Raistlin ​lánya (Sárkánydárda krónikák 4.) 44 csillagozás

Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

Sok-sok ​évvel ezelőtt Margaret Weis és Tracy Hickman elmesélte egy maroknyi csapat küzdelmét, melynek tétje a világ megmentése, a jó és a gonosz közötti törékeny egyensúly megőrzése volt. A háborút akkor megnyerték, és a béke nyugalma köszöntött be Krynnen. A kis társaság tagjait hősökként ünnepelték. Az idő folyója azonban tovahömpölygött…
A hősök arról álmodtak, hogy biztos és nyugodt kikötőre lelnek e gyorsiramú folyón. De az örök hatalmak egyensúlya könnyen megbomlik és gyorsan változik. A Sötétség Királynőjét csupán legyőzték – elpusztítaniuk nem sikerült. Ereje hatalmas, míg az emberek gyengék és nem tanulnak az elkövetett hibákból. A leckét elfelejtik, vagy nincs szemük az igazságra. A folyó megárad… vize örvénylik… pusztító hullámokat korbácsol a közelgő háború vihara.
A Dárda Hőseit azonban már nem ragadhatják el a tomboló hullámok. Az ő idejük rég lejárt, legendájukat már megénekelték. A jövő kulcsát át kell hát adniuk a fiatalabbaknak és erősebbeknek. A… (tovább)

Új nemzedék címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1994

Szukits, Szeged, 2001
344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639344842 · Fordította: Szabó Mariann

Caramon Majere · Dalamar · Palin Majere

nicosia P>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

Ha közvetlenul a trilógia után olvasom lehet másként hat, de jóval később került a kezembe, és a nosztalgikus lelkesedésemet meg is törte. Jó volt találkozni a szereplőkkel, de igazán már nem tetszett.

Disznóparéj_HVP IP>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

De szerettem ezt a kötetet!
Sikerült visszautaztatnia abba a világba, amit annyira kedveltem (talán az első fantasy regény volt a Téli éj sárkányai, amit valaha olvastam – A Gyűrűk Ura not included, tekintve, hogy nem fantasy abban az értelemben, amiben a Dragonlance az).
Ez nagyon sok újabb Dragonlance regénynek nem sikerül…

Lahara IP>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

Ekkora már nagy DL- és Larry Elmore-fan voltam. Egyszerűen beszippantott Krynn, és nem engedett. Az új kiadás címe jobb, és újra kéne olvasni.

Stendhal>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

Annyira nem szerettem, mint a trilógiát, de bármelyik kötetet olvasom, mindig sajnálom, hogy vége…

Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

Nem volt elvárásom a kötettel kapcsolatban. Azt hiszem, már akkor is tetszett volna, ha az eredeti szereplők feltűnnek benne! Éppen ezért meglepően pozitív érzésem vannak a novellákkal kapcsolatban. Mindegyik (ki jobban, ki kevésbé) újdonsült főszereplő (gyermek) elnyerte a tetszésemet! Kicsit zavar az utódok névválasztása. Főleg ez a Steel, ehh…
De a történetek kárpótoltak! :)

Razor P>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

Hangulatos és változatos történetek gyűjteménye, amik szépen megalapozzák A nyári tűz sárkányait.

Szukits, Szeged, 2001
344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639344842 · Fordította: Szabó Mariann
Carsi>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

Féltem, hogy a régi jó szereplők lecserélésre kerülnek. De előnyére vált. Bár Tanis egyre kevésbé szimpatikus. Caramon kellemes csalódás volt. Tass és Kova viszont nekem nagyon hiányoztak.

István_Kissimon>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

Nagyon tetszett. Sajnalom h vege. Illetve azt is h a nyari tuz sarkanyai utan olvastam. Imadom a dragonlancet. Az oszi alkony sarkanyai volt az elso fantasy regeny amit olvastam, azota rajongok Weis es Hickmanert, es tobbsegeben nem csalodtam bennuk eddig.

milegyenanevem>!
Margaret Weis – Tracy Hickman: Raistlin lánya

Kicsit csalódás az eddig olvasott Dragonlance kötetekhez képest, pedig ez már a 9. volt, amit olvastam. Szánhattak volna egy kicsit több időt a kidolgozásra, néha olyan érzésem volt, mintha már olvastam volna valahol a sztorikat, kissé sablonosak voltak.

– Palin és én közel állunk egymáshoz – folytatta halkabban. – Biztos vagyok benne, hogy beavatott volna a terveibe.
– Üdítő látvány manapság az olyan ember, aki nyíltan és őszintén megvallja fia iránti szeretetét, Caramon Majere – kezdte nyájasan Justarius.
– Ugyan! – szakította félbe Dalamar. – Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy üdítő látvány olyannal talákozni, akinek kitolták a szemét!

90. oldal , Az örökség, 1. fejezet (Szukits, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: Caramon Majere · Dalamar · Palin Majere

Nem lehetett összetéveszteni az Ansalont ábrázoló kontinenst, sem a tőle messze nyugatra fekvő, apró szigetet, mellette a felirattal: „Gargath”.
– És mit jelent itt ez a valami, ami úgy néz ki, mint egy karddal átdöfött bikafej? – kérdezte Sturm, a sziget mellett lévő vészjósló szimbólumra mutatva.
– Az? – kérdezte közömbösen Dougan, és megvonta a vállát. Elvette Tanintól a térképet, és sietve feltekerte. – Minden bizonnyal holmi minotaurusz krikszkraksz…

184. oldal, Fogadjunk?, 4. fejezet (Szukits, 2001)

Puclifer>!

– Ahogy Tas bácsi mondaná, „Egy kitekert nyakú csirke nem ugyanaz, mint egy levágott fejű, de mit számít ez a csirkének?”

– Miért nem támadnak meg minket? – motyogta Sturm, a vízben bukdácsolva. Igyekezett megőrizni az egyensúlyát. – Miszlikbe apríthatnának minket!
– Talán törvény tiltja, hogy kezet emeljenek idiótákra – csattant fel mérgesen Tanin.

187. oldal, Fogadjunk?, 4. fejezet (2001, Szukits)

– […] De nem igazán értem, hogy jövök én ebbe a kedves kis árulásba. Hacsak nem akarják nekem felajánlani a királyi koronát.
A két elf tágra nyílt szemmel, rémülten nézett rá.
– Kérem, uraim, túlságosan komolyan veszik a dolgokat! – nevetett fel megnyugtatólag Dalamar. – Csak tréfáltam!

269. oldal, Az áldozat, 2. fejezet (2001, Szukits)

Kapcsolódó szócikkek: Dalamar
Lice>!

A tető még mindig javításra szorult. Ezt Slegart minden egyes alkalommal megállapította, amikor esett, és amikor persze, lehetetlen volt kimenni, és betömködni a lyukakat. Ha szép idő volt, olyankor nem ázott be, tehát fölösleges volt megjavítani.

(Raistlin Lánya) 252. - 253. oldal

Lice>!

– Fejezd be, Tanis! – utasította rendre önmagát szigorúan a félelf. – Ne fesd a sárkányt a falra, mert mejelenik.

(Az áldozat) 285. oldal

Lice>!

A sötételf a nő ruhájának ujjára tette a karját.
– Az istenek legyenek veled, Alhana kiralynő! És ne feledd az ajánlatomat!
Tiszteletteljesen meghajolt felé, majd néhány varázsszó kíséretében eltűnt.
Alhana arra a pontra nézett, ahol az előbb a mágus állt.
– Mi történik a világgal? – duruzsolta. – A barátaim elárulnak… az ellenségeimből pedig barátok lesznek…
– Gonosz idők – felelte keserű hangon Tanis, – Az éjszaka visszatér.

(Az áldozat) 333. oldal

Lice>!

– Arra neveljük a gyermekeinket, hogy elhagyjanak minket, Tanis – szólalt meg halkan Dalamar.
Tanis meglepetten nézett a sötételfre.
– Ezek Caramon szavai.
– Igen, nekem is ezt mondta, miután Palin kiállta a próbát. „Gyermekeinket csak kis időre kapjuk meg. Ez idő alatt meg kell tanítanunk nekik, hogyan éljenek egyedül, mert mi nem leszünk mindig mellettük”.

(Az áldozat) 308. oldal

Lice>!

Amberyl lágyan hátrasimította a mágus korán megőszült haját, és arany bőrét simigatta.
– Van benned valami, ami megrémít – mondta remegő hangon. – Nem értem. Talán majd a bölcsek tudni fogják…
Egy könnycsepp gördült végig orcáján.

(Raistlin Lánya) 250. oldal

Sárkánydárda krónikák sorozat · Összehasonlítás