A ​kísértetfolyosó (Mágikus állatok iskolája 3.) 21 csillagozás

Margit Auer: A kísértetfolyosó

Amikor Eddie is mágikus állat birtokába jut, őt irigyli az egész osztály. Azaz majdnem mindenki. Helént hidegen hagyják a mágikus állatok, őt csak a prímabalerina tanfolyam érdekli. És hogy mit szól ehhez Miss Cornfield? Ő leginkább az olvasás éjszakájának megszervezésével van elfoglalva. Aztán az ominózus éjszakán, a toronyszoba sötétjében minden…

Eredeti megjelenés éve: 2013

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

Tessloff és Babilon, Budapest, 2015
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943374 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Nina Dulleck

Chivas
Margit Auer: A kísértetfolyosó

Szuper kis sorozat ez! :) Azt hittem a harmadik könyvre már kifullad, de nem. Annyira cukik ezek a történetek, hogy egészen beleszerettem. :) Én is akarok egy mágikus állatot! :D

Margit Auer: A kísértetfolyosó

Tetszett. Naná. Bár a környezetvédelem, meg mindenféle zöld dolog engem idegesít, ha ennyire direktben megy. Szóval, van egy öreg gesztenyefa, amit meg kell menteni, mert a korrupt politikusok ki akarják vágni, s hogy máshogy, mint a sajtó és némi aláírásgyűjtés segítségével. No meg néhány védett állat beköltöztetésével a fa odvába. A 2 új mágikus állat is jópofa, az iskolába beköltözős éjszakai olvasást meg kimondottan jó ötletnek tartanám, ha korábban nem lett volna már részem nyári ifitalálkozós iskolai tanteremben alvós, laticeles-hálózsákos akciókban, s nem tudnám, hogy milyen kellemetlenül nyűgös. Helyette van Szakmák Éjszakája… még jó, hogy bent aludni nem kell. Szóval a virágnyelven beszélő kis plüssdenevér jópofa, de kíváncsi lennék, hogy eredetiben milyen ez a nyelv, hiszen magyarra könnyű volt átültetni a „tuvudsz ivigy beveszévélnivi?” ismertsége miatt.
Természetesen kíváncsi vagyok a többi részre és állatra is.

Katona_Zsuzsanna
Margit Auer: A kísértetfolyosó

Nagyon tetszett ahogy Helén megváltozott a mágikus állata miatt, és mindent bevallott az osztálytársainak. Idáért és a gesztenyefáért történő összefogás is jó volt. De legjobban az tetszett, hogy a kis denevér kiderítette, hogy Eddie-nek valójában mire lenne szüksége. Már csak abban reménykedem, hogy így is elfogadják az osztálytársai.

PTJulia MP
Margit Auer: A kísértetfolyosó

Nemcsak izgalmas történetet kapunk, hanem konflitkuskezelésről is szó esik: nagyképű osztálytárs – és ami a viselkedése mögött van. Figyelmetlen, szétszórt, mindig kinevetett gyerek – és ami a viselkedése mögött van. Természetesen ahhoz, hogy minderre fény derüljön, szükség van újabb mágikus állatokra, no meg a régi állatok és a gyerekek segítségére is. Tetszik, hogy a környezetvédelmet is sikerült belecsempészni a történetbe, akár követendő mintát is adhat, ha egy gyerek egy ilyen helyzettel találná magát szemben.

BcnFra
Margit Auer: A kísértetfolyosó

7 eves kisfiunak olvastam fel. En kedveltem a gesztenyefa vonalat, viszont Helen csaladjarol szolo reszt atugrottuk, az nagyobbaknak valo.

matka

Még mindig imádjuk! :-)
Új kedvencünk lett: Karajan (bocsánat, von Karajan :)!

Chivas

Miss Cornfield egy nagyot sóhajtott, és fölállt.
– Most pedig végre elmondom, mi a tervem veletek jövő vasárnapra. Meglepetés!
Mindenki feszülten várta a folytatást.
– Megtartjuk az olvasás hosszú éjszakáját!
– Ajjaj – nyögött fel Henrietta a cipősdobozban.

60. oldal; Eddie és Eugénia az iskolában

Kek P

Ida jobb híján pár szelet csokis kekszet tett a tányérra. Közben a konyhaasztalon heverő újságra pillantott.
– A Joachim nevű ciklon sok esőt hoz – olvasta hangosan.
Mintha meg akarná erősíteni a hallottakat, odakint megdördült az ég. Rabbat ijedtében összerezzent. Ida leült a konyhaasztalhoz, és megpaskolta a combját. Rabbat az ölébe ugrott, és kis gazdájához simult. Meghitt hangulatban rágcsálták a kekszet. Odakint eleredt az eső. Ida átlapozta az újságot. Amikor a helyi hírek rovatához ért, levegő után kezdett kapkodni.
– De hiszen ez itt van a ház előtt! – kiáltott föl. És valóban: az oldal közepén a Szent János téren készült fotót lehetett látni. Zöld overallos férfi állt egy teherautó előtt, fontoskodó arccal, kezében motoros fűrésszel. Ida átfutotta a rövid cikket, és dühösen majdnem félrenyelt egy kekszmorzsát.
– Hát ez nem lehet igaz! – kiáltotta dühösen. – Ki akarják vágni a gesztenyefát! Nem ám egy pár ágat, hanem az egészet. Ki-vág-ják!
Rabbat döbbenten emelte fel a fejét.
– Miket beszélsz?
Ida legszívesebben gombóccá gyűrte és a sarokba dobta volna az újságot, annyira dühös volt. Ujjával a fotót bökdöste.
– Itt, itt, tessék – lihegte. – Láthatod!
– Olvasd már fel, Piroska! – kérlelte a róka.
Ida az újság fölé hajolt.
– A kiöregedett gesztenyefa veszélyes a járókelőkre – olvasta akadozva. – A szakértők véleménye szerint nem zárható ki, hogy elkorhadt ágak zuhanjanak az alatta játszó gyerekek fejére. Ezért a fát ki kell vágni. – Ida letette az újságot.
– Az alatta játszó gyerekek! Ezt a marhaságot! Tudod, mi esik a fejükre? Legföljebb egy pár gesztenye.

Kek P

Benni vajas kekszet osztogatott. Az anyukája sütötte.
– Nem rossz, cseppet sem rossz – nyammogott Henrietta.
– Gyvönyövörűvűsévégeves! – csivitelte Eugénia, és harapdálni kezdte Eddie fülcimpáját. – Imádom a toronyszobákat! De jó, hogy hozzád kerültem!

Kek P

Benni elővett egy vastag könyvet, és a borítóra mutatott.
– Te jössz – szólt Henriettára.
– Az ezüstló tincse – olvasta a teknős. A könyv címe valójában ez volt: „Az Ezüst-tó kincse”.

Kek P

A prímabalerina-tanfolyam estig elhúzódott. Helén rábeszélte az anyukáját, hogy utána térjenek be egy belvárosi japán étterembe. Már többször jártak itt, mindannyiszor szusit rendeltek. Helén szerette ezt a különleges ételt.
– Persze, jó ez a tánc – magyarázta, miközben a szusit belemártogatta a szójaszószba –, csak három óra egyben nagyon fárasztó. – Intett a pincérnek, aki azonnal odasietett hozzájuk. – Friss mangót kérek – mondta neki Helén.
– Nekem egy eszpresszót – tette hozzá anyukája

Kek P

Ebben a pillanatban kialudt a világítás. Koromsötét lett.
– Csak nem megint áramszünet? – sóhajtott a tanárnő.
Gyufa után kotorászott a táskájában, és újabb mécseseket gyújtott meg. De a fényük nem volt elég az olvasáshoz.
– No, sebaj – mondta Miss Cornfield. – Akkor mesélni fogok nektek. Csukjátok be a könyveket, és helyezzétek magatokat kényelembe.

Kek P

– Mutasd már meg! – kérlelte Finja.
– Nincs itt – mordult rá Helén. – Idióták vagytok, hogy nem értitek? Von Karajan úr úgy döntött, nem tisztel meg benneteket a társaságával.
– Jesszasz, lehet, hogy még nálad is undokabb? – vigyorgott Johnny.
Silas is elnevette magát.
– Hát akkor sok boldogságot!

Kek P

És Eddie csak rajzolt és rajzolt.

Eddie ceruzája is röpült a papíron.
Egy óra elteltével nemcsak a füzet telt be. A fekete szénceruzából is csak egy csonk maradt, már nem lehetett vele rajzolni.
– Elfogyott a ceruza. Nincs kedved eljönni velem egy újat venni? – szegezte Eugéniának a kérdést.
– Vávásávárovolnivi? Bármikor! – csivitelte Eugénia.

Mágikus állatok iskolája sorozat · Összehasonlítás