit Auer: Hová lett Mr. M? · Margit Auer: Totál bezúgva · Margit Auer: Kővé válva · Margit Auer: Odavagyunk!

Margit Auer: Mágikus állatok iskolája
Margit Auer: Rejtélyes gödrök
Margit Auer: A kísértetfolyosó
Margit Auer: Hű, de durva!
Margit Auer: Torta vagy bukta
Margit Auer: A nagy csobbanás
Margit Auer: Hová lett Mr. M?
Margit Auer: Totál bezúgva
Margit Auer: Kővé válva